sağlık problemim yüzünden 7. ayda memeden kesmek zorundayım.

NazliEbru soruyor: 4

Merhaba..
Sağlık problemim yüzünden memeden kesmek zorundayim.. ama nasıl olacak bilmiyorum.. Özellikle her uyku öncesi alıştı memeye.. Ne yapmalı?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


NazliEbru

Merhaba vakit ayırıp cevap yazığınız için teşekkür ederim..
Biz Biberonla zaten 2.aydan itibaren tanışıyoruz :) sütüm az olduğu için ddr tavsiyesi üzerine günde 2 sefer veriyordum ama son 2 aydır katı gıdaya geçtiğimiz için şimdi sadece günde 1 sefer biberon veriyorum. Ancak diğer uyku zamanlarının öncesinde ne yapmalı onu bilemiyorum. uyumadan önce tok olsa bile meme emiyordu şimdi nasıl olacak bilemiyorum.....


NazliEbru

:) keşke öyle olsaydı...
yine de teşekkür ederim..


CokBilmis

Eğer aniden kesmek zorunda değilseniz önce memede uyumayı sona erdirin. Zaten memede uyuması doğru değil. Öyle ya da böyle memede uyumayı sonlandırmanız gerekecekti.

Ben kızımda şöyle bir yöntem uygulamıştım, sizde işe yarar mı bilemiyorum: Koltukta oturarak emziriyordum. Kızım uyuyakalınca hafif dik duruma getiriyordum. Oyuncak bebek gibi gözleri açılıyordu. Tekrar emmek istiyordu. Gene emzirip, yine uyuyunca dikleştiriyordum. Böyle böyle, en sonunda artık memede süt, kendisinde de emecek hal kalmayınca :) ya uykusuzluktan baygın düşüp uyuyordu ya da ağlamaya başlıyor ama meme istemiyordu. Ağlıyorsa başka bir şekilde sakinleştirip uyutmayı deniyordum. Ayakta sallamayı, yanında yatmayı ya da benim gibi portatif hamakta uyutmayı deneyebilirsiniz bu durumda. Bizde işe yaradı, kızım 4. ayından bu yana memede uyumuyor ve gece de hiç uyanmıyor (kendisi uyuyunca gece uyanması olmuyor).

Memede uyumayı sonlandırdıktan sonra sütten kesmek daha rahat olur herhalde. Henüz sütten kesmediğim için bu konuda yorum yapamayacağım.

Kolaylıklar diliyorum.


NazliEbru

Merhaba çokbilmiş :) teşekkür ederi cevabınız için..

Bende 2 gündür yanında yatarak uyutuyorum sorun olmadı şimdilik.. Gecede 1 kez emziriyorum şimdi, zaten 1 haftaya kalmaz sütümde tükenir...

Yanında yatarak uyutuyorum dedim ya işe başlarsam o nasıl olacak bilemiyorum :(
Sorunlar hiç mi hiç bitmiyor anlayacağınız :)Cevaplamak için Üye ol