2 yaş civarı çocuklarımız nasıl uyuyor?

ekim_ soruyor: 10

Artık çocuklarımız 2 yaş olmak üzerelerveya oldular.
Bu dönemde uykular nasıl?
-Gündüz kaç saat ve hangi saatlerde uyuyorlar.
-Gece uyku düzeni nasıl?
-Gece uyanıyorlar mı?
-Uykuya geçerken yardımcı yöntemler veya ne şekilde uyuyorlar?
-gece beslenmesi var mı? nasıl?  bıraktınızsa o da nasıl?

Bu soruyu cevapla


40 Cevap


ozguranne

Ben dertliyim biraz..


Öğle uykusu: Yatış: 12:30-13:00 arası Kalkış 15:00-15:30 

Akşam uykusu: Yatış: (2 hafta önce 20:30du) şimdi 22:00-22:30 - Sabah kalkış (Normalde 6:45-7:00) şimdilerde 7:00- 7:30

Bana göre az uyuyor. Son 2 haftadır ne olduysa her şey değişti. Gece uyanıyor. Sesleniyor. Sabaha karşı genelde yanımıza geliyor. Ortamızda yatıyor. 

Öğle uykusuna geçerken ayıcığı alıp sarılıp kıçını dönüp yatıyor.

Akşam uykusunda, önce kitap okunuyor, sonra havhav masalı, sonra anne su, suyu içiyor, yatıyor, sonra anne çiş, kalkıyor, (yapıyor) tam uyuyacak bi daha kalkıyor pitap diyor, okuduk ya diyorum... yani bugünlerde çile bülbülüm çile... 

yorgunluktan akıllıca bir strateji izleyemediğimi ve kolay seçtiğimi de itiraf ediyorum:(


CiciAnne

19 Aylık Ada;

Akşam 10- sabah 8 e yirmi kala, ekstra bir durum olmazsa; gece ben yanına uzanırım uyur; beşiğine alırım; sadece sabah 6 da uyanıp beni çağırır geri dalamazsa yer yatağına geçeriz, birlikte uyuruz..

Öğlen; çoğunlukla 12-2 arası, evdeysek ninnisini dinleyerek sallanan koltukta kucağımda; evde değilsek o iki saati uykudan bayılıncaya kadar bekledikten sonra uyur saati belli olmaz...


ekim_

-gündüz 13-14 arası ayıcığı ve emziği ile uyuyor, hiç zorlanmadan ve bizi çağırmadan ve 16:00 gibi kalkıyor.
-Akşam uyumak istemiyor.Saat 22 gibi bizim yatakta yanımda beraber yatıyoruz.Uyuması 23:30-00:00 ı buluyor. Bu süre içinde kalkıp konuşuyor; su istiyor;süt istiyor .bu bitmek bilmiyor..Uyuduktan sonra yatağına yatırıyorum.Gece boyu kendi yatağında odasında yatıyor.
 -En kötüsü gece de süt istiyor.Üstelik 1-2 ay öncesine kadar süt sevmezdi. Vermezsem sabahlıyoruz. Gece sürekli uyanıyor.İyi uyumadığı için de sabah zor uyanıyor ve sinirli oluyor.


ekim_

2 yaşız neredeyse ama bu ara yeni alışkanlıklar belirdi.en kötüsü de süt isteme .genelde sabaha doğru 4 gibi süt diye bağırıyor.eskiden su isterdi.şimdi süte çevirdi.


ekim_

2 yaşız neredeyse ama bu ara yeni alışkanlıklar belirdi.en kötüsü de süt isteme .genelde sabaha doğru 4 gibi süt diye bağırıyor.eskiden su isterdi.şimdi süte çevirdi.
lugesya

25,5 aylık Irem kızım
Gunduz uykuları  13:30/14:30 - 15:30-16:30 genelde 2 saat, 2,5 saat
Akşam yatış 21:00-22.00 arası - sabah uyanış 07:00 - 07:30
gece uyanıyor 2-3 defa mızıldanıp biraz meme içip tekrar dalıyor
uykuya meme ile geçiyor


ozguranne

Belki yaştan değil de mevsim geçişindendir diye bir umudum var. 


Öğle uykusunu azaltmayı denedik. Normalde 3 saat filan uyuyor. Ama 1.5 saat uyuduğunda da erken uyuyacak diye bir şey yok.

Öğle uykusunu arttırmayı denedik. (yani çok uyuduğundan gözlemledik anlamında:) 4 saat uyuduğu oldu. akşama cin gibiydi, maya tutmadı.

gece süt istemiyor bizimki, su istiyor. bir yudum içip yatıyor. o arada bizim yatağa geliyor. beraber yatıp mutlu olabilen aileleri hayretle izliyorum. çünkü biz beraber yatarken arkamı dönersem annee diye pat pat sırtıma vurup yüzümü döndürüyor. yani ben uyuyabiliyo olsam bırakıcam işin ucunu yatalım hep beraber. ama ne o ne ben uyuyamıyoruz. (babalarda uyku çipi mi var, nasıl uyuyorlar?)ekim_

özgüranne,sana katılıyorum.bizim baba da öyle derin uyuyor ki inanamıyorum.ben diken üstünde.. evet onlar da uyku merkezi başka işliyor sanki:))


ekim_

özgüranne,sana katılıyorum.bizim baba da öyle derin uyuyor ki inanamıyorum.ben diken üstünde.. evet onlar da uyku merkezi başka işliyor sanki:))Cevaplamak için Üye ol