İşe alımla ilgili çalışan arkadaşlar yardım istiyorum.

sehergil soruyor: 8

Kariyernetten cv'me ulaşan danışmanlık şirketi görüşmeye çağırdı. Başvuruyu ben yapmadım onlar beni buldu. 8 gün önce ilk görüşmeyi yaptım dan.firması ile. Görüşme kısa sürdü. Aranan özellikleri taşıyıp taşımadığımı sordu. Kendimden bahsettim. Maaş beklentimi sordu. aslında buna cevap vermek istemedim ama illa ki istemişler. Bundan sonra firma iletişime geçecek dendi. Yani onlar açısından görüşme olumluydu. İŞe alım sürecinin çabuk tamamlanacağını bir hafta içinde aranacağımı söylediler. Şimdiye kadar aramaları gerekiyordu. Sizce arayıp sorayım mı ne oldu diye?
Sanırım umudumu kesip, bu işime sarılmalıyım. İK'cılar yok mu? Ne diyorsunuz?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


mert_mert

belki listede varsınızdır beklemede..genelde onlar birini alıyorlar ama olası ihtimal işten çıkma beğenmeme durumunda listeleri vardır mesela 10 kişi el altında tutulan..onlar çağırırlır tek tek. ama ne denli diğer işi bırakıp oraya gitmek doğrudur bilemiyorum..ben ik da çalışmıyorum ama abim bu sitede bu şekilde yapıyor bildiğim..


melihece

ben ik personel uzamnı olarak calıstım lütfen tavsiyem siz dönüp aramyın olmazsa olmaz ama siz dönüp ararsanız olan puandan kaybedersiniz

sevgiler


sehergil

teşekkürler. Kısa süren ilk görüşmede durumu anlattılar. 25 tane personel alınacak. Bunlardan laborant ve mühendis konumu için alternatif çok ama beni çağırdıkları kalite şefi pozisyonu için eleman bulamıyorlarmış. Alımın çok kısa zamanda tamamlanacağını söylediler. Aranan şartlara göre eksiğim yok fazlam var ama niye çağrılmadım bilmiyorum. Süreç tamamlandı mı diye sorsam nasıl olur?


gul_duru

şahsen ben iş gorusmelerınde aracı fırma olmamasını tercıh edıyorum kötu bır tartısma yasadım ve ondan sonra boyle bır karar aldım.Yanı danısmanlık fırmalarının ılanları uygun olsa bıle basvurmuyorum işe.Ümidinizi kırmak istemem ama biz sizi ararız,1 hafta içinde döneriz gibi laflara da pek inanmıyorum zaten o anda karar verılıyor gıbıme gelıyor hakıkattente cogu zaman dönuş olmuyor.gul_duru

Alınacak olsanız ararlardı sanırım ustelemzdım ben olsam.Gercekten iş arayısınız varsa daha fazla basvuruda bulunabılırsınız.Ama onlar aradı dıyorsunuz yıne arasınlar :)


sehergil

Sağolun arkadaşlar. Arayıp sormak olumsuzdur biliyodum ama çok net şekilde olumluydu neyse kısmet değilmiş diyip oturayım yerime. Ciddi bir arayışım yok ama maaş bayağı farkediyordu ve en önemlisi cumartesi tatil olacaktı(bu sefer de h.içi geç gelecektim ama)
Acaba bu danışmalık şirketinin kendilerine aday havuzu oluşturmak için seçtiği bir yol olabilir mi? Ama nereye alım yapılacağını vs. söylediler.


ipekkusgoz

Aramayın boşverin.Arayıp ne diyecek olursanız olun buluttan nem kapıyorlar.Bir arkadaşım böyle bir danışmanlık firmasına iş görüşmesine gideceği gün oğlunu bana bırakmıştı. Bir süre sonra oğlu sıkılmaya başlayınca çıktı mı diye merak edip aradım şirketi. O yüzden olumsuz sonuçlanmıştı görüşmesi. Belki öyle olmasa da olumsuz olacaktı bunu bilmiyoruz ama kabak benim başıma patlamıştı. Çocuklarımızın arası 104 gün. Çok iyi arkadaştık. Daha doğrusu eşlerimiz arkadaştı ama sonrasında biz onlardan baskın çıkmıştık. Ama işte bu yüzden görüşmüyoruz mayıstan beri.


aytul79

Sehergil, 14 yıllık İK'cıyım. eğer görüşmede süreç hakkında bilgi veriliyorsa ve o süre içerisinde aranmıyorsanız tercihlerini başka bir adaydan yana kullanmışlardır. tabii bu durumda tercih edilen adaya nasıl iş teklifi yapılıyorsa aynı özeni size de gösterip uygun olmadığınıza dair bir mail, mektup, sms vs. bilgilendirme yapılması hoş olurdu. siz şansınızı başka işlerden yana kullanın. arzu ederseniz cv.nizi mail atarsanız İKgruptaki arkadaşlarımızla paylaşabiliriz. bu arada danışmanlık firmaları genelde havuzdan aday çekme yöntemiyle adaylara ulaşırlar. firmalar ise direkt kişinin şahsi başvurularını tercih eder. aklınızda bulunmasında fayda var.

sevgiler...


Cevaplamak için Üye ol