uyku tulumunun altına giysi- üstüne battaniye? yardım !!!!!!!!

kucuk_oyuncu soruyor: 6

1-uyku tulumu ile ilgili yeterli cevapları bulamadım. dışı mothercareden %100 pamuk içi polyester bir uyku tulumunun içine kışın ne giydirmeli ?üstü örtülmeli mi ? ve neyle örtülmeli .

2- yine kışın mothercareden polar bir uyku tulumunun içine kışın ne giydirilmeli ? üstü örtülmeli mi ? oda bu durumda ortalama kaç olmalı - ki bu konuda sanırım bir bilgim var ,doğruluğunu tecrübe etmiş annelerden bekliyorum (gece 18- 23 arası olmalı sanırım oda ısısı )

ayrıca bu uyku tulumları kollu giysi şeklinde askılı veya çıtçıtlı çuval tipi değil .bende hem penye hem de polar olmak üzere 2 adet cuval tipi uyku tulumu da var.anneler tecrübelerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


blackcrow

sorulara ek olarak, uyku tulumlu halde bebek uyandığında gece, nasıl emziriyorsunuz? tulumu çıkarıp tekrar giydirsek uyanır. çıkarmasak emzirsek terler. siz nasıl yapıyorsunuz?


Aysegul_Yagmur_Irmak

Biz oğlumda doğduğundan beri mothercare uyku tulumu kullanıyoruz, baharda 1 tog yani ince olanından kullandık, kışın 2,5 tog olanından kullanıyoruz. Kızımda şimdilik ince polar ve kollu almıştım hamileyken, onu kullanıyorum ama küçükmek üzere, o zaman oğluştan kalanları kullanıcam. Bebekken üstüne ek olarak battaniye örtüyordum aslında örtmemek gerekiyordu, neyse sonra zincirlerimi kırdım. İçini kalın giydiriyordum üstüne ek birşey örtmüyordum. Şimdi kıza yine dayanamıyorum üstüne ek battaniye örtüyorum ama bizim polar uyku tulumumuz zar gibi, çok ince. Örtmezsem buz kesiyor heryeri.

Ben emmeye uyandığında aynen öyle emziriyorum. Saçları biraz terliyor sadece.

Fermuarını açıp biraz hava almasını sağlayabilirsin belki blackcrow. İşe yarar sanırım.

Bu arada bizim MC uyku tulumlarının hepsi kolsuz, çuval şeklinde. Dün bacaklılarından bir tane almayı düşündüm, sonra eşim beni uyardı, bizim oğluş artık karyoladan firar etmeyi öğrendi, bacağını parmaklıkların üstüne atıp iniyor. Çuval şeklinde uyku tulumuyla sabahları uyanınca öyle bekliyor, bacaklı olsa inmeye kalkabilir.


Yaseminacevabım:

1. Pamuklu, ayaklı ve uzun kollu penye veya pamuklu iç giysisi olarak uyku tulumu, bu iç giysisi penye ise uyku tulumu içine iki kat ince fanila, pamuklu ise tek ince fanila. ustune orton bir battaniye ortuyorum ama belde asagısını, ust govesini degil.

2-

icine tek fanila, ustune uzun kollu pamuklu ayaklı uzun kollu ic giysisi olarak uyku tulumu, ustune tek kat orlon birsey (belki) ama yun degil, oda ısısını bız ayarlamıyoruz, gece 11 den sonra kalorifer kapatılıyor, bu tur durumlarda odasını uykudan 1 saat oncesınden ısıtıyoruz ve penceresini gece azcık acık bırakıyoruz ki cocuk temiz hava alsın.

ben kollu giysilerin uzerine bu cuval dediginizden giydiriyorum ama penyeyse ustu pamuklu/havlu cinsinden oluyor genelde.

ozellikle onem verdigim bir konu, yardımcı olabilmissem sevinirim.
handanT

bizde kanz uyku tulumu kullanıyoruz %100 pamuk içine atlet+ince pijama takımı(gerçekten ince) giydiriyorum ve üstünede ince polar battaniye örtüyorum eger hava soguksa ve petekler yanıyorsa üstünü daha ince battaniye örtüyorum (ama belden aşagısını)


erimonat

benim oğlum çok terliyor üzeri açık yatıyor girnede yaşıyoruz ama yinde akşamları serinledi artık uyku tulumunda terlemiyormu


kucuk_oyuncu

ben adana'da yaşıyorum.burası ekim ayında gündüz 34 derece. geceleri 23-24 derece . o nedenle şimdilerde uyku tulumlarını kullanmıyorum. atlet ,pijama giydirip gece de üzerine ince bir örtü örtüyorum.

ama adana'nın kışı da soğuk." 0 "derecelere inebiliyor. bu durumda pijamanın üstüne uyku tulumu giydirip battaniyesiz yatırmayı düşünüyorum.eğer gece klimayı açarsam atlet üzerine direk uyku tulumu giydirip belki çok ince bir örtüyü örterim üzerine. sizce bu planlarımı uygulamam doğru olur mu ?Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

2 aylik bebegim gunduz uyumuyor. 7

14 aylık bebek 2

118 6H
Son: mrslikbr,

Emzik bırakma 3

Bitmeyen öksürük 9

fisstik
Son: OLBEY,