Bebek günde ne kadar dışarı çıkarılmalı

dyen soruyor: 7

Merhaba,

Bu konuda sanırım herkesin farklı düşünceleri vardır ama genel olarak 1 yaşından küçük bebeklerin günde ne kadar süre ile ve kaç defa dışarıya çıkarılmaları gerekir sizce?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


kayaveannesi

bizim ilk düzenli dışarı çıkışlarımız kaya 1.ayını doldurduğunda başlamıştı.. henüz 1 aylıktı ve ankaranın mart ayında güneşi bulduğum her gün çıkardım diyebilirim... terletmeden sıkı sıkı giydirdiğinizde her gün çıkarılabilir diye düşünüyorum...ben baktığım 18ay boyunca bazen kısa bazen uzun süre hep dışarı çıkardım, bağışıklığına çok faydası oldu...şimdi 38 aylık kar yağmur demeden hala hemen hergün dışarı çıkar...bazen 5-10dk bile yeterli olur bebek için, güneşi hiç kaçırmayın derim ben... ve zaman sınırlamasına gerek yok, bunu bi kuralı da yok sonuçta siz sıkılana kadar:)


dyen

Şöyle bir durum var ki bizim bakıcımız saatlerce dışarı çıkarıyor. acaba biraz fazla mı diye düşünmeye başladım. günde 3-4 saati dışarıda geçiriyorlar. Bu normal ve iyi mi ki?


mustafamami

dışarı deyince parka filan diye düşünmüştüm ama diğer sorunuzda kendi evine götürdüğünü yazmışsınız. oraya da yazdım, kendi evine götürmesi riskli geldi bana... 


guta

8 aylık bir bebek için 3-4 saat biraz fazla değil mi? Bizimkinin o kadar gezecek vakti kalmıyor :) Tahminim günde 2 kere uyuyordur. Eh yemek yedirme, biraz evde oyun, 3-4 saati nasıl buluyorlar? Bence siz kontrol edin biraz bakıcınızı. Herkes başka düşünür bu konuda. Benim kendi fikrim 8 aylık bir bebek için yarım saat bir saat park yeterli. Önemli olan her gün hava almaları, güneşi kaçırmamaları.


benjamin2010

3-4 saatin tamamını sokakta mı geçiriyorlar? Eğer öyleyse biraz fazla olmuş.


iflah_olmaz

nasıl zamanı kalıyor bakan bakıcının o kadar saat gezdirmeye?
sizinkinin aylarında sabah kahvaltısı+meyve+uyku+öğle yemeği+uyku+yoğurt gibi bi düzenimiz vardı.zaten tüm gün yemek+uyku+oyun şeklindeydi.günde 2 şer saatten 4 saat zaten uyurdu o aylarda.

yaşadığım şehrin kışın havası rezildir.çok kışlarda zaten çıkarmadım ben havalar güzelleşince de sizin aylarınızda maksimum 1 saat yeterlidir diye düşünüyorum.
diğer sorunuzla da birleştirdiğimde bence bakıcı değişikliğine gitmelisiniz sevgili dyen....


dilrubaa

Disardan kastiniz acik havaysa, ve havanin yumusak oldugu bir sehirdeyseniz bence sorun yok. Biz pek alisik degiliz bu duruma ama ozellikle yabancilar disarda geciriyorlar butun gunlerini. Burda cok goruyorum sahile sabahtan geliyorlar, piknik ortuleri, yemekleri, cimlerin ustune cocuklar takiliyor, yemeklerini de orda yediriyorlar uykuyu da orda uyutuyorlar. Ama disari dediginiz bakicinin evi ya da kapali alan avm filansa cok fazla bu madar saat.Cevaplamak için Üye ol