biberonu sürekli ittiriyor:(

nurturia soruyor: 10

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


angelique

malesef bazi bebeklerde bu sorun oluyor: http://www.nurturia.com.tr/questions/b6942e93-3910-4243-b30a-9d930014942b/1/mama-sorunumuz-))

ben uyurken ya da hafif uykuluyken iciriyorum. ek gidalarla biraz rahatladik, menusundeki ek gidalarin miktari artinca sadece gece vericem mamayi. kolay gelsin cok yipratici gercekten de.


zehra

Gaz olabilir mi? Mutlaka dusunmussunuzdur ama eymen emerken kafasini geri atar, tekrar emmeye calisir tekrar atardi minicikken. Sonra donmeye falan baslayinca kurtulmustuk, hareketle gazini daha iyi cikardigi icin.


selencem

Benim oglum da yapiyordu bunu 2 ay civari. Refluymus de kusmadigi icin anlamamisiz. Tam yatay degil de kafasi daha yukarda olacak sekilde egimli yatarirak veya tutarak beslemeyi deneyebilirsiniz.


dbasim

Oglum gecen iki hafta boyunca ayni sorunu yasadi. Reflu baslangici oldugunu soyledi doktoru. Yatagini egimini arttirdik, mamayi verirken daha cok mola veriyorum, boylece daha yavas yemis oluyor. Simdi biberonu ittirmiyor. Gecmis olsun size de.


nurcan_eymen_efe

ya benim bebeğimde yemiyor biberonu ittiriyor hep.bende reflümü dedim acaba ama dr. değil dedi.kusması yok kan tahlili idrar tahlili temiz.gr gr kilo alımı var 600 ün altında hep.kusmadan reflü olabilir mi?selencem

Bizimki kusmadan reflu idi.


nurcan_eymen_efe

beni emmeyi bıraktı.biberonda istemiyor içsede 30 en fazla 60 cc de bırakıyor.kalanını kaşıkla devam ediyorum oyun yaparak yoksa yemiyor.hiçbir şekilde beslenmeyi kabul etmiyor.uyku arasında besliyorum oda çok zor oluyor.iki çekiyor bırakıyor.mamaların hepsini denedik.püreler verdim yoğurtu seviyor ama az yine öle çok yemez.dün sadece 200 cc mama 100 cc anne sütü elma püresi oda kavanoz maması normalini yemez ve yoğurt o kadar yedi.2 dr. götürdüm birşeyi yok diolar.kilo alıo diolar ama hem az kilo alıyor hemde benim zorumla yiyor,ben istiyorum kendi yesin diye ama 4,5 aylık hala istemedi ilk ay çok güzel kilo aldı sonra düzgün almadı hiç.onun istediği zamanlara bıraktığımda 7-8 saat ara verior ve isteyerek yemiyor yinede.dr. inanmıyor buna.bir problem olduğunu düşündüm hep reflümü dedim ama değil dedi.reflü nasıl anlaşılıyor acaba?


demetkiraz

biberonun ucunu kauçuk mu silikonmu kullanıyorsunuz. genelde sizin bebeğiniz gibi küçük bebeklere silikon verin diyorlar ama plastik nedeniyle damakları zorlanıyor. biz sorunu kauçuk biberon memesi kullanarak atlatmıştık.(ama kauçuk memeyi bir ay içinde yenilemek gerekiyor. ucu genişlemeye başlıyor kullanıldıkça) birde akış hızı az geldiğindede sinirleniyorlar. yada uykuları çok geldiğinde beslerseniz yine biberona direnç gösteriyorlar.
küçük bebeğiniz için mutlaka eğimli bir yatak, kauçuk uç, ve mümkünse uykuda beslenme öneririm. bunların hepsi bebek reflüsü varsa da tavsiye ediliyor.
sağlıkla büyütün bebeğinizi:)nurcan_eymen_efe

3es cevabınız için tşklr fakat site ingilizce.türkçeye çeviremedim.çevirilmiyor mu acaba?


nurcan_eymen_efe

ekliyorum ozaman:)


Cevaplamak için Üye ol