emzirme aralıkları ve uyku süreleri

Aysegul_ soruyor: 3

Merhaba 3 4 aylık bir bebek gece kaç saat kesintisiz uyumalı acaba yani emzirmeden ne kadar uyuyabilir? 7 saat civarı normal mi yoksa bu ay için çok mu uzun? Uyandırıp emzirmeli miyim yoksa kendi uyanmasını mı beklemeliyim? gündüz de emzirme süresi 15 20 dk civarı sürüyor ama daha önce 2 3 saatte bir emerken şu sıralar yani yaklaşık 1 haftadır gündüzleri çoğunlukla 1.5 2 saatte bir emmek istiyor. (şu an 14 haftalık) bu süreler normal mi ben aralıkların uzamasını bekliyordum.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


YesilAnne

ben bu aralıkları hiç takip etmedim. ne zaman isterse emzirdim. kimi zaman emmek isteme süresi uzarken kimi zaman kısaldı. bu büyüdüğü zamanda geçerli. birtek şuna dikkat ediyordum. gece uyuduğundan 3 saatten fazla uyumasına (ki zaten uyumazdı ,kalker emerdi) dikkat ettim. yani 3 saati aşkın bir süre uyumuşsa usulca alıp emzirdim. ki zaten uykuya devam ederken emer. 3 aylıkken bu kadar sık emmek istemesi bence çok normal.


elajan

Draysegul, bebi$in gece 7 saat araliksiz uyuyorsa keyfini cikar derim ben ;)) aciksa uyanip memeye kavusana kadar susmaz zaten...aslinda 3.aydan sonra artik 6-7 saat uyumasi normal ama biz maalesef ancak 8. aydan sonra kavusabildik bu duruma. Daha sik emmek istemesi buyuk ihtimalle buyume sicramasina isarettir...tahminimce bi kac gun sonra 3 saate cikarabilirsin yine.


EmineKartal

Beyza da 3-4 ay arasında yaklaşık 1-1,5 ay oldukça güzel uyuyordu; çoğu zaman tüm gece. nasıl ki dişleri çıkmaya başladı, gece uyanmaları zamanla arttı, uyku süreleri kısaldı. ve ben (şimdi çok pişmanım) öyle daha çabuk uyuyor diye tok olduğunu bilsem de her kalktığında emzirdim. biliyordum, buna alışabileceğini ve daha sonra işin içinden çıkamayacağımı ama pış pış'la ninniyle uyutamadım ağrısı olduğu zamanlar. şimdi tok olduğunu biliyorum ama malesef (hele ki son günlerde) en çok 3 saat uyuyor ve yine uyanıyor:( ve emmeden asla uyumuyor:( 
bizimki de bu dönemler çok güzel uyuyordu. ben de o aralar endişeleniyordum. size tavsiyem bu dönemi bool bol uyuyarak geçirin. daha sonra bizimki gibi uyanmaya başladığı dönemler olursa da sakın benim yaptığım hatayı yapmayın.Cevaplamak için Üye ol