Olumsuz Ruya

Yasemina soruyor: 5

Bilemiyorum ruyalara inanmak veya ruyaların mesajlar yolladıgına inanmak ne kadar dogru ama paylasmak isterim:

3 yıl once, ilk defa bir gece gecirecegim evde yattım, basımın da altına bir anahtar koydum. Derler ki bu ilk kez yattıgınız bir evde bu sekilde bas altınızda anahtarla yatarsanız ilerde evleneceginiz kisiyi gorurmussunuz - ben zaten evliydim ama yine de yattım işte.

Kizimi gordum. Kollarımda, gece zifiri karanlik. Ben bir taxiden iniyorum, ve hastanenin kapasındayim. Kizim baygın, ben "benim hatam, benim hatam" diye bagriniyorum. Uzakta bir erkek var, bu kocam degil, beni goruyor ama sadece izliyor, yardıma gelmiyor. Caresizim.

Siz olsanız, ne dusunur, ne hissederdiniz - yasadıgınız ve kızınızın yasadıgı her gun ne hissederdiniz?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Tosuncuk

O dönemde çocuk istiyormuydun.Bununi için çabalıyormuydun.Belkide bilinçaltında bu sorumluluğu alabilir miyim diye endişelerin vardı.Rüyalar enteresan şeyler ama inandığım şey rüyanın gördüğün şekliyle değilde sana hissettirdiği şekilde yorumlanması gerektiği.Mesela sen çaresizliği korkuyu endişeyi bir arada yaşamışsın. Buda çocuk sahibi olmadan her annenin yaşadığı acaba yapabilir miyim duygusu.

Çok fazla kafana takıpta acaba birşey mi olcak paranoyası yaşama derim.( demesi kolay di mi )

Güzel güzel rüyalar görmen dileğiyle..


Yasemina

Hayır hic cocuk istemiyordum zaten kendi gelmese dusunmezdim hic
Ustelik ruyada gordugum diger kisi o zamanlar aramın cok iyi oldugu sonradan ise cocuk konusunda bana sırtını ceviren bir ex-arkadasım


selencem

Bence de cok takilma. Tersi cikar derler bazen de hem :))


selencem

Bence de cok takilma. Tersi cikar derler bazen de hem :))


othilia

Hamileyken -hem de ilk 3 ay- sürekli geceleri deprem olduğunu gördüm. Tabirlere göre bunun tek açıklaması vardı, çocuğunu düşürmek (Allah herkesten uzak tutsun). Yaşadığım korkuyu tahmin edersiniz. Ama çok şükür ki sağlıkla doğdu. Rüyalar haber vermekten daha ziyade yaşadığımız dönemin ruh halini yansıtıyor diye düşünüyorum. Ben o dönem hiç beklemediğim, ani bir değişim yaşıyordum, bence bunun etkisi oldu. Belki sen de anne olabilmek üzerine çekinceleri kaygıları olan biriydin ve bu şekilde tezahür etti (tezahür dedim, yaşlanıyorum). İçini ferah tut. Kuzucukları melekler koruyor galiba...Cevaplamak için Üye ol