bebeklerde melatonin kullanılmalı mı?

ruzgar soruyor: 5

rüzgar 15 aylık hemen hemen her akşam 1 veya 2 kere uyanıyor ve salonda kurulu salıncağına gidiyor müzik cdsini açıp uyuyor!! kabızlığıda var allerjik bir yapısı var ve düzenli (aldığı eşyaları götürüp yerine koyuyor) bunların hepsini doktorumuza anlatınca anxietyli bir çocuk tarif ediyorsunuz dedi ve uyku uyuması için melatonin 3mg verdi ama internetten araştırdım kafam karıştı sizce 15 aylık bir bebeğe melatonin verilmelimi??belkide huzursuzluğu azı dişleri çıkmak üzere ondandır diye düşünüyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim... 

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


ekim_

Bize de önermişlerdi ama biz kullanmadık.bildiğim kadarıyla uyku ritm bozukluğunda;gündüz uyuyup gece uyumayanvb. durumlarda kullanılıyor.bizde durum daimi uykusuzluktu.biz vermedik.uyku sorunumuz uzun sürdü ama.hala gecede 3-4 kez uyanıyoruz.


sevican

benim kızım da gecede 3-4 kez uyanıyor, kimisinde süt için, kimisinde memesi düştüğü için. kabızlık, alerjik bünye sorunları bizde de var ama bunlar gözlemlediğim, okuduğum kadarıyla çocuklarda sık görülen durumlar. anksiyete teşhisi beni dumur etti. ben şahsen melatonin  tavsiye edilse kullanmazdım.
Marlasinger

1 veya 2 kere uyanan bir bebeğe anksiyete teşhisi ve üstüne melatonin:S
Benim kızım gece en az 10 kere uyanıyor gündüz deseniz toplasan 1 saat ancak uyuyor buna rağmen doktorumuz 10. aya kadar birşey vermedi.10.ayda atarax verdi.Bir süre kullandık uykusuzluğumuza çok etkisi olmayınca bıraktık(normalde 10 kez uyanıyorsa atarax verince 7 kez kalkıyor)
Şu anda ilaç kullanmıyoruz sadece eğer gazdan dolayı uyanıyorsa gaz ilacı,diş sancısıysa calpol falan verip rahatlatmaya çalışıyoruz.


ruzgarruzgar

Arkadaslar doktorumla konustum ve benim icimi rahatlatti ve melatonin kullandim cooook ise yaradi uykusu duzene girdi ve sallanarak uyumayi birakti :))))Cevaplamak için Üye ol