bakıcıya nasıl bırakıcam

semratuna soruyor: 3

arkadaşlar şubat gibi işe başlıcam oğluma bakacak bir bakıcı teyze bulduk güvenilir biri ama içim elvermiyor ben nasıl bırakıp gidceğim onu her sabah onla uyanmak onu koklamak ben nasıl dayanıcam bunu yaşayan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olun sanki benden başka kimse onu koruyamıcak besleyemicek gibi gelio offfff şu düşüncelerden bi kurtulsam kolay da napıcam ben

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


deniz0610

 ben bebeğimi bırakıp işe başladığımda ipek sadece 40 günlüktü ve 40 günlükken bakıcı teyzesine bıraktık. Bırakırken hep şöyle düşündüm bu yaşımdayım ve hala anneme ihtiyacım var ve dolayısıyla ipek 40 günlükken de 40 yaşındayken de bana ihtiyaç duyacak, iş koşullarım, kariyerim ve çalışmam büyük ölçüde onun iyiliği için bu yüzden çalışmalıyım dedim. Yani insan çok duygusal yaklaşıyor ve kolay olmuyor alışmak ama bunca yıllık eğitimimizin de bir karşılığını almamız gerekiyor bence. Umarım bu sürece kolay alışırsın, böylece hem evde hem işte daha verimli olabilirsin:)


nihal58

hepimiz ilk günler aynı sıkıntıları yaşadık bende 2,5 ay oldu işe döneli ve inan ilk günlere göre çok daha rahatım şimdi. İlk günler günde 10 defa arıyordum napıyor iyi mi yedi mi uyudu mu bakıcıyıda delirtiyodum yani ama sonra sonra bir düzen oturttuk şimdi o beni arıyor uyanınca, yemek yeyince, öğlen uykusundan uyanınca vs. gibi saatler belirledik o zamanlar arıyor. Ve eğer bakıcının çocuğunu sevdiğine inanırsan çok daha kolay oluyor bizimki Poyrazı "oğlum, yavrum, tontişim" diye seviyor ve ben içtenliğine inanıyorum zaten 24 yaşında ve içi dışı bir diye tabir edebileceğim biraz safça bir kız ama onu içten sevdiğine ben inandım ve şimdi içim daha rahat.
 bıraktığın kişiye güvenmen çok ama çok önemli. kolay gelsin şimdiden

not: ilk günler işe giderken ve işteyken ağlaman normaldir ağlamayan da yoktur herhalde ama zamanla geçiyor merak etme, insanoğlu herşeye alışıyor.


erintra

Canım bende senin gibi aynı forumu açmıştım.Ben de çok zor güner geçirdim ama inan işe başlamak en doğrusu. Kızımı çok özlüyorum ama onunda mutlu olduğunu görünce bende rahat ediyorum.Sorun güvenilir brini bulabilmek. Ben şirketten bulduğumu değiştirdim ama bllide olmuyorCevaplamak için Üye ol