antibiyotik kullanmamak için nasıl direniyorsunuz,neler yapıyorsunuz?

Beta soruyor: 9

kızım 5 gündür hasta,burnu akıyor,3 gün ateşliydi,şimdi ateşi yok ama öksüyor kuru kuru.drmuzla tlfda konuştuk,boğaz enfeksiyonu olabilir,getirin bakalım,antibiyotik tedavisine başlarız dedi
antibiyotik kullanmak istemiyorum,bir yandan da enfeksiyon içerde devam edip tekrar ateşi yükselecek diye korkuyorum
 bitkisel alternatifleriniz var mı arkadaşlar

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


gokalp

valla bakteriyel enfeksiyonlar(boğaz enfeksiyonu gibi) antibiyotik tedavisi olmadan geçmiyor.zaten nezle gibi viral enfeksiyonlarda doktorlar antibiyotik vermiyorlar. bence hastalığınız dahada ilerlemeden doktorunuza muayene olun.


Angel

Merhaba..Öncelikle geçmiş olsun..Benim de kızım yaklaşık 3 hafta önce boğaz ve kulak enfeksiyonu geçirdi..Ateşi 38.5'e yükselince hemen hastaneye götürdüm,orada da 39.9'a yükseldi,iyi ki de götürmüşüm dedim..Hastanede düşürdüler ateşini,sonra da doktor kan ve idrar tahlili yaptı..Birşey çıkmayınca antibiyotik ve tahmin edersiniz bi dünya şurup yazdı..Öksürük v.s..Ben de hiç istemiyorum antibiyotik kullanmayı,ancak bazı durumlarda mecbur kullanmamız gerekiyor diye düşünüyorum..Sonuçta ilaçlar da bitkilerden yapılıyor..Ancak sonuna kadar kullanmanız gerekiyor verilen antibiyotiği,yoksa bağışık hale geliyor vücut,virüsler güçleniyor ve etki eden ilaç bulamayabiliyorsunuz Allah korusun..


ikicocukannesi

önce dr ve tetkikler,
sonra alternatif yaklasım.


Fundaaa

eğer boğaz enfeksiyonu varsa antibiyotiksiz geçmiyo ne yazıkki,bende çok denedim sıcak bitki çayları ballar pekmezler aklınıza ne gelirse ama asla geçmiyo :( :(habibe

bende sizin gibi epey direndim fakat iki üç gece kızım uyuyamayınca hastaneye başvurduk ...burun tıkanık, kuru öksürük ve ateş şikayetiyle gittik, meğersem kulağındada birşeyler başlamış,açıkcası kulak devreye girince gittiğime çok sevindim..ben size doktora gitmenizi tavsiye ederim,eğer ciğerde ve kulakta birşey yoksa bitkisel yolları deneyin ,antibiyotik yazdı diye kullanmak zorunda değilsiniz.(bitkisel olarak öksürük için deniz kadayıfını öneriyorlar)
çok geçmiş olsun.


handanT

ilk önce kan testiyle enfeksiyon oranına bakılır doktor tarafından degerin yüksekligine göre antibiyotik tedavisi uygulanır , gerekmiyorsa kullanılmaz


kader_eymen

sorularda ara kısmına öksürük yazarsanız alternatif yöntemler ve daha önce tartışılmış, önerilmiş  konular karşınıza çıkacaktır...


egemen

slm biz 3 yaşındayız ve ben oğluma antibiyotik vermedim hiç 25 günlükten sonra ondan önce zatüreden hastanede yattık çıktıktan sonra alternatif tıpta multivitamin verdim maşallahı var gayet sağlıklıyız öneririm bağışıklık sistemini güçlendiriyo hastalanmıyoruz


firavun

sevgili abetül,
öncelikle geçmiş olsun.ben de antibiyotik henüz hiç vermedim oğluma ve Türkiye'de maalesef neredeyse leblebi gibi dağıtılması da çok üzücü.
telefonda teşhis koyamaz tabii viral bir enfeksiyonda olabilir,muayene etmesi gerekir.burun tıkanıklığının giderilmesi önemli.kontrole gidene kadar deniz suyu denilen spreylerle(sinomarin children) yada serum fizyolojik ile açık tutmaya çalışın.
sabah aç karnına çay kaşığı kadar harnup pekmezi yada ılık suya bir kaç damla limon ve çaykaşığı kadar bal karıştırıp vermek öksürüğe iyi gelir.
bol bol su,portakal suyu içirmeye çalışın.
actifed şurubu da yine dr.unuza sorup uygun görürse verebilirsiniz günde 3 kere yarım ölçek.
benim oğlumda ilk defa burun tıkanıklığı yaşıyor şu aralar.dr.u yurtdışında olduğundan beraber çalıştığı diğer dr muayene etti ve hemen antibiyotik yazdı kulakta kızarıklık gördüm hafif diyerek.
antibiyotiği duyunca benim tansiyonum yükseldi,arkadaşımız olan bir kbb dr.una muayene ettirdik oradan çıkıp,o ise şu aşamada antibiyotiğe gerek görmüyorum kulakta da kırmızılık yok ayrıca dedi.
kendim için geçen sene başka bir kbb dr.una gittiğimde o dr.hanım da 3 yaşındaki kızına henüz hiç antibiyotik vermediğini,muayeneye çocuklarını getiren aileler eğer antibiyotik yazmazsak baştan savdığımızı düşünüyorlar hatta daha önce çalıştığım hastanede bu yüzden şikayet edilmişliğim var demişti.
tabii ki muhakkak verilmesi gereken durumlar olabiliyor ama ne kadar geç ve az verirsek kardır diye düşünüyorum ben.
tekrar çok geçmiş olsun,kolay gelsin


Cevaplamak için Üye ol