Kitap tavsiyesi

Ikizannesi soruyor: 7

BEBELER 1 YASİNA GELDİ. ARTİK DAVRANİSLARİNİ ONLARİ RAHATSİZ ETMEDEN YONLENDİRMEK İSTİYORUM. OKUDUGUNUZ, UYGULAYİP YARAR GÖRDÜĞÜNÜZ KİTAP VAR MI?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


EsraEA

Bu aralar okuduğum muhteşem bir kitap: Harvey Karp Mahallenin en mutlu yumurcağı. Okurken başta garip geliyor ama önerileri denedim. Gerçekten işe yarıyor :) Hele bizim gibi iki-üç bebek birarada büyütenler için taktikler çok yardımcı :)
Çocuk beden dili: Carrefourdan almıştım. Beni etkileyen kitaplardandır.
Henüz okumadıysan Tracy Hogg-Bebek bakım sorunlarına mucize çözümler. Ne yazık ki üçüzler yaklaşık 1 yaşında iken çıkmıştı. Ama şimdi çevremdeki tüm hamilelere öneriyorum. Okuyup uygulayanlar çok memnun. Çok teşekkür aldım bu kitap sayesinde :)
İlk fırsat bulduğumda kütüphanedeki kitaplara bakar yazarım. Çok fazla kitap okudum, bir süre sonra hepsi birbirinin kopyası oluyor. Farklı olup da ilk aklıma gelen ve etkileyenler bunlar.


senayc

epsilon yayınlarının
*bebeğinizin ilk yılında sizi neler bekler
*çocuğunuz büyürken sizi neler bekler


deryaazra

haluk yavuzer : Çocuğunuzun ilk 6 yılı mine izgi kızımı büyütürken (bundan pek emin değilim ama adı yanlış olabilir). diğerlerinin yazarı aklıma gelmedi .
Bakıp yazarım onlarada


deryaazra

Mine izgi Kızımı Yetiştiriyorum


yerdenizbuyucusu

http://www.kuraldisi.net/product_info.php?cPath=3&products_id=241   

'Çocuklarla İletişim'-Yazar: Adele Faber - Elaine Mazlish

1 yaş için bazı uygulamalar erken olabilir ama mutlaka herkes edinsin. Ben bu kitabı alalı çok oldu ama daha erken diye okumamıştım, dün biraz göz gezdirdim okumakta geç kalmışım.


Ikizannesi

EsraEA tesekkurler, Mahallenin en mutlu yumurcağını hemen okudum ama benim uygulayabileceğim bir yöntem gibi görünmüyor. Neandertal konusmayı bir kaç kez denedim o kadar komik hissettim ki kendimi, mesajımın çocuklara ulaşmış olma ihtimali sıfır. Ama genel yürüttüğü mantık olaylara farklı bakmamı sağladı teşekkürler. Ne zaman mantıklı mantıklı ya da uzun uzun bir şeyler anlatmaya başlasam kendimi durdurmamı sağlıyor en azından.. :)
senayc, Hamileyken sizi neler bekler'i çok detaylı bir şekilde okumustum. bebeğin ilk yılı kitabında aynı heyecanı göstermeyince çocuğunuz büyürken'i almadım. Ama alsam iyi olacak herhalde..
yerdenizbuyucusu, deryaazra  bugün gidip tavsiye ettiğiniz kitapları alacağım, teşekkürler.


EsraEA

Başta bana da çok garip hatta komik gelmişti İkizannesi. Ama ağlarken ben hemen hiç dikkat dağıtma yöntemini kullanmadım, kullanamadım. Ağlayan bebek bile olsa " a kuş, kedi" tarzı şeyler yapmak bana çok uzak geliyordu, o yüzden belki de bu kitabı çok sevdim.

İlk okuduğumda kesin yapamam dedim. Ama fastfood yöntemii  deneyeyim ne çıkar dedim, baktım işe yarıyor. Hatta dün akşam banyodan çıkmama krizi yaşadık "çıkmak istemiyorsun, banyodan çıkmak istemiyorsun, suyla oynamak istiyorsun"tarzında başlayan konuşmaya karşılık hemen sustu. Hatta beni teselli edecekti neredeyse :)Cevaplamak için Üye ol