akşam öğünü

Ezgi_ soruyor: 3

bebeği 9 aylık olan bir anne olarak, akşam yemeğini öğününe başlamalımıyım acaba? bazı arkadaşlar beslenme tablolarına bir de akşam yemeği diye köfte falan yazmışlar. oysaki duru sadece öğlenleri sebze çorbası içiyor. ayrıca akşam da yemek tarzı birşeyler yedirmelimiyim? çünkü şu an doktorumuzun tavsiyesiyle akşam 6 dan sonra sadece devam sütü içiyor...

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


yasemin_ekin

biz aksamlari (saat 8 gibi) kasik mamasi vermeye calisiyoruz. calisiyoruz diyorum cunku doktorun verdigi menude o var. Kizim yiyor mu? hayir. Ama ver ona kabak dolmaları, terbiyeli kofteler sapur supur yiyor. Kasik mamasini birakip, tencere yemegine donmeyi planliyorum.

Biz ona ayak uyduralim diyorum. Ben zaten yemeklere tuz koymam. Yagı da koymayi genelde unuturum. Salcayi da cikardim mi alsa ailecek yiyebilecegimiz aksam ogunu.

Her bebek, her doktro farkli. En dogruyu kizinla beraber sen bulacaksindir. İcin rahat olsun, bu iste tek bir dogru yok.


sunset_06531

Bizim doktorumuzun öyle katı kuralları yoktu. Ama kendi deneyimlerim sayesinde akşamları muhallebi tarzında yiyeceklere çocukların alıştırılması anne için kolaylık sağlayacaktır. Ben hala 22 aylık olan oğlumu emziriyorum ve muhallebi gibi tatlı şeylere pek alıştıramadım. Geceleri yemek yemezse aç kalıyor ve sürekli meme emmek istiyor. Bu da beni çok yoruyor artı bir de ona hiç faydası olmuyor. Ama muhallebi, ya da çorba + yoğurt gibi şeyler yerse hem karnı doyar hem de onun için daha sağlıklı olur ve tabii sizin için de:) Ben bu arada hiç devam sütü vermedim tabii emzirdiğim için. Kaşık mamasını da sadece ek gıdaya geçtikten sonra 1-2 ay kadar verdim. daha sonra GDO söylentileri ayyuka çıkınca da bıraktım. Herşeyin doğalını kendim elimden geldiğince olduğu gibi yedirmeye çalıştım.


merve_furkan

benımde oğlum 10 aylık kendımıze yaptıgımz yemeklerden yedırıyorum genelde sebze yemeklerı veya tanelerını yıyemezse suyuna ekmek batırıyorum bizle beraber yiyor zaten furkan kalabalıkla daha çok sevıyor yemeği hemde ailece beraber oluyoruz ancak bu yedıgı pek doyurucu olmuyor ben onun için yemek saatımızden 2 saat önce falan çorbayla karnını doyuruyorum gecede 7 tahıllı muhallebıyı muzla beraber yedırıyorum.Cevaplamak için Üye ol