Oto koltuğundaki kararsızlık

doublebassist soruyor: 2

Maxi cosi tobi

britax römer king plus
chicco xpace isofix
chicco elettamodelleri arasında kararsız kaldım.maxi cosi tobi ve römer king plus fiyat ve özellikler bakımından çok benzer.
ama aynı özelliklerdeki chicco eletta çok daha uygun. 
chicco mark olarak oto koltuklarında güvenli mi?
yoksa 2 katı fiyat farkına razı olup römer veya maxicosi almak mı gerekir.
chicconun isofixli modeli yine maxi cosi ve römer ile benzer fiyatta.chicco isofix bağlantılı diğerleri kemer. kafamı karıştıran aradaki uçurum fiyat farkı.

eşimde kiddy comfort pro dan yana.ben hem çocuğun sıkılacağını düşünüyorum hemde 9-36 kg tercih etmek istemiyorum.
oto koltuğu konusundaki bütçem 750 tl yi geçemeyecek kesinlikle.o yüzden römerin isofixli modellerini boşuna tavsiye etmeyin lütfen:)
yardımlarınızı acilen bekliyorum.

bu arada kızım 6. ayını dolduracak neredeyse maclaren recaro ana kucağımız var 0-9 kg. bizim kız 7.5 kilo ama sığmamaya başladı.biz oto koltuğuna 1-2 ay sonra geçiş yapacağız. o yüzden benim için oto koltuğunun yatması çok önemli.
güvenli olması kadar,kolay bağlanması, sıkıca sabitlenmesi(kemerle bağlansa bile),yüksek olması bebişin sıkılmaması için...

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


tubish36

Nderen merhaba.romerin hangi modelini aldınız.halen memnunmusunuz.birde ebebekde dediğiniz isofix kemerini bulamadık.adi tam olarak isofix kemerimi?

Doublebasist siz oto koltuğumuzdan memnunmusunuz.terletiyormu?

Benim oglum 8 aylık ve artık ana kucağına sığmıyor oto koltuğu bakıyorum ama kafam çok karışık.yardimci olursanız sevinirim

Teşekkürler


doublebassist

Tubish anlıyorum seni bende aynı kararsızlığı yasadım . Romere daha fazla para vermek yerine maci cosi tobi aldık. Biz sehir ici yolculuktan ziyade hep sehirlerarasi yolculuk yaptık arabayla minimum 7saatlik yolculuklar ve salt değiştirme dısında hi durmadan . O kadar saat koltuğunda sıkılmadan dışarıyı seyrederek oyalandigini söylesem babası araba kullanırken anneside 1 kac saatlik uyku uyudu üstelik fosur fosur:) koltuğun avantajı yüksek oluşu.

İsofixe takılma eger tek bir arabada kullanacaksanız hiç gerek yok kemeri doğru sekilde bağladinmi tas gibi yerinden kimildamiyor. Biz iki ayrı arabada kullanmamıza rağmen tak cikarda cok zor degil (tabi birkaç ayda bir değiştirmemiz gerekiyor daha sık olsa sorun yartabilirdi) son olarak terlerebiliyor yazın evet. Anakucagi dahil o kadar cok marka kullandım ki(en iyi markaları) hepsi terletiyor. Ama bir siteden orjinal maci cosi tobi nin yazlık kılıfını aldım 90 liraya .kilif havlu kılıf yazın yolculuklarda sırtının terledigine şahit olmadım. Özetle kesinlikle tobi yi tavsiye ediyorum
Cevaplamak için Üye ol