Anaokulu seçimi

ozguranne soruyor: 10

Şu anaokulları hakkında bilgisi olan var mı acaba? Çocuğu giden?


İzci anaokulu

Yeşil Köşk Çocuk evi

Mavi Yunus Çocuk evi

Yetkin

Şimdiden teşekkür ederim.

(Daha bizim için erken ama araştırmaya başladık... )

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


banushka

İzci Anaokulu üzerine Montessori mail grubunda paylaşımlar olmuştu. Grubun arşiv mesajlarından arama yaparak ulaşabilirsin.


ozguranne

Teşekkürler Banu. Az önce okudum arşivleri:( 


Yalnız anladığım kadarıyla anaokulu el değiştirmiş bu yıl. O nedenle daha güncel bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.


sadem

konu benim de dikkatimiçek ti çükü bende çok aradım. 10 yaşındaki oğlum Suadiye de sarmaşık çocuk evinden mezun oldu. ŞİMDİ 2 YAŞINDA BİR KIZIM VAR VE O DA ABİSİNİN OKULUNA DEVAM EDİYOR. BENCE BİR GEZİN RANDEVU ALMANIZA GEREK YOK ÇOK ŞEFFAF BİR OKUL İSTEDİĞİNİZ ZAMAN GİDEBİLİRSİNİZ HER ZAMAN TERTEMİZ PIRIL PIRIL BİR OKUL SAHİPLERİ ÇOK SEVİMLİDİR.YEŞİM HANIM VE ERGÜN BEY LE MUHAKAK TANIŞIN 11 YILLIK BİR KURUM VE SUADİYENİN EN ÇOK ÇOCUĞU OLAN OKULUDUR.FAKAT KAYITLARI BAZI GRUPLAR İÇİN DOLUYDU YİNE DE BİR DENEYİN.gozdepatar

merhaba,ben Gözde :) benim çekmeköy bölgesinde 2 tane anaokulum var.şile otobanı üzerinde,beşiktaş nevzat demir tesislerinin karşısında,orman kenarında..350 M2 çim bahçesi var.mutlaka önünden geçerken görüp dikkatini çekmiştir çekmeköyde oturan arkadaşlarımın..SİHİRLİ ORMAN ANAOKULU.Detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlarıma seve seve yardımcı olabilirim..Bende sizden biriyim çünkü..İrtibat numaram :05336866692 Hepinize keyifli bir gün diliyorum..
Sevgiler..
GÖZDE PATARbelgin

anaokulu ararken Sarmaşığa bakmaya gittim.mutfağın ordan geçerken.öğle yemeği hazırlığındayız dediler.mutfakta gördüklerim ben i çok üzdü.metrodan alınmış kocaman bir kova hamburger köftesi pişiriliyordu.Oysa ben bebekliklerinden beri kızlarıma sebze çorbaları,meyveler,portakal suyu bile vitamin ölmesin diye bekletilmeden içiriliyor,yoğurdu kendim mayalıyordum.tabiki şu yaşlarda bunlar böyle olmuyor ama.Halen hamburger,kola,jelibon bilmezler.Anaokulunda hazır gıdaların kullanıldığını görünce hemen vazgeçtim ordan.Kremalı bisküvi,nagget ların olduğu,hazır meyve sularının olduğu menüler beni rahatsız ediyor.
Mavi yunus bizim arka sokağımızda,ben çok onların bahçesinin önünden geçtim.hatta evime yakın diye oraya götürsem mi diye düşündüm.Fakat,bahçede oynayan çocuklar ile ilgilenen öğretmenin ki,hep o öğretmeni görürdüm.Okulla görüşmeye gittiğimde mutfak elemanı,yardımcı eleman olduğunu öğrendim.Çok şaşırdım.Hatta kızlarımla gitmiştim.Temizlik elemanının öğretmene çocuklara balon getirsene diye ikaz etmesi de çok şaşırtmıştı.Fiyatlarıda kendi kategorisinde bence yüksek.


Pranayama

Merhaba Belgin Hn.,

Benim de şu ara kreş seçemememde en büyük etken menülerndeki saçma sapan yiyecekler. Ben de sizin gibi beslenmesine çok dikkat ediyorum. Şeker, çikolata, dondurmayemedi daha. Ne yapacağım nereden sağlıklı yiyecekler veren bir kreş bulacağım bilemiyorum:(


nesrinmy

şu an biz de anaokulu arayışındayız ve Suadiye'de oturduğumuz için sizin seçtiklerinizden bazıları benim de dikkatimi çekti ancak hala karar verebilmiş değilim, sizin için bir gelişme oldu mu? 

teşekkürlersarmasikcocuk

Merhaba : Ben sarmaşık çocuk evinin sahibi Ergün Yıldız Kurumumuz 14 yıldız suadiye bölgesinde hizmet vermektedir. 14 Yılda yüzlerce öğrenci mezun etmiş binlerce öğrenci ile karşılaşmış bir kurumuz. En büyük özelliğimiz velilerimiz ile herşeyi paylaşmamız onlardan hiçbir şey saklamamamız ve şeffaf bir yönetim sergilememizdir. Tabiki %100 memnunuiyet mümkün değil. Belgin hanım evet alışverişlerimizi metrodan yapıyoruz istanbuldaki binlerce kurum gibi haburger konusunda haklısınız ama son iki yılımızda haburger etleri ahçımız tarafından kıymadan yapılmaktadır. (Lütfen google yemek listesi yazıp istanbul'daki en büyük kolejlerin yemek listesi ile kurumumuzun yemek listesini karşılaştırın ayrıca bizde çıkan tüm hamur işleri ahçımız tarafından yapılmaktadır) Benimde bu kurumda diğer çocuklar ne yerse onu yiyen 2.5 yaşında bir kızım ve bu okuldan mezun olmuş 11 yaşında bir oğlum var. Tabi ki herkes çocuğuna doğal yiyecekler vermek ister bizde buna dikkat etmeye çalışıyoruz hazır çorba, çikolata, şeker, hazır naget vs. vermemeye dikkat ediyoruz ama takdir edersiniz ki bunu %100 sağlamak mümkün değil.

Canoğlum adlı kullanıcının yazdığına gelince gerçekten çok üzücü kurumumuzda diğer çocukların etkilenmemesi için sınıflara çıkmak yasak fakat ofiste tüm velilerimiz çocuklarımızı takip edebiliyorlar. ve bölgede internet üzerinden ailelere yayın yapan sistemi kuran ilk kurumlardan biriyiz.Ailelerimizi sürekli birbirleri ile kaynaştırmaya çalışan, yıllardır sınıflarda anneli babalı saatler yapıp ailelerimizin sınıf ortamlarını görmeleri ve öğretmenler zaman geçirmelerini sağlamaya çalışan bir kurumuz okula 1 ay gelip sınıflara bile çıkmadan çocuğunuzun anlattıkları ile kurumumuz hakkında böyle üzücü bir yazı yazmanız 14 yılı 1 aya sığdırmanız gerçekten çok üzücü. Keşke size yapılan güzel şeyleri, telkinleri, ofiste içten sarılmaları, eğitim ile ilgili verilen bilgileri ve oğlunuzu okula alıştırmak için içerideki personelin çabalarını, size ve çocuğunuza gösterilen içten sevgiyi de paylaşsaydınız.

     Böyle bir yazı yazmak zorunda kaldığım için çok üzgünüm ama bu kadar emeğin sonunda üstdeki gibi bir yazıyı hakettiğimizi düşünmüyorum. Biz sarmaşık Ailesi olarak tüm çocukları çok seviyoruz bu sebepden dolayı uzun yıllardır bu işi yapıyoruz.

Saygılarımla Ergün Yıldız


sarmasikcocuk

Ayrıca özgüranne adlı kullanıcı 3 yıl önce açmış bu konuyu ve siz 3 yıl sonra cevap veriyorsunuz. Hanımefendinin çocuğu şu anda 7.5 yaşında ama niyet yardımcı olmak değil okulu kötülemek olduğu için sizde haklısınız. SevgilerCevaplamak için Üye ol