Hamilelikte Tetanoz aşısı

AylinPoyraz soruyor: 6

Merhaba,

24. haftasında olan gebe bir arkadaşım için soruyorum.Doktoru Tetanoz aşısı ol demiş. o da etrafındaki yakın dönem hamilelerine sorunca kimsenin böyle bir aşı olmadığını öğrendi. Şimdi olmak ya da olmamak ikileminde kaldi. Sizlerin deneyimlerini ve yorumlarını rica ediyorum.Teşekkürler

Bu soruyu cevapla


16 Cevap


mona_roza

artık hastaneler gayet steril dağ başında evde doğum yapmıyoruz ki. banada doktorum önerdi ama yaptırmadım, çok şükür tetanoz flnda olmadık. bu kadar şartmış gibi dayatılan hiçbişeyden hoşlanmıyorum, ne biliim gereksiz geldi bana.


sgungor78

Merhaba , ben de aşı oldum. iki doz olarak. Bana da sağlık ocağından arayıp söylemişlerdi. Doktorumda olmanda bir sakınca yok dedi. Oldum. Olmayanları duydum ama olmanın bir zararı yok. Hijyenik yerlerde doğum yapacağımızı biliyorum ama aksilik olmasın.


silky

ben tetanoz asısı olmadım. dogum yapilacak hastane ile ilgli olsa gerek doktorların yonlendirmeleri..


nisa06

ben 2 doz oldum


nadia

buyuk hastanelerde tetanoz asisi konusu biraz prestij meselesi olmus. bizim sartlarimiz kusursuz , dogumda tetanoz kapma ihtimali yok gibi bi yaklasim var buyuk ozel hastanelerde. saglik ocaklarinda ise turkiyenin en kotu hastanelerindeki sartlar gozonune alinarak  rutin yapiliyor bu asi.


ikicocukannesi

aynen nadia'nın dedigi gibi oluyor sanırım.
ben yaptırmadım.
Cevaplamak için Üye ol