Kayınvalide / elti / çocuk sorunsalı :((

fesma soruyor: 9

ya bişey paylaşmak ve de danışmak istiyorum..?

 şimdi kv alt kateltim üst ben en sütte aile apartmanındayızz.

eltim çalışıyor oğlu var 5 yaşında okula gidiyor 11 ile 17:30 arası okulda..
eltimle görüşmüyoruz h,ç bir husumet yok ama gidip gelme yok eşimle abiside görüşmüyor, onlar kimseyle görüşmüyorlar, kızımın doğumunda da gelmedir, altını çiziyorum h,içbir husumet yok ama..
son derece soğuk kişiler ve aparetmanda burnunun ucunıu bile çıkarmaz evinden sadece oğlu için kv ile görüşür..
benim kızımla oğlu başlarda güzel oynuyor ve anlaşıyorlardı fakat okullar açılınca oğlunun benim kızımla oynamasını istemedi.
bebekle oynama onu sevme diyormuş çocuk kendisi söylüyor.. biz her ne kadar görüşmesekte ben oğlunu çok sverdim bize getirirdim ilgilenirdim oda beni çok svserdi..
akşam çocuğun ağzından lafı alıp herkesin duyacağı şekilde apartmanda bağırıyor, ben sana ne dedim gitmeyeceksin vs vs.. ama öle böle değil 20 dk bağırıyor en az,,
neyse çocuk artık gelmiyor sorun aslında tam olarak şu, b enim kızım 15 aylık ve bu çocuk annesinin dolduruşuyla kızımı korkutuyor. bi kaç kere denk gelmiştim ama alışır dedim fakat kızım babaanneye gidelim deyince ıhıhı diyor oraya götürdüğümde beni bırakmıyor , eltimin oğlu orada olmasada kızım korkuyor, çığlıklar atıyor..
kv de eltimi ve onun çocuğunu ayrı tutar hep ön planfda onlardır, bu çocuk kızıma böle şeyler yaptığı zamanlarda çıkıştığım oldu hatta kv ile bu yüzden tartıştığım ızuda çok oldu, en son dün akşam ben kv ile kızımı eğlendiriken eltimişn oğlu tekme
attı hemen bana baktı ve ayağını yavaşlattı, bende sen napıyosun diye çıkıştım ve aldım kızımı çıktım kv - kp hiç ses çıkarmadılar..
çok sinirlendim gece uyuyamadım ne yapsam bilemiyorum nasıl bir tutum sergileyeceğimi bilem iyorm..

siz olsanız ne yaparsınız..

bu arada imla hatalarım için çok özür dilerim çok acele yazdım, yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler...
1 gün

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


sPetek

Bencede en mantıklısı oturup medeni yetişkin insanlar gibi konuşmak ve sorgulamak. Varsın küssünler veya bozulsunlar yani sonuçta senin ve bebeğin için hiç bir kayıp olmayacak zaten görüşmüyrsunuz doğru dürüst.

Bende merak ediyorum eşinin bu durumlara karşı hiç mi tepkisi yok?


mother_of_sons

eşler genelde sessiz kalır eminim iki erkek kardeşte eşlerine aman boşver öle mi yaptı tamam sen takılma sen sus büyüklük yap v.s diyordur.


başka yere taşınma fikrinede gelmez bu koca tipleri. 

Allah kolaylık versin bu durumu yaşayanlara.. yaşamayanlara da ne mutlu :)

benim eltimde gelmedi doğum yaptığımda 1 yıl olmak üzere doğum yapalı.. demek 1,5 yıl olmuş bu kez konuşmayalı rekor kırmış :)


nilinmasali

nakbulut,yazdıklarımı tekrar okudum içinde böyle insanlarla karsılasmadıgıma dair hiç bir ibare bulamadım,evet çevremde başkalarının mutluluğuna tahammül edemeyen yığınla insan var,ama herkese kapılarımızı kapatarak sorunlarımızı çözemeyiz diye düşünüyorum.Ben ,ben olarak böyle bir durumda kaldıgımda problem yasadıgım kişiyle doğrudan konuşarak çözüm bulmaya çalışırım,aklı selim bir insansa zaten bi sebep sunar bana çözümüne bakarım,sebep bulamıyorsam da en azından elimden gelen çabayı gösterdiğimi düşünür,sonrasında o kişiyi  yok sayarım,beni güldüremez,ağlatamaz,kızdıramaz,varlıgı yada yokluğu bi anlam ifade etmez hayatımda,işin en eğlenceli kısmıda burda baslar ki ,bu güne kadar yok saydıklarımın içinde benim ona kayıtsız davrandıgım kadar bana kayıtsız davranabilen çıkmadı,önemsenmediğini fark eden insanlar (ki aslında tüm dertleri ben çok önemliyim,mutluyum,güzelim vs yim i gözüme sokmaktır)kendilerini göstermek için olmadık şaklabanlıklara kalkısabiliyorlar,e bizede izlemek düşüyo,napalım hayat herkesi ciddiye alıp herseyi dert etmek için çok kısa


nakbulut

nilsafak; acaba kırılmış olabilir mi vs. diye yazmışsınız ya, işte bazı insanlar gerçekten ortada hiç bir şey yokken de böyle davranabiliyorlar, karşılaşmadıysanız inanmakta zorlanabilirsiniz diye düşündüm sadece :) Çünkü insan yaşamadıkça gerçekten "yok be, o kadar kötülük de olmaz" diye düşünüyor. Ben de öyle düşünürdüm belki hatta keşke düşünebilseydim ama maalesef çok yakınımda var böyle bir insan.

Ciddiye almamak gerektiğine katılıyorum, zor oluyor ama oluyor :)azzraa

Bence eşinizle konuşun derim ama yine de siz bilirsiniz.Eşinizi tanımadığım için nasıl bir tepki vereceğini kestiremem.O insanlarla konuşmamaya özen gösterin.Kısa ve net cevaplar verin.En mutlu gününüzde yanınızda olmayan ve sizinle konuşmayan bir insanla konuşmayın derim.Sonuçta siz farkında olmadan bir hata yapmış olsanız karşınızdaki kişinin bir zamandan sonra gelip sizinle konuşması lazım. benim çocuğum onun yaşında olsa ve kendini savunabilse amenna ama afedersinde kimin çocuğunu dövüyor ve kayınvalide bişey demiyor.Kimse kusura bakmasın kolay büyümüyorlar.Gözlerinin içine bakıyoruz aman bişey olmasın diye.Ben böyle şeylere karşıyım.Eltiniz dolduruşa getiriryorsa bir gün sizde anlamazsınız allah korusun vurmakla da kalmaz.Kv onun olmadığı zamanlar gidersiniz.Çocuk geldiği gibi de çıkarsınız.Allah yardımcınız olsun.Çok zor birşey ama sonuçta bu sizin çocuğunuz sizin gözünüzden sakındığınıza başkasının çocuğu vuracak ve dolduruşa getirilecek.Herkesin çocuğu kendine kıymetli..


Cansu88

kv katmadan eltinizin kapisini acin ve derdini sorun bnce inceldigi yerden kopsun yoksa cocuk doldurusla kiziniza zarar vercelnilinmasali

nakbulut,var öyle arıza tipler cok haklısınız,işte bu ayırımı yapabilmek için ''derdin ne senin?'' demek çok önemli ya, sorarım derdini yoksa bi açıklaması,'ay seni kıskandım ondan manyaklastım' cevabını muhtemelen veremez,iş benden çıkar ,sonrasında ne hali varsa görsün der gecerim:) Bendede var böyle bir model,ne yazık ki:/


fesma

öncelikle herkese çoook teşekkür ediyorum. kıymetli yorumlarınız, düşünce ve önerileriniz için. hepinizi ayrı ayrı öperim..

konuya öyle gireyim:

ben hamileliğimin 7. ayına kadar çalıştım, doğum izni sonrası işten ayrıldım, kızım benim için apayrı ve muhteşem bir dünyanın kapılarını açtı, bazen ne kadar zorlansamda hala ilk doğduğu günki kadar bağlı v e heyecanlıyım ona karşı. bu da beni manyak anne yaptı :) yani aşırı düşkünüm.. kızımı sesimi asla yükseltmeden, büyük bir sabır ve şefkat ile baktığım için kv min tepkisini, çoğu zaman tavır, bazende sözlerinden farkedebiliyorum örneğin bebeğimi hala emziriyor oluşuma çok karşı ona göre 1 yaşına varmadan kesmeliydim vs vs..

neyse eltim çocuğuna şefkat göstermeye benim kızıma bakışımdan sonra başladı.. her ne kadar görüşmesekte kv dolayısıyla ve daireler arası seslerin birbrine çok fazla geçiyor olmasıyla birbrimizden bir şekilde haberdar oluyoruz..

kendisi düğünümden önce benimle tanışmaktan kaçarak düğünümde de fotoğprafçıyı bahane edip rezalet çıkararak kendini belli et mişti zaten.. düğün sonrası çamaşır makinamın sesinden bazende gülüşümden rahatsız olduğundan bahsetmiş şikayet etmiş daha doğrusu.. bende inadına daha çok güldüm ve akşam aynı saatte makinamı çalıştırdım.. :)

neyse velhasıl apartmanda merdivenlerde karşılaştığımızda merabalaşırdık. oğlunun doğum günlerinde bayramlarda biz hep gittik. ha unutmadan evlendiğimden 3 ay sonra iftar yemeğime de davet etmiştim geldiler ağarladık.. ama o bakışlar tavırlar herşeyi gayet de açıklıyordu ben ise çok özgüvenli olduğum için takmıyor hatta bıyık altından gülğüyordum bu duruma.. çünki böyle şeyler benden çok uzak ve basit bit tarzdı..

taaa ki, kızım olana, ben işten çıkıp o işe başlayana kadar ..
kızıma hamileliğimde selamlar kesildi, oğlunu bize gelmemesi konusunda sesli çıkışlarla uyarınca kapısını çaldım girdim konuşabilirmiyiz yenge dedim. sordum neden diye" yaramazlık yapar, bişey kırar felan dedi. hiç sorun değil ben onu kontrol edebiliyorum, ve o benişmde yeğenim dedim. öyle böyle çıktım evden..

ama onun çıkışları devam etti başka başka tatsızlıklar da yaşatmaya çalıştı bize .. ben aldırmıyordum genelde..

kv ise pek ortayı b ulmak istemedi hiç bir zaman. eşimişn tarafı göçmen bne ise onların tabiri ile "yerli" yim :)

kv inanınkendi yorumum olarak düşünmeyin çok kıskançö ve inanılmaz kurnaz bir kadın.. annem gibi hep iyi niyetli bir kadından sonra beni çok şaşırtmıştır hep..

kv min hakkını da yemeyeyim, her konuda yardım etmiştir, evlendiğimden beri annemden çok çok yardımı dokunmuş bir dediğimi 2 etmemiştir. ama gel gör çok da muzurluk yapmışlığı vardır..

velhasıl yukarıda paylaştığım konuyu elti ile değil de kv ile konuştum. elti ile konuşmak gereği duymuyorum çünki daha önce yaptığım konuşma sonuç vermedi. kv ye söylediğimde" ben konuştum bir daha böyle bişey yapmayacak daha öncede hiç olmadı seviyor o esmayı aslında, sen gelince şımarıyor dikkatini çekmeye çalışıyor"" felan dedi.

tatmin oldum mu hayır. fakat kendi kontrolümde telkinlerimde oraya götürmeye devam edeceğim, ben kv ye bu konuda mecburum hem çalışmayı düşündüğüm için kızımın alışması herkesşn bişeyleri kabullenmesi gerekiyor. ama bu demek değilki kızım hırpalanacak. asla buna izin vermem.

kızımın hırpalanmadığı, orada mutlu olduğu ve korunduğuna kanaat getirene kadar işe başlamayacağım zaten..Cevaplamak için Üye ol