ek gıda sonrasında emzirme düzeniniz nasıl?

nurturia soruyor: 4

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


cerenaltintel

Ben genellikle sağarak verdiğim için ml olarak yazıyorum. Bizde yemek de emzirme de uykuyla bağlı genel olarak. 

-Sabah kalktığında kahvaltıdan önce 50ml süt, kahvaltıda labne, beyaz peynir, kayısı, havuç, salatalık ne olursa ve ne kadar yerse. 
1. uyku öncesi 100ml süt, uyandığında Meyve suyu/püresi 
2.uyku sonrası önce 100-150ml süt , ardından ya da biraz zaman sonra sebze püresi (karnıbahar, ıspanak,havuç, kabak,patates,pirinç vs )
Gece uykusu ; banyodan önce 150ml süt,(bazen gece devam maması)  ardından tahıllı püreler, bazen muhallebi, çoğunlukla çorba(tarhana-mercimek vs) 

Gece kaç kez uyanırsa uyansın (emzikle geri uyutup) en fazla 1 defa 150ml süt. Tabiki de her zaman düzen tutmuyor, Ama yine de sütünü içmeden yemek yedirmiyorum. Yemeği her zaman yer, anne sütünü şimdi aldı aldı, sonra yok.
Umarım yardımcı olabilmişimdir. Siz de mutlaka önce emzirin, ardından yemekleri tattırın ve yedirin. Karnını yemekle değil anne sütüyle tok tutmaya çalışın olabildiğince.


ediluj

ben gündüzleri işteyim bazen değişmekle beraber genelde düzenimiz şöyle
saat:9.00 kahvaltı(annesütü ile hazırlanmış bebe bisküvisi yaklaşık 60cc,yumurta sarısı,lor)
saat:11 mama veya anne sütü 125-150cc arası değişiyor
saat:13 çorba(sebze çorbası,mercimek veya kıyma ile beraber)
saat:15 yogurt(çok sevemedi meyve ile veya pekmezli veriyoruz şimdilik) yogurt az yerse meyve püresi veya sadece meyve püresi
saat :16:30-17 gibi anne sütü veya mama
18:30 gibi ben eve gelince mutlaka beni emer,sonrasında saat 20.30 gibi kayısı,kuru erik,pirinç unu anne sütüde kattığım muhallebisinden yiyor.sonrasında uyuyor.
gece bir iki kez uyanır emer..
Aşağı yukarı bir günümüz böyle geçiyor..Ek gıdaya geçtikten sonra günde en az 500 ml anne sütü alması gerekiyormuş.Gündüzleri uyanıkken emerken pek efektif olmuyor şu aralar etrafla daha fazla ilgileniyor pek emmiyor.


ediluj

ben ilk başta bir kayısı doğrayıp az miktar suda haşlayım süzgeçten geçiriyorum(bunu el blendrı ile yapanlarda vardı)bir tatlı kaşığı pirinç unu ile koyulaştırıyorum.ocağın altını kapatıp anne sütü ile karıştırıyorum(yaklaşık 50-60cc)anne sütünü direk ocakta pişirmiyorum yani..ilk böyle başladım giderek içeriğini arttırdım 2 kayısı,erik kurusu,pirinç unuda iki tatlı kaşığı koyuyorum..efekemal çok seviyor.kabızlık sıkıntımızda olmuyor..
bende hazır gıdaya mümkün oldukça vermeme taraftarıyım,anne sütü yetmediği ortamda mecbur mama veriyorum:((bebe bisküvisini,yogurt ve loruda kendim yapıyorum..ki ben evde doğru dürüst yemek yapmayan tembel biriydim..çocuk olunca farklı oluyormuş..


cerenaltintel

Bencede halkısın, muhallebiler bana da saçma geliyor, zaman kalmadığında veriyorum sayısı elin parmağını geçmez gerçi.  bebe büskivisini evde yapıyorum, int. çok tarif var, pekmezli şekersiz vs, çok güzel oluyor. Çoğu zaman onlara da gerek kalmıyor, gece yatmadan önce sebze püresi / çorbası da gayet etkili . Bisk. ezip vereceksen de kendi sütünden ılıtıp içinde ezmek mantıklı. 


Gece emmek için defalarca kalkması (her seferinde emzirmesem de uyanıyor sürekli, emzik ve pşpışla hemen uyuda da ben uyanmış oluyorum:()beni çok etkilememeye başladı , benim sigortalar artık yandı galiba:) Allah kolaylık versin, gıdalara ilk geçiş çok zorluyor ama zamanla alışınca (bebek de sen de ) rutine girip kolaylaşıyor. Cevaplamak için Üye ol