2 yaş çocuklarına öğretilecek güzel oyunlar, eğitici oyunlar

cbarlak soruyor: 7

işden gelince oğlumla güzel kalşteli vakit geçirmek istiyorum aynı zamanda birşeyler öğretmek istiyorum neler öğretebilirim. 

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


pakize_efe

ben ogluma renkli el işi kagıtlarını kesiyorum. onune beyaz bir kağıt koyuyorum. oglumun eline pritt yapıstırıcı veriyorum. kestiğim el isi kağıtlarının arkalarına pritt surup beyaz kagıda yapıstırıyor. once boyle basladım. simdi de kagıda birkac cızgı cızıyorum ve sadece o cızgılere yapıstırmasını soyluyorum. cok hosuna gıdıyor. bunun el becerisine katkıda bulunacagına ınanıyorum. nnunnis

Oğlunuzla yapabileceğiniz o kadar çok etkinlik ve bu konularda o kadar çok blog var ki.Mesela oyun hamuruyla değişik oyunlar türetebilirsiniz,renkli kağıtlarla kes-yapıştır yapabilirsiniz,montessori  bloglarına bir bakın aktiviteler için, ayrıca bu sitede gelişimi destekleyici gruplar var ve arkadaşlarımız çok güzel kendi deneyimlerini paylaşıyorlar onlara ve bloglarına bir göz gezdirin. örneğin enduruyanım,barışıngünlüğü,etkaca vb. pek çok blog yazan arkadaşlarımız var.yabancı siteleri de takip edebilirsiniz.


nnunnis

ayrıca meraklı minik dergisi var üstünde 3+ yazar ama belki oğlunuz sever her ay değişik konular işleniyor ve eşleştirme kartları vb. şeyler çıkıyor.Benim oğlum da 16,5 aylık ama ben şimdiden alıp bir kenarda saklıyorum işime yarayan güzel şeyler çıkıyor içinde.


cbarlak

yaptığım etkinlikler var fakat oğlum çabuk sıkılıyor sürekli yeni şeyler istiyor. oyun hamuru oynuyoruz , parmak boya yapıyoruz eşleştirme kartları yaptım oğluma ( dar-geniş, uzun-kısa, büyük-küçük vs.) gibi onları eşleştiriyoruz renkleri öğrendi 6-7 renk biliyor çok hızlı öğreniyor ve yeni şeyler istiyor. bu akşam gidince birazda kağıt kesip yapıştıralım teşekkür ederim pakize_efe. 


cbarlak

nnunnis çok teşekkür ederim o dergiyi bilmiyordum gerçekten işime yarayabilir bende okulöncesi diye bir sitedeki etkinliklere bakıyorum fırsat buldukça


mert_mert

nnunnis hiç saklama şimdiden..o dergi yıllardır var her sayısı eğlenceli..biz almaya başladık ama bazı ekleri bize uygun olmadığından saklıyorum.ama dergilerin içeriği çok güzel..


mimicha

benim oglumda legolarla ve tahta puzzellarla oynamayi cok seviyor .. her bir legonun renklerini tekrar tekrar sorup, kendiside tekrarlayip kule yapiyoruz .. gecenlerde renkli bi kartonun uzerine koyun cizip, uzerine pamuklari yapistirdik onunlada cok eglendi .. sulu boyayi cok seviyor ama cok dikkatli oynamak lazim :) .. bu aralar renkli oyun hamurlari almayi dusunuyorum umarim onuda sever ..Cevaplamak için Üye ol