Bebekle yurtdisina yerlesme

denizderya1 soruyor: 2

14 aylik oglumla Ingiltere ye tasinmaya karar verdik. Orada sifirdan bir hayata baslayacagiz. Oraya yerlestikten sonra kisa surede ise baslamayi dusunuyorum. Bebegimle ne gibi zorluklar yasarim, bu yas grubu icin kres imkanlari var midir, tecrubesi olan anneler yardimci olursaniz cok sevinirim. 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


yasminada

merhaba 13 aylıkken hollandaya taşındık .ben çalışmıyorum şuan çalışmayla ilgili kısmı pas geçerek sağlık sektörü olarak bize hiç benzemiyor mesela .evde kendimiz iyileştirmeye çalışıyoruz hasta olduğu zaman .12 aydan sonra alan bir kreş buldum ama burada talep yoğun olduğu için sıra bekliyoruz.adaptasyon sürecimiz çok sancılı geçti ve hala geçiyor .alıştığımız düzen ve sistematikler tamamen değişiyor.kolaylıklar dilerim.


denizderya1

@yasminada cevabinizi yeni görüyorum, tecrubenizi paylastiginiz icin tesekkur ederim. Biz de ingiltereye geleli 1.5 ay oluyor. Saglik sistemi burda da Turkiye'den farkli. Oglum 2 kez grip oldu. Ikisinde de doktora gittik, hic ilac vermediler, kendi kendine iyilesecek dedi doktor.  Burda 3 yasindan once devletin karsiladigi kres yok. Ozel ve pahali kresler. Insanin alistigi duzeni kulturu birakip, farkli bir sisteme alismasi gercekten zor. Cevaplamak için Üye ol