Kızım geceleri artık yalnız beni istiyor :(

cnnp soruyor: 2

Merhabalar,

17 aylık bir kızım var. Çalışıyorum ama yaz tatilindeyim. 2 haftadır geceleri uyandığında babayı kabul etmez oldu. Genelde 1 yada 2 kere gece uyanıp emerken uyur. Emdiği halde tekrar uyanmışsa eşimden yardım isterim. O biraz kucağında pışpışlar uyutur. Ancak son günlerde o alınca tepinip ağlıyor. Hem emziriyorum hem de uyanmışsa kucağımda pışpışlayıp geziyorum. Şuan dert değil ama işe başlayınca çok zor olacak. Neden böyle yapıyor? Fikri ya da önerisi olan var mı?

 

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


masalmasal

Bizde aynı durumdayız gün içinde babaya aşık olan kızım, gece uykusundan uyandığında(emmediği halde en az 2-3 defa uyanır) asla babayı görmek bile istemiyor annem diye yapışıyor resmen :) çalışan anne olmakla ilgili bir durum sanırım. Sebebini bende merak ediyorum açıkçası.


babu

bizde de oyle donemler oldu. uyutmayi baba yaparsa uyaninca onu gormeye daha pozitif yaklasabiliyorlar. siz uyutuyorsaniz normalde ne yapiyorsaniz hepsini yapip en son babaya birakin. basta tepki gosterse de alisir zamanla. once ikiniz beraber uyutursunuz. sonra bir yerden sonra baba cikar vb. memede uyuyorsa eger oncesinde baba ile bol bol mayisip en son memede uyuyabilir belki. 

bir donem de uyaninca ille babasini ister oldu, baba seyahatte olunca ben cok zorlandim. surekli degisiyorlar, hicbir seyi kalici diye dusunup endise etmeyin.Cevaplamak için Üye ol