Mecburen 1 haftalıgına memeden kesme

volkanil soruyor: 9

herkese merhabalar,


bebegim şuan 4,5 aylık ve sadece anne sütü ile besleniyor. Ocak ayında bebegim 8 aylık oldugunda mecburen 1 haftalıgına bebegimsiz bir seyahate gitmem gerekiyor ve ananesi bakacak. O zamana kadar hala emziriyor olursam nasıl 1 hafta idare edilebilir?

bu arada gittigim yerde sütümü sagacagım ki donunce yeniden emzirmeye devam edebileyim.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


semaysenur

ozamn ek gıdalara geçmiş olur zaten ama şimdiden sağıp buzlukta saklayabilirsin seyahate çıktığında buzluktakileri ananesiçıkarıp önce oda sıcaklığına getirip daha sonra benmari usulü ısıtıp verir kuzucuğa:)


Sanemm

Şimdiden sağmaya başlayın, buzlukta stoğunuz olsun, siz yokken kaşıkla içirilsin. Hatta memeyi unutmasın diyorsanız anneniz günde 2-3 defa kendi göğsüyle şu şekilde versin. Bkz. http://coko-prenses.blogspot.com/2010_04_01_archive.html ve 

 

Emmeyi bir haftada unutursa bu iyi olmayacaktır.


neretva

Gittiğiniz yerde günde en az 4-5 defa sağmaya çalışın. Bunlardan en az bir tanesi gece olsun. Yalnız ben sütten çok sizden tam da ayrılık kaygısının orta yerinde ayrılmasından endişe duyarım. Mecburen demişsiniz, mutlaka öyledir yargılamıyorum, ama anneniz ve bebek de sizinle gelemez mi?


mert_mert

şahsen ben bebeğimin annemi emmesi yerine hiç emmesini tercih ederim..kabul edemem beynimde böyle birşeyi..çoçuğumun başkasını emmesine gönlüm razı gelmez acayip kıskanırım..stok yapıp kaşıkla verebilirsin..ben oğlumu 3 aylıkken kestim sütten ama aradan 2 ay geçmesine rağmen oğlum ısrar talep ağlama krizlerine girince olmayan boş memeyi verdim halen daha emmeyi bilirdi boş memede uyuduğunu çok bilirim..çoçuklar emmeyi  unutmazlar doğuştan Allah vergisidir..semaysenur

bende asla başkasının emmesine tahammül edemem bibrona alışsın daha iyi...benim kızımda meme adaptasyon sorunu yaşamıştık çok şükür alıştırdım emiyor ama ilk başlarda kayınbabamın eşi(cicibabannesi)(kayınvalidem rahmetli)ayy ver ben bi deneyim emzireyim diyodu bende doğumdan yeni çıkmışım zaten psikolojim altüst..hayır bi daha öyle bişey duymak istemiyorum demiştim kibarca ama şimdiki aklım olsa ağzını yırtardım tabiri caizse sen kim oluyosun yahu ayyyy aklıma geldi sinirlendim yine...


fistikcik

1 hafta boyunca emmeyen bir bebek dönüşünüzde memeyi tamamen reddedebilir. Öyle olmaya da bilir, ama bu gerçekleşmesi büyük bir ihtimaldir.
Ayrıca 8 aylık bir bebek ayrılık kaygısını zirvede yaşar. Bu dönemde 1 hafta boyunca annesini gece-gündüz görmemesi pek uygun değildir. Mecburi olan seyahatinize anneanne ve bebeğiniz degelebilir. İş seyahati ise gündüz otelde vakit geçirirler, akşam işiniz biter bitmez bebeğinize kavuşursunuz. Bugüne kadar pek çok iş seyahati yaptım, hepsini bu şekilde hallettik. Anneannenin uçak ve otel parası sizin cebinizden çıkacak belki, ama bebeğinizin anneye güven duygusunun zedelenmemesi için buna değer gibi geliyor bana.


volkanil

sevgili arkadaslar, ilgileriniz icin cok tesekkur ederim. Evde bir de 3 yasinda bir kızım daha var, bir tek bebek olsa yanıma alırdım ama 2 tanesiyle bir de okyanus ötesi uçuş çok zor olacaktır. 


Öyle baskasını emme vs. zaten soz konusu degil, buna annem de yanasmaz da sadece ne kadar zorlanırlar diye merak ediyorum. kendi sütümü de sagacagim, zaten 6.aydan sonra ek gıdaya gecmis olacak ve hazır mamaya da gecmis olacak. Bir tek memeden kesilmis olacak o da 1 hafta..

Donuste de memeyi almazsa yine sagar veriririm sutumu bir süre daha sorun o degil. Sadece boyle gun icinde surekli aglar mı, gece uyumamazlık edebilir mi diye endişeleniyorum.


neretva

Canim zor bir durum. Yapabilir valla. Bilemeyiz. Ya da hiiiç tepki vermez, sonra siz dönünce size verir tepkisini. Belki bu kadar süre bırakmak zorunda kalan vardır aramızda. Size fikir verebilirler. Haddim olmayarak, konferans gibi birşeye gidiyorsanız özellikle NY, Chicago gibi şehirlerde otelin bebek bakım hizmeti oluyor, tabii belli bir ücret karşılığı. Ya da gideceğiniz yerdeki Türklerden yardım isteyebilirsiniz. Tabii tanımadığına bebek bırakmak zor. Ama aklıma da başka birşey gelmiyor. Hiçbir çözümü yoksa o zaman da belki bir pedagoga gitmeden danışmak istersiniz. Belki size tüyolar verir.


volkanil

benimle beraber gelmesi cok zor, ayrıca evde bir de 3 yasında ablası var, onu da bırakmak olmazdı. neyse zaten ek gıdaya gececegi icin ve yine ek olarak 1 hafta devam sütlerinden icecegi icin biraz daha uzun sure tok kalacaktir ve geriye sadece onu oyalamak  kalacaktır diye dusunuyorum surekli meme emmesine gore. Bir de gitmeden de alıstırıcam biberona zaten. 


neyse artık 1 hafta zor gececek belki ama kıs olacak, gunler kisa. Hayırlısı bakalım...


Cevaplamak için Üye ol