Ankara'dan İstanbul'a Arabayla Seyahat

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


inci3345

merhaba.

ismailin yeri diye bi yer var otobanda. biz orada durmuştuk ama hiç öle bebek odası falan yok arabayı bi kenara koyup emzirdim ve altını arabada değiştirdim. yani en hijyen yer sana göre hiçte hijyen olmayan arabanızdır. sadece bi kenarda durmanız yeterli.


elif_idil

2 aylık bebek , arabada çok rahat değiştirirsiniz bence de.. ama illa rahat biyerde değiştirmek istiyorum diye düşünüryorsan opetlerin hemen hemen hepsinde wc lerde bebek için alt açma üniteleri var... orda da değiştirebilirsin...  onun dışında diğer şeyler yazılmış zaten... bir de battayine almayı unutma yanına arabada uyurken falan ya da uyumasa bile bacaklarına falan örtersin üşümesin diye... bir de bere falan yanında olsun mola yerinde dışarı falan çıkarsanız... iyi yolculuklar...


elfpnrckr

12 Aylık oğlumla doğduğundan beri nredeyse her ay araba veya uçakla seyehata çıkmış biri olarak seninle paylaşabileceğim deneyimlerim şunlar:

   1)Yolculuk boyunca gerekecek her şeyi büyük birçantada topladım.
   2)İhtiyaçları kitler halinde gruplandırdım: Kit dediğim şeylerin hepsini birer büyük poşette topladım.
       Alt değiştirme kiti(Bolca bez, can bebenin mini boy hasta bezi(alt değiştirirken ortalık batmasın diye altına sermek için, ıslak mendil)
       Yedek kıyafet kiti(İki kat tam takım yedek giyisi)
       Beslenme kiti(ben mamayla besliyordum seyehatta çok zor, her zaman çok zor)
       Eğlence kiti(Huysuzlandığında oyalamak için sevdiği oyuncaklar)
  3)Battaniye
   
  Onun dışında yola uykudan uyandıktan hemen sonra çıkıyorduk ki böyle ce huysuzlanmadan bir 2 saat yol alabilelim.
   

      


yasemin_ekin

Pusetiniz mutlaka vardır; arabada rahat değiştiremem derseniz ki bence değiştirirsiniz-  puseti -eğer mumkunse- tam yatar posizyona getirip altını degistirebilirsiniz bebeğin, hem içiniz de "temizlik" açısından rahat eder.


atb

merhaba, biz de kırkımız çıktıktan sonra Ankara'ya gittik geldik İstanbul'dan.  benim bebeğim arabada pek huysuz sayılmaz ama gaz sancıları çoktu o dönemde, tahmin ettiğimden daha zor oldu.  sabah gittik akşam döndük ve akşam pek durmadı arabada huysuzlandı.  tecrübeye gelince, emzirme örtüsü şart, otoyolda sürekli diğer araçlarla yanyana huzursuz olabiliyorsunuz.  en büyük sorun hava sıcaklığıdır bence. molalarda vs bebek üşür diye çok korktuk.  bir de, gündüz hava güneşliyken kenara çektik, bagajı boşattık bagajda değiştirdim altını.  çok rahat oldu, arka koltuktan daha iyi.Cevaplamak için Üye ol