Acil, her gece kusma hakkinda

birbebekannesi soruyor: 5

Kızım 30 aylık, 1 hafta önce dışarıdan alıp kaynattigimiz sütü içti, o aksamda fiskirtarak kisti, ertesi gün gece yine aynı şey oldu ve aynı zamanda ishal. Acile gittik(çapa tip) kan testine gerek yok, rota salgını var, kaka ve idrar istiyoruz dediler. Sadece idrar verebildik, biraz sıvı kaybı cikti; vitamin ve suya karıştırılır takviye aldık. Kızım düzeldi, 3 gün önce kizimla beraber hastalandık. Kızım gece 2-3 arası önce uykusundan huzursuzlanip, sonra korkuyorum diyerek kusuyor (kontrollü, tuvalete gidiyoruz vs) sonrasında rahatladım uyuyor. Bir kez daha acile gittik, doktor salgın dedi, yemeği geç yemesin vs dedi. Alışkanlık yapmasın dedi. Nedir bu alışkanlık? Bunun alışkanlığımi olur?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


burkatek

Çok geçmiş olsun öncelikle

Salgın, rota ,adenovirüs vs olabilir sebebi ama reflüsü de az varken tetiklenmiş olabilir

Dışardan aldığınız süt yüzünden. Birsüre ürünlerini az az verin , dışardanalınanhiçbirşey vermeyin. Asitli şeyler vermeyin.

Akşam yemeğinden sonra enaz 2 saat geçsin uyumadan.


birbebekannesi

Burkatek, cok tesekkurler. Bir çözüm bulamadım, süt ürünleri vermiyorum, uzun sürmesi beni endişelendiriyor. Zaten zayıf bir çocuk, sadece yüzü kaldı, bütün kılcal damarlarını görüyorum. Çocuk istifra ettikten sonra çok derin uykuya dalıyor, kendimce bir nedende bulamıyorum.


london

MERHABA kızım bu bakterıyı 2.5 yasındayken aldı.fıskırarak kusma kanda keton pozıtıf cıkmasıkı bu cocugun ac kaldıgını gosterır

hemen serum takılmalı
fıskırarak kusmak ve artı sarıdıskı bakterı ısaretıdır ve muhakkak serum takılmalı beden susuz bıakılmamalı.20 gunden fazla ugrastık.karbonat koyun agzına ustune su ıcırın mumkunse.
1 cay kasıgı kucuk sabah ve aksam..agzına koyup ustune su.ıngılız karbonatı eczaneden .bakterılerı oldurur ve tamamıyle zararsızdır.kusmalar zamanla seyreklesecek.gecmıs olsn

saygılar


birbebekannesi

Teşekkür ederim London, kızımdan ısrarla dışkı testi istediler; bizde inatla veremedik. Çok ugrastim ama yakalayamadik bir türlü, ilaç kullandık, sütü kestim. Kızım çok zayıf bir çocuk, 1.5 kilo verdi; umarım toparlariz. Kızım hiç yemiyor derdim; hastalıkta tüm gün yarım kase çorba ve suyla durunca şimdi yiyor diyorum.


nida_zlms

fışkırarak kusuyorsa alerji olabilir benim oğlum da tazyikli kusuyordu süt ve ürünlerine alerjisi olduğunu 3. ayında anladım 3 ay kustu yavrum. farkedince süt içmeyi bıraktım. şimdi yoğurda daldırdığım kaşığı bile yalasam aynı miktarda kusuyorCevaplamak için Üye ol