Emzirme problemi

Meleksimaenes soruyor: 3

4 aylık erkek bebeğim var. İlk dogdugumuzda iki gögsümü de etmiyordu. Sonradan stresten dolayı heralde sol azaldı ve oyle kaldı ıcınden süt geliyor Du ama saf kadar degil sonra 3 ay doldu bilmiyorum nedeni almıyor gogsumu yok emiyor süt yuttugunda tiksiniyor ben de sag veriyorum sag da sütüm var sükür ve yetiyor sorum su sag normal gelen sut soldan sanki bozuk gıbı tadına bakmadım goruntusu sıkıyorum xıkan surun içinden beyazlık cıkıyor be kesik sut gıbı geliyor degısık geliyor yanı ben ne içli ne sigara kullanmam nasıl oluyor bu yasayan var mı

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


durudan

Emzirme danışmanları memede süt bozulma gibi durumların olmayacağını söylüyor,bebekler tek memeye alışınca sürekli o taraftan emmek istiyorlar alışkanlık sebebi ile , siz uykuya geçerken ya da uykusunda emmediği tarafı vererek oradaki süt miktarını arttırabilirsiniz.

Sevgiler


tiramisu

sütün içinden beyazlık çıkmasının sebebi bebeğin o memeyi emmemesi. yani biriken ön süt. ya tazzik miktarı fazladır ya çocuğun o taraf duruş pozisyonu hatalıdır. ilk başta bi kısmını elinizle sağıp ön sütü biraz akıtarak tazziği de azaltarak deneyin. mümkünse uykuda daha rahat alacaktır. bir de sizin tersinize de gelip farklı tutabilirsiniz bebeyi farketmeden. 


tiramisu

stresten tek meme azalmaz. 



Cevaplamak için Üye ol