hypospadias

yakoo soruyor: 10

merhaba
oğlumuz hipospadiaslı olarak doğdu...
henuz 2 aylık...  rica etsem olumlu olumsuz doktor tavsiyelerinizi iletir misiniz acaba

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


aslihank

Evet nerdesiniz? Ankara ise onerecegim iyi bir dr. var.


yakoo

merhaba
öncelikle zahmet edip yanıt veren tum arkadaşların ellerine
yureklerine sağlık
istanbulda ikamet etmekteyiz.
malesef konu 2 aylık oğlumuz olunca sizlerde takdir edersiniz ki
onlar için hangi ana baba  canını dahi feda etmez ki?
işte bu durumda ben de oğlum için
böyle faydalı siteler aracılığıyla da olsa sizlerin değerli
deneyimleri konusunda destek almak için buradayım.
konu çok hassas daha yeni dunyaya gözlerini açan oğlum
daha kendine gelemeden böyle bir rahatsızlıkla ilk sınavını verecek :(
Allah daha kotulerinden saklasın.
sağolun hepiniz..
yakup can.. mailim :
yakupcan1976@gmail.com
sevgiler...


yakoo

merhaba ancak
hiçbir yanıt gelmedi.. :(


aslihank

Yakoo,

Biz bugun Prof. Dr. Tarkan Soygurun muayenehanesine goturduk. Cok olumlu, sevecen bir doktor ve alaninda gercekten uzman. Konu ile ilgili olarak baska bircok doktordan da oneri olarak duydum kendisini. Gittigimde sehir disindan da hastalar vardi ve hep oluyormus. Nerdesiniz bilmiyorum ama dusunebilirsiniz kendisini. Beni cok rahatlatti konuyla ilgili olarak. 1.5 yasina kadar ameliyat olmasini onerdi bize oglumun ve biz de uygun bir zamanda yaptiracagiz.


ozgur_ozturk

Merhaba
benim oğlumda da aynı sorun var. istanbulda iki farklı doktora gittik ikiside alanının uzmanı cerrahlar. Bir tanesi Cenk Büyükünal, cerrahpaşa, çocuk cerrahisi, çocuk ürolojisi bölümünde görevli. Diğeride Selami Sözübir, yeditepe hastanesi çocuk cerrahisi bölüm başkanı. Selami Bey bu tip amaliyatlarda uygulanan tekniğin yaratıcısı olan amerikalı doktorle texas'da birlikte çalışmış. bence bu önemli bir kriter. biz oğlumuz 14 aylık olduğunda yani ekim ayında iki doktordan birisine ameliyat ettireceğiz.       



yakoo

merhaba ozgur_ozturk yanıtınız ve bilgilendirmeniz için teşekkürler..araştırmalarım bu operasyonun 6-18 aylar arasında yapılması gerektiğini söylüyor. bilinç oturmadan ve bebek çok hareketlenmeden ameliyat ettirmek gerekiyor.
evet bebeğimizi bahsi geçen dr snodgrass'a bile ameliyat ettirmeyi düşündük.. ancak ülkemideki kalite doktorları gorunce buna gerek kalmadığını anladık..bu operasyonda deliğin konumu operasyonun zorluk derecesini belirliyor..sizden ricam bebeğinizin pipisinde deliğin konumu nedir acaba... yani delik uca yakın mı yoksa ortada mı dipte mi ? delik olması gerekenden yerden ne kadar uzakta ise oldukça operasyon zorlaşıyormuş... bu arada bizim yaptığımız araştırmada  başka bir doktor bulduk. 2 aydır hormon jel kullanıyoruz.
eylulde 8 aylıkken ameliyat olacak oğlumuz inş.


monaroza90

merhaba biz de aynı sorundan muzdaribiz.üstelik oğlumunki biraz ileri derecedeymiş.şu an 4 aylık.dokuz eylül tıpta yaptıracağız ameliyatı.6 aylık olunca kontrole gideceğiz sonra gün verecekler.bizde eğrilik de var ama dr. hepsini bir ameliyatta hallederiz dedi.inş. tek ameliyatla kurtulur oğlum.hepimizin evlatlarına allah sağlık versin çok zor gerçekten


yakoo

merhaba,
8.5 aylık oğlumuz 15 gun once istanbulda ameliyat oldu. işeme deliğinin nerede olduğu
yani uca yakın mı uzak mı olduğu burada en önemli şey.
bizimki alt ortada idi ve eğrilik vardı. ameliyat 3 saat sürdü.
endişelenmeniz normaldir ancak söyleyebileceğim tek şey rahatlamak için bol bol dua etmenizdir. doktorunuz bu konuda oldukça uzman. rahat olun.
ameliyat sonrası pipinin ucuna bir sonda takılıyor. bizimki zor bir ameliyat olduğu için maksimum süre olan 10 boyunca sonda kaldı. sonda mesanede spazma yol açıp
bebekte huzursuzluğa yol açabilir.gece aniden ağlayarak uyanabilir.gece bol bol çarşafla salladık. bebek  gece uyanıp gunduz uyuyabilir bunlar tamamen geçici sonda çıktıktan sonra herşey normale döner.
pipiye yapılacak pansuman çok önemli.
ne mutlu ki bizim gibi erken yaşta durumu fark etmişsiniz..
Allah kolaylık versin. lufen ameliyat sonrası yaşadıklarınızı bizim gibi siz de burada anlatın ki bilgilenelim. sorunuz olursa her zaman desteğe hazırız
sevgiler...




aslihank

Selam arkadaslar,

Benim oglum da Temmuz ayında 13 aylıkken ameliyatını oldu arkadaslar. Yakoo nun dediği gibi deliğin nerde oldugu zorluk-kolaylık durumunda onemli bir etken ameliyat için. Oglumunki uca yakındı. Ameliyat 1,5 saat sürdü. Ameliyatımızı Prof. Dr. Tarkan Soygür yaptı. Kendisi çocuk ürolojisi konusunda uzman ve cok guven duyduğumuz, bizi rahatlatan bir doktor.
http://www.tarkansoygur.com/ sayfasından Ankara'da olup da doktor arayanlar bakabilirler.

Hastanede kalma suresi 1-2 bazen de 3 gün olabiliyormus. Duruma gore doktorunuz karar verecektir. Ameliyat sonrası sonda takılı oluyor, bizimki 6 gün kadar takılı kaldı, çıkınca çok rahatladı bebeğim elbette. Sonda kaldıgı sürece sıkıntılı oluyor biraz. Ama çocuklar bizlerden çok daha kolay iyileşiyorlar. Zaten sondayla da oyle yatıp durmuyordu benim oglum, surekli emekleme halindeydi. O zaman daha yürümüyordu.

Tahminimden çok daha kolay atlattık biz bu süreci çok şükür.
Miniklerimize geçmiş olsun.


monaroza90

merhaba benim oğlum şu an 6 aylık oldu 9 eylül tıpta ameliyat olacaktı 8 aylıkken ama yeni yasa ile doktorlar ameliyata girmeyince doktorumuza ulaşamıyoruz artık.sizler ameliyatı özelde mi yaptırdınız?yaklaşık maliyeti nedir?benim oğlumunki biraz ağır ve eğrilik de var.ne yapacağımızı şaşırdık.izmirde tavsiye edebileceğiniz bi uzman var mı?çok çaresiz kaldık?



Cevaplamak için Üye ol