Anabilim ve bahçeşehir koleji

yamann soruyor: 10

Merhaba,

Oğlum İstek Belde okulunda 2. Sınıfta. Üsküdar dan Sancaktepe ye taşındık. Servis 06.30 da geldiği için okul değiştirmeyi düşünüyoruz. Evimize Sancaktepe Anabilim koleji çok yakın. Çekmeköy Bahçeşehir ede gittik ama kararsızız. Öncelikle okul değiştirmek sonrasında da bu iki okul arasında karar vermek konularında. Anabilim ve Bahçeşehir hakkında bilgisi olanlar yazabilirmi? Farkları nedir? Teşekkürler şimdiden...

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


guta

İkisini de yaşamış biri olarak cevap verebilirim. Farkları şunlar:

Anabilim sistemli, köklü bir okul, yönetim başarılı. Bahçeşehirin yeni şubeleri sistemsiz, yönetim başarısız. Avrupa tarafındaki yıllardır olan Bahçeşehir Kolejine verecekseniz tamam ama onun dışındakiler, son 2-3 yılda açılanlardan bahsediyorum.

Anabilim ingilizce yaklaşık 10 saat, Bahçeşehir yaklaşık 20 saat. Bu açıdan bakılınca Bahçeşehir daha iyi gibi duruyor ama biz anladık ki verim ile saat farkı farklı şeylermiş. 20 saat olup da eğer kötü bir öğretmene denk gelirse bir anlamı olmuyormuş. Anabilim 10 saat ama sisteme oturtmuşlar, çocuklar öğreniyor.

Anabilim ödev az, Bahçeşehir ödev çok.

Bahçeşehir teknoloji odaklı, ipad eğitimi filan deniyor. Ama senede 2-3 kere göstermelik kullanıyorlar. O özelliğini hiç dikkate almayın bence, tamamen reklam.

Bahçeşehir 20 saat ingilizce yaparken çocuklara ihtiyaçları olan sosyal dersleri vermiyor. Sürekli ingilizce dersi var ama bunların çoğu da kes yapıştır, resim çiz şeklinde (1. sınıfta). Anabilim de sosyal dersler de var ve bunlar ciddi bir şekilde yapılıyor.

Benim aklıma gelenler bunlar. Sormak istediğiniz bir şey olursa özelden de sorabilirsiniz. 

 ayberke

Merhabalar okul araştırması yapmış biri olarak bu iki okul arasında hiç düşünmeden Anabilim'i seçerdim.


yamann

Merhaba ayberke ve güya,

Cevabınız için teşekkür ederim. Hala ksrarsızız. Eşim bahçeşehir e daha sıcak bakıyor. Ama anabilim sosyal olarak daha iyi gibi geliyor bana. İkiside kapalı kutu benim için. 


guta

Valla herkesin tercihleri, beklentileri farklı oluyor.   O yüzden fazla yorum yapmayı sevmiyorum ama biz ikisini denedik. Bahçeşehir'den memnun kalmadık, Anabilimdeyiz şu anda. Çok da memnunuz. 


silky

Bahcesehir Koleji subesine gore cok fark ediyor. Bu nedenle direk o subeden bir veliden fikir almaniz cok iyi olur. Biz Etiler subesindeyiz (1. sinif) ve cok cok memnunuz. Bir de hangi okul olursa olsun ogretmen cok önemli. Eger ogretmen iyi ise her okuldan memnun kalirsiniz.yamann

Guta,siz hangi anabilmdesiniz?


ayberke

Bu arada bir arkadaşımın kızı 3 sınıf sancaktepe'deki anabilime gidiyor.Kendileri Ataşehir de oturuyor.Oraya gitmelerinin sebebi de tanıdık fiyat avantajı.Ama okuldan da memnunlar.


yamann

Blzde sancaktepe Anabilm le gorustuk. Eve çok yakın. Benim oğlumda 3. Sınıfa başlayacak. Arkadaşınız kaç tl ödedi? Söylemenizde sorun olmazsa tabii😊ayberke

İnanın fiyatlarını bilmiyorum çünkü yönetimden indirimleri var.Artı birde devlet tesviği var.Mevcutta ataşehir fiyatı bu sene 28-30 falandır, orasıda muhtemelen size 18-22 arası bir fiyat vermiştir.Onların fiyatının 16 yı geçiceğini sanmam.Ama tahminim bu:)

Size ne fiyat verdiler?


yamann

Bize peşin 22.180 taksitli 23.250 civarı bir fiyat verdiler. Küsuratlar yanlış olabilir😊 Devlet teşviğide düşecek bu fiyatlar üzerinden..Cevaplamak için Üye ol