Traji komik!!

merbor soruyor: 10

gunaydin arkadaslar..Simdi biz yarin tasiniyoruz..Ben bebekli halimden oturu uzuuuuun bi zzamandir camasir yikayamamistim dogru duzgun..acilleri yikiyordum sadece..e baya bi birikti tabi haliyle ben simdi 3 gundur yikiyorum baya azaldi fakat 2-3 makine camasirim daha kaldi...Simdi bu kiz neyden bahsediyor ne camasiri dediginizi duyar gibiyim :)) sadede geliyorum...Bizim ailede carsambalari camasir yikamamak gibi bir adet var..zamaninda ananemin kolu tutmamis ne oldugunu bi turlu anlamislar..gecmis zaman olunca haliyle bide hocaya gitmisler..hoca sormus naptin diye ananemde camasir yikadim demis..kara carsamba olabilir carsambalari camasir yikama demis..o gun bugundur  annem teyzem ananem ve ben asla carsambalari camasir yikamiyoruz...Simdi bana bu cok sacma geliyor ama bi turlu cesaret edip te camasir yikayamiyorum..e yeni eve de kirli camasir goturmek istemiyorum..ama simdi cesaret edip yikasam ve allkah korusun bebegim hasta filan olsa buna baglarim diye korkuyorum...ben napim simdi yaaa poffff ne sacma takintilar bunlar o hocayi bulmak istiyorum Allahin her gunu bir degilmidir sanki ????

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


masalmasal

Bence bu tabuyu yıkmak için tam zamanı ;)


gesnur

ilahi:)


chroma

:) Bende de öyle tabuları inadına yapmak gibi bir alışkanlık var :) Gece 11'den sonra tırnak keserim, elden ele bıçak-makas veririm/alırım, ters dönen ayakkabıyı hemen çevirmem vs vs vs. Şimdiye kadar bir zararını görmedim. İnandığım tek "batıl" sayılabilecek inanç nazar. Ama onun için de özel bir önlem almıyorum. Ben olsam yıkardım o çamaşırları yani. Ama içiniz huzursuz olacaksa yıkamayın, kirli kirli götürün yeni eve. Zaten acil değilmiş madem, yeni evde sakin sakin yıkarsınız.
Bu arada, hayırlı&uğurlu olsun yeni ev ve de Allah kolaylık versin taşınma işinde.


asyasena

madem çarşamba laneti anneniz teyzeleriniz ve siz arasındaysa makinayı eşiniz çalıştırsın :)


ozgurcan

makine yıkıyor camasırları siz sadece asıyorsunuz, diye dusun :)))ipekkusgoz

Bilirim o takıntı hallerini.Onu çekeceğinize kirli gitsin çamaşırlarınız.

Bu arada kendi durumum geldi aklıma. Kayınvalide de cumartesileri banyo yapılmaz diye tutturuyordu. Çok sevdiğin birini kaybetmek istiyorsan c.tesileri yıka derler derdi. İster istemez dikkat ediyorsun çocuğu yıkayacağın zaman bugün günlerden ne diye soruyorsun kendine. Ama senin mesajını okurken ne zamandır buna dikkat etmediğimi hatta unuttuğumu farkettim. Unutmaya çalış sen de.


merbor

su an saat 12 i gecti fakat hala o cesareti gosteremedim..ne sinir bsy yaaa :))) sanirim gece 12 itibari ile hepsini kisa yikamada yikayip asacam sabaha allah kerim artik ve ilk firsatta bir kurutma makinesi alicam :)))) evt kurutma makinesi onerilerini bekliyorum:)))


scanturk

Saka gibisamanyolu

beni daha çok şaşırtan bu kadar garip bi soruya bu kadar çok cevab verilmesi 


mert_mert

soru gerçekten traji komik ama cevaplar daha komik..allahım hiç gülesim yoktu :))


Cevaplamak için Üye ol