İkizlerinize yalnızken nasıl oyun oynatıyorsunuz?

cankush soruyor: 2

merhaba,

ikiz kızlarım ile yardımcı bayan gittikten sonra (akşam 18:00 civarı) yalnız kalıyorum. eşim de eve ancak onların yatma vaktne yakın ya da yattıktan sonra geliyor. iki saat içinde en azından yarım saat onlarla oynamak istiyorum ama pek becerebildiğimi söyleyemeyeceğim :). ikizleri olanların tek başına bu küçüklükteyken bebeklerine ne gibi oyunlar oynattıklarını merak ediyorum.

bu arada az önce bebekler ve tv ile ilgili bir kaç şey okudum ve kendimi kötü hissettim. çünkü bakıcı gittikten sonra ben yemeklerini yedirip yıkıyorum ve uyumaları için baby first'ü açıp ana kucaklarına koyuyorum. yaklaşık en en geç 30 dakika içinde uyuyorlar. oyun oynamayı beceremediğim zamanlarda da tvyi açıyorum. bu toplasanız en en fazla 1 saat eder. ama o bile çok sakıncalı ve çocuklarım gerizekalı olacaklar endişesine kapıldım yazılanlardan :(.

oyun konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim....

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


cankush

genelde çok keyifle vakit geçiriyoruz. söylediklerinizin bir kısmını yapıyordum, bazılarını da deneyeceğim :), çok teşekkürler.


EsraEA

Bıkana kadar ceee oynardık. Sürpriz çantası gibi birşey yapardım. Tehlikeli olmayan ufak şeylerden oluşan çanta. İçinden çıkarır çıkarır oynarlardı. Çıkana göre mesela tarak çıktı, saçımızı tarar gibi yapardık. 

 Lucenin de yazdığı gibi İkea kumaş topumuz vardı, onu yuvarlardık. 
Ama en çok müzik açıp dans ederek eğlenirdik :)Cevaplamak için Üye ol