oğlumun gece uykuları...

solemio soruyor: 9

Yaklaşık 2 - 3 haftadır oğlum geceleri sık sık uyanmaya başladı. gece 12 den sonra yaklaşık 1 saat - 2 saat ara ile uyanıyor ve yalnız meme ile uykuya dalabiliyor.

Aslında oğlumu doğduğundan beri Tracy Hogg ' un E.A.S.Y. yöntemiyle büyüttüm ve hiç problem yaşamadım. Şu ana kadar !  Şuanda oğlum 6 aylık.

Geçenlerde tekrar başvurdum bu kitaba... ve orada yatır/kaldır diye bir yöntemden bahsediyor. Gerçekten uygulaması zor. Çünkü yorgun ve uykusuzum. Bazen gerçekten emzirim uytmak daha kolay gelebiliyor. Bunu itiraf etmeliyim.

Sanırım oğlumu buna ister istemez ben alıştırdım. Sıcaklardan dolayı uyanmaya başlayınca ben de emzirmeye yöneldim. Ve işte sonuç bu.

Ne yapıcağımı bilmiyorum. Meme emmeden uyumak konusunda çok inatçı...

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


skisac

bende oğlum 5.5 aylıkken işe başladım o günden bu yana bensiz emmeden uyumaz. bizde o günden beri beraber yatıyoruz böyle oğlumun kendisini böyle daha rahat hissettiğini gördüm. iki yaşında ayıracağım yanımdan. geceleri tok yatarsada daha az meme arayacaktır.


basakboran

o kitabı bende aldım işe yarıyormu gercekten


deniz_umut

merhaba,

benim de 7 aylık bir oğlum var. Ben de sizin gibi genelde tracy yöntemlerini uygulamaya çalıştım. büyük oranda da başarılı oldum diyebilirim.
Sıcakların başlaması ile birlikte oğlum da gece bir iki kez uyanmaya başladı. Ben emzirmeden emzik ya da su vererek geri uyutuyorum. Çok terlediği için susamış oluyor ve genelde suyu içtikten sonra geri dalıyor. karnının tok oldğuna eminseniz su verebilirsiniz.


solemio

Teşekkür ederim herkese...

Kitap gerçekten işe yarıyor. Dediğim gibi; oğlum doğduğundan beri yöntemlerini kullanıyorum ve başarılı oldum. Fakat çalışmaya başlamamla ve evet sıcaklarla da alakalı olarak düzenimiz şaştı. Kitabı, başucu kitabım yaptım. Sürekli danışıyorum ona...

Aslında su vermek hiç aklıma gelmemişti. Denemeliyim. Dediğiniz gibi inanılmaz terliyor. Belki suyla sorunu çözebilirim. Çünkü emmesi de çok kısa sürüyor, kucağımda tekrar uykuya dalıyor. Bir endişem, bu uyanmalar alışkanlığa dönüşmesin! umarım sıcaklarla berber bu alışkanlıkta geçer...

 dileksem

Disi cikti mi? Cikmadiysa dis olabilir. Ali de ciglikla uyaniyordu yakin zamanda disi cikti.


skisac

BENDE BU KİTABI D&RDAN SİPARİŞ VERDİM İKİ GÜN ÖNCE, BAKALIM ÖVÜLDÜĞÜ GİBİ ÇIKACAK MI.
BEZ BEBEK İÇİNDE BAYAĞI YAZI OKUDUM 50 SAYFAM KALDI ZORLA OKUYORUM ARTIK :)


solemio

Dişi çıkmadı daha... haklısınız olabilir.. belki uyandığı zaman diş ilacı var, onu da sürebilirim. rahatlatacaktır...


urassmommy

merhaba bende bebeğimin uyku sorununu araştırırken buldum bu siteyi ve üye oldum benım bebegım 6.5 aylık 1.5 ay önceine kadar saat 22 23 gbı yatar 3 saat uyurdu sonrada 2 saate bir emer yine uyurdu ne kadar uykum bölunsede gece 2 3 kez kalksamda şikayet etmezdım fakat 1.5 aydır bebegım saat başı kalkıyor sadece emerek uykuya dal abiliyor cok yorgun ve bitkinim artık aksam saat 9dan sonra cok halsiz kalıyorum gecelerim kabusa dönüştü bugun dnr dan tracy hogg un kıtabını sıparıs verdım yarın okuycam  denemeyı dusunuyorum ayrıca bu gece her uyandıgında emzırmıycem 2.5 saate bır emzırıcem ve yatmadan öncede tahıllı gece maması denıycem umarım işe yarar bu yönem cunku fiziksel yorgunlugum hat safhada eger çözum bulan arkadaslar varsa lütfen yardımcı olsun cok çaresiz hissedıyorum kendımı umarım bu gece bebeğimd bende uyuruz. cunku bebeğim düzenlı uyumaığı ıcın 1.5 aydır 100 gramdan fazla kilo almadı :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(


solemio

Merhabalar... Kitabi okuyunca sizde goreceksiniz ne kadar basarili oldugunu.

Yalniz istikrarli olmak lazim. Tabii bir de pes etmemek. Tabii ben duzenimizi işe başlayınca

bozdum. Tekrar otutturmaya çalisiyorum.

Bu arada gece yatmadan mama vermekten bahsetmişdiniz.

Kitapta görüceksiniz; mama vererek uyutmanin çözüm ommadığını söylüyor.

Daha fazla hazımsızlık yapacağından uyuması daha zor olacaktır.

Anne sutu en iyi çözüm. Uykusunu getirir. Eğer az emiyorsa sağıp, biboronla daha

fazla vermek te mümkün.


Cevaplamak için Üye ol