Oto koltuğundaki kararsızlık

doublebassist soruyor: 10

Maxi cosi tobi

britax römer king plus
chicco xpace isofix
chicco elettamodelleri arasında kararsız kaldım.maxi cosi tobi ve römer king plus fiyat ve özellikler bakımından çok benzer.
ama aynı özelliklerdeki chicco eletta çok daha uygun. 
chicco mark olarak oto koltuklarında güvenli mi?
yoksa 2 katı fiyat farkına razı olup römer veya maxicosi almak mı gerekir.
chicconun isofixli modeli yine maxi cosi ve römer ile benzer fiyatta.chicco isofix bağlantılı diğerleri kemer. kafamı karıştıran aradaki uçurum fiyat farkı.

eşimde kiddy comfort pro dan yana.ben hem çocuğun sıkılacağını düşünüyorum hemde 9-36 kg tercih etmek istemiyorum.
oto koltuğu konusundaki bütçem 750 tl yi geçemeyecek kesinlikle.o yüzden römerin isofixli modellerini boşuna tavsiye etmeyin lütfen:)
yardımlarınızı acilen bekliyorum.

bu arada kızım 6. ayını dolduracak neredeyse maclaren recaro ana kucağımız var 0-9 kg. bizim kız 7.5 kilo ama sığmamaya başladı.biz oto koltuğuna 1-2 ay sonra geçiş yapacağız. o yüzden benim için oto koltuğunun yatması çok önemli.
güvenli olması kadar,kolay bağlanması, sıkıca sabitlenmesi(kemerle bağlansa bile),yüksek olması bebişin sıkılmaması için...

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


doublebassist

canım e bebekte şu an zikrettiğim oto koltukları çok uygun fiyatlı.hatta römerler tükenmiş bile.tükenmeden bir an önce almak istiyorum.

ama hemen alırsamda deneme şansımız yok. çünkü biz eşimin mecburi hizmeti dolayısıyla karsta yaşıyoruz. burada bırak bebek mağazasını bu koltukların hiç birini bulamayız. izmire 17 sinde gideceğiz ama 10 gün beklersem aynı fiyata bu markaları bulabilsemde renk seçeneği daralacak diye düşünüyorum.
hepsi aynı değil. gerçekten çarpışma testlerinde iyi olanlar var kötü olanlar var. şayet ben oto koltuğunu en çok Allah korusun olası bir kaza korkusu nedeniyle alıyorum.Ondan testlerde başarılı olması benim için önemli.


ayberke

ben alacağım zaman araştırdım maxı cosi prırı ısofik kullanıyoruz çok memnunuz.Yanlız terletme huyu var.Ama hepsinin kuması nerdeyse aynı.9-18 KG ama şimdi yenisine bakıyorum 15-36 baktığım markalar ise recaro, britax römer v mutlaka ısofıx lı olacak.kolay gelsin size


DSG

Merhaba,

Ben de 9 kg üstü araştırıyorum. 9-36 kg ler bildiğim kadarıyla ya yatmıyor veya tek kademe olabilir.

Arkadaşlarım maxi cosi, recaro ve römer'i söylediler genelde.

Maxi Cosi Tobi en fazla yatanlar arasında ve kemerli olmasına rağmen güvenliği bana iyi geldi. İlke Bebe'de kampanya fiyatı var, online satış var sanırım. Joker mağazasının Bebecomfort ürünü de fena değil. Hem ISO fix hem kemerli seçeneği var ve kemerlinin rakamı ay sonuna kadar kampanyadaymış ve sizin ayırdığınız bütçeye ikisi de uygun. 2 markanın da yazlık kılıfı varmış.

Bir de ISO fix ve kemerli sistemde; eğer oto koltuğu sürekli takıp çıkartmayacaksanız çok aşırı farklı olmadıklarını 2 farklı mağaza çalışanından duydum. Ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Benim bütçe ve diğer kriterler arasında eleyerek gelebildiğim nokta buraya kadar oldu:) paylaşmak istedim.

Şehirden dolayı sizi anlıyorum. Ama çocuğunuzu oturtmadan almamanızı veya iade şansınızın olabileceği biryerden satınalmanızı öneriyorum. Çocuğu oturtunca farklı oluyor.

Kolay gelsin


ema

Beğendiğiniz iki modeli sipariş verin deneyin sonra beğenmediğinizi iade edersiniz iadelerde ücret almıyor bazı siteler buna dikkat edin.ebebekte bu konuda güvenebileceğiniz bir site paranız kalmaz.Müşteri hizmetleri hemen dönüş yapıyor ve ilgililer.


doublebassist

@aishwarya senin kullandığın oto koltuğu hangi marka model?

@ema e-bebek i en çok kullanan kişi herhalde benimdir. ama maalesef iadelerde kargo ücreti göndericiye ait.dolayısıyla karstan istanbula oto koltuğu çok pahalıya gönderilecektir. o yüzden dediğin gibi yapamıyorum.kitty

biz eleyerek ve hepsini deneyerek elbetteki bütçemize göre de değerlendirerek maxi cosi tobi aldık ve memnunuz. isofixli tavsiyesi istemediğiniz için römer, maxi cosi pearl eleniyor. maxi cosi priori de isofixli fakat boyun yastığı ya da desteği yoktu, kızım arabada uyuyabiliyor bazen, ben onunla yalnız seyahat ederken sorun olurdu başını düzeltmek zorunda kalırdım. bu nedenle bunu da eledik. maxi cosi tobi mi chicco isofixli mi derken; e bebekte her ikisini de test aracına bağladık. ne yazıkki isofixli olmasına rağmen chicco( yanıltmak istemem yine de hangi modeliydi hatırlamıyorum fakat fiyatı tobiye yakındı) elimizle bile sarsılınca tobi aldık. satıcı da sıralamayı bizim gibi yaptı. bu arada sizin arabanızın da isofixli olduğunu düşünerek tobiyi öneriyorum. tobinin bir güzel tarafı da buradaki yorumlardan da okuduğum gibi yüksek bir oto koltuğu. 9-36 mı, 9-18 mi derseniz ikisini denedik. 9-18 belki daha kısa süreli kullanılacak ama güvenlik açısından biz 9-18 uygun bulduk.


doublebassist

kitty çok teşekkürler açıklaman gerçekten faydalı oldu.fakat tobi isofixli değil diye biliyorum???bende zaten römer king plus ve maxicosi tobi arasında gidip geliyorum. römer king plus isofixli değil. tobiden 100 lira daha fazla. 

eşim ise en güvenilir oto koltuğu olduğu için kiddy den yana.hemde 9-36 olduğu için.bir daha masraf yapmak istemiyor.
ama biz biraz erken kullanmaya başlayacağımız için ve yatış pozisypnu çok az olduğu için ve emniyet sistemi bence çok sıkıcı olduğu için ben kiddy den yana değilim.
yinede bu 3 modeli kullanan varsa daha yorum yapan olursa çok sevineceğim.


kitty

evet haklısınız yazmayı unuttum, tobi isofixsiz ve kemerle bağlanıyor aracınıza, oto koltuğu seçmek zor bir seçim gerçekten de. kolaylıklar dilerim.doublebassist

büyük ihtimalle seçimim tobi olacak. çok teşekkür ederim yardımlarınız için:)


masalmas

Doublebassist merhabalar,

Bende uzun süredir oto koltuğu bakıyorum. Kızım 10 aylık oldu artık almam lazım ama bir türlü bende karar veremedim. E-bebek te Maxi-Cosi Priori XP diye bir model var niçin onu düşünmediniz? Tobi bu modelden daha mı iyi? ikisindede isofix yok. Fikrinizi öğrenmek istiyorum:) şimdiden teşekkürler...

 

 

 Cevaplamak için Üye ol