erkek bebek anneleri

duygu2505 soruyor: 10

merhalar 6,5 aylık bir oğlum var ve hiç uyumak istemiyor.yatırdığım zaman sürekli bağırıyor,sinirleniyor.5 dk yanından ayrılamıyorum.acayipte bir sinirli oldu.uykumuz yok denilecek kadar az gündüzler toplam 2 saat gecede en fazla 4-5 saat.ne yapabilir böyle bir durumla karşılaşan var mı aranızda?

Bu soruyu cevapla


20 Cevap


hande

Bence bu durum sizin çevrenizde tesadüfen denk gelmiştir diye düşünüyorum. Benim çevremde ise tam tersi bir durum var.  bu tamamen bebeğinizin ihtiyaçları ve uyku düzeni ve rutiniyle ilgili bir durum. uyku ihtiyacını günde kaç saat uyuduğunu hesaplayıp, nezamanlarda uyutacağınıza karar verip uygulamaya geçeceksiniz. hareketlendiği ve dünyayı tanımaya başladığı döneme geldi. bundan sonra sıksık huy değiştirecek ve ihtiyaçları değişecek yeni rutine ayak uydurmak en az 3 haftanızı alır korkarımki sabredip yola devam:)

biz de şu anda öğle uyklusunu kaldırıyoruz son 2 haftadır. henüz düzenimiz tam oturmadı ama umuyorumki bu hafta artık oturur.

Kolay gelsin


duygu2505

denk gelmiş olabilir bilemiyorum.bide sizin dediğiniz gibi uyku saatlerini hesaplayıp bir ayarlama yapmaya çalışacağım. uyumak oğluma da iyi gelecek çünkü vücudu hiç dinlenmiyor ve kilo alımı az oluyor


firavun

kimi çocuklar da uykuyu pek sevmez..benim oğlum da maalesef o türden..ilk ay sadece emzirdiğin için doymuyor ek gıdaya geç uyur dendi..daha sonra yaşını,2 yaşını doldursun memeden kesince uyur dendi..29 aylık hala uykuyu sevmiyor ve az uyur..dr.umuz 6 aylıkken kimi bebek 20 kimi 10 saat uyur her ikisi de normal demişti..sizinki gece toplam mı 4-5 saat uyuyor?


duygu2505

mesela dün gece 1:30 da uyudu 3'te kalktı 4:30'a geliyordu yattığında sonra 8 de kalktı böyle geçiyor genelde geceler bazen 2 saat daha fazla uyuyabiliyor


fulyaakdemir

milupanın gece çayını denediniz mi? denemediyseniz öneririmduygu2505

milupanın papatyasını verdim ilk bir kaç gün faydasını gördüm sonra bağışıklık kazandı vücut herhalde.alıp deneyeceğim kullananlar memnunmuş


hande

Söyliyeceğim şey biraz zor bir iş ama 3-5 günde sonuç veriyor. Uyumasını istediğiniz saatlerde perdeleri kapatın içeriyi mümkün olduğunca karanlık yapın ve sürekli pişpiş modunda olun. her nekadar o gülüp zıplıyorsada hiç istifinizi bozmayın ve odasından çıkartmayın. uyumasını istemediğinizi saatlerde de uyanık tutmaya çalışın.  uzun gece uykusuna odaklayın gece uykusuna birkez alıştımı sizi çok rahatlatacağı gibi o da daha çok dinleniyor.

benim oğlumda doğdu doğalı az uyuyan ve uykuyu sevmeyen bir çocuk. ama çeşitli taktiklarle uyku saatlerini düzenlemeye çalışıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam o tarihlerde bizim uyku düzenimiz.
Sabah:10-12, öğlen 14-16 gece 20-08 arası uyuyor gecede de 3 kez uyanıp emip uyuyordu. emme saatlerinde de genelde o uyanmadan önce kucağıma alıp onu uyandırmadan emzirip yatırıyordum ki uyanıp oyun istemesin.

işin bir sırrıda uyku saatini geçince onu uyandırmak mesela saat 12.30 a kadar uyumasına izin vermemek. uykusunu alınca çabuk ve mutlu uyanıyor ama fazla uyursa daha huysuz uyanıp uyku düzeni bozuluyor ve daha az uyuyor. mesala şu anda Can öğle uykusu uyursa günde 8-10 saat uyuyor ve sürekli mızmız oluyor ama öğlen uyutmamayı başarırsak gece 11-12 saat uyuyor ve çok mutlu uyanıyor. ben hep uyku saatlerini yazıp plan çizip uygulamaya çalışmışımdır. kolay oldumu "hayır" ama her değişim zamanı bu yaşanıyor. mesela bundan sonraki zor dönem hemen yürüme öncesi. uyanıcak yatağında doğrulucak ve yeniden yatmaktansa yeni öğrendiği heyecan verici şeyleri yapmak isteyecek ve en az 2 ay sizi çileden çıkartacak:)) ama siz hep kararlı olursanız (ki beni böyle yazıyorum diye dört dörtlük yapabiliyor sanmayın) sorun daha çabuk çözülüyor. Bebekler düzeni seviyor ve kendilerini daha güvende hissediyorlar yani uykusu aşırı gelmeden uyutulmak, karnı aşırı acıkmadan doyurulmak ve sürekli ihtiyaçları için ağlamamak onları daha huzurlu ve mutlu yapıyor.


bersu_792

ah ah gecmiş gunler gozumden serıtler halınde akıp gectı bız 10ar gun arayla dogum yapan aynı sulalede8 kısıyız ıkı kısınınkı harıcınde 6kız 2 erkek bırı benımkı offf off kızlar ne kadar uslu benım oğlum kıpır kıpır bır dakıka yerınde durmaz kısıtlama ıstemez herhalde erkek annesı olmak zor olacak alıs canım gıderek azarlır ama bıtmezfiravun

geçen gece 1.30 da yattı demişsin mesela saat 20.00 den 01.30 a kadar hiç mi uyumadı?büyüme hormonları için uyku süresi kadar uyuduğu saatte önemli o açıdan soruyorum..benim oğlum da o dönemlerde 20.00-20.30 da en geç yatırırdık ama 01.30 a kadar 4-5 sefer uyanırdı ve emzirerek uzuuun süre sonra uyutabilirdim..
emiyor ve ek gıdaya geçtiniz değil mi bu arada?


duygu2505

o gün sadece 6-8 arası uyumuştu daha doğrusu sızmıştı.hem emiyor ek gıdalarada başladık severek yiyiyor hastanede sütüm gelmediği için mamayada alıştık az da olsa onuda yiyiyor. oğlum çok nadirdir bu zamana kadar 2 saatten fazla uyumuş olsun. zaten kuş uykusuna yatıyor benimki dışardan geçen arabanın korna sesine uyanır,titreşimdeki telefonun sesini duyar.uyursa hiç yerimden kıpırdayamıyorumCevaplamak için Üye ol