Ataşehir yöm velisi var mı?

esimge soruyor: 10

Merhabalar, oğlum ilkokul 2.sınıfta Anabilim'de. YÖM okulları'na geçiş düşünüyoruz. Kayhan Karlı Hoca ile de görüştüm ama hiç veli tanımıyorum. Acaba yorum yapabilecek olur mu? çok sevinirim. 

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


evhamlianne

Yom cok yeni adi sani hic duyulmamış bir okul diye biliyorum. 


kadikoylu

Esimge hanim merhaba, biz ilkokul 1 için Anabilim düşünüyoruz, Anabilim'den memnun kalmadığınız durumlar var ise bilgi paylaşır mısınız. 


lyllyl

@kadikoylu hangi subesini dusunuyorsunuz?


hanifeuysal

merhaba Arkdaşımın oğlu göztepe şubesine gidiyor bu sene 3.sınıfta .onlar çok memnun ..özgüven üzerine kurulu bir okul.serbest kıyafet az ödev.maddi olarak her okula verebilecek bir aile geze geze inanın bu okulda karar kıldılar hatta ben bütçe sınırınız da yok neden adı sanı olmayan bir okula karar verdiniz riske atmayın sakın dediğim halde kayıt yapıldı ve şu ana dek tek şikayet duymadım.


mrrttt

Yöm okullarının yıllık ücreti ne kadar acaba ilkokul için ?esimge

Mehabalar,

YÖM Ataşehir düşünüyoruz. Çok teşekkürler geri bildirimler için.

@kadikoylu Anabilim iyi bir okul, akademik başarıya koşuyorlar, çoğu aile ve öğrenci memnun; bize biraz fazla geldi - belki de pandemi sebebi ile ağırlaştırdılar... veli profili iyi, öğrenci profili de. İngilizce eğitimlerini özellikle ben sevdim.

YÖM ile akademik başarı arayan okulların çizgileri birbirinden çok farklı da. Ne ile karşılaşacağımızı tam bilemediğim için, aslında memnuniyet var mı diye soruyorum. bir de gönül istiyor keşke en az 10 senelik gibi bir okul olsaydı diye, ama oyle denk gelmedi. @hanifeuysal çok teşekkürler. @mrrttt ücreti okula sorun dilerseniz, biz eşimle öğretmeniz, öğretmenlere neredeyse her okul bir indirim yapıyor.  

herkese kolaylıklar, başka cevap olursa da çok sevinirim. 


paloma

@esimge merhaba.. Yöm Ataşehir'e verdiniz mi acaba? biz de önümüzdeki sene için ilkokul arayışındayız. Anabilir ve Yöm ü gezdik. Biz ailece anlayış olarak Yöm'e yakın olmakla beraber içeride durum nasıl merak ediyoruz. Anabilim ile karşılaştırabilir misiniz rica etsem?


esimge

@palome merhabalar, evet oglum YÖM Ataşehir 3.sınıfta. ilk başta, önceki okulun sisteminden sonra, ben sistemi anlamakta zorluk çektim. Öğrenci odaklı butik bir okul, gösterilen ilgi yüksek, öğretmenler sürekli toplanıp her ders için alternatif öğretme metodları düzenliyorlar. Mesela 6 şar 7 şer 8 er 9 ar ritmik sayma kaç ayrı şekilde yapılabilir, hepsini düşünüp hazırlamışlar, hepsi ayrı oyunlu ve ödevli. Kendilerine ait yayınları da var ve çok itinalı,  yayınların pedagojisi 20 sene oncesine ait degil. Çok nadir hafta içi ödev var, haftasonu da makul ölçüde. Oglum okulu inanılmaz çok sevdi - amaç buydu aslında, pandemi döneminde eğitim ile bağı kalmamıştı; şimdi her gün itirazsız gidiyor ve arada düşse de ağlasa da hep güzel geçti diyerek donuyor (eskiden her sabah evde kalayım ya da seninle geleyim diye yalvarırdı). Bu okul kendine güvenini hatırlattı. Günlerin sonundaki atölyelere de -okulu uzatmasına ragmen- sesini hiç çıkartmıyor, hepsine severek katılıyor, çok da eğleniyorlar. Açıkçası iyi ve zamanında bir karar vermişiz diye düşünüyorum. Keşke 1.sınıftan verebilseymişiz bu okula, aradaki travmayı yaşamazdık - yani çocuğun tipi ve ihtiyaçlarını tam öngöremedik belki de. Size de kararlarınızda bol şans. (aslında diğer okulla açık seçik karşılaştırma yapmadım çünkü tamamen benim bakış açım ile yazıyorum. ama siz diğer okula ilişkin çıkarım yapabilirsiniz.)milay

Faydalı bir paylaşım teşekkürler @esimge Peki bilgi verebilecek Göztepe Yöm velisi var mıdır?


paloma

@esimge cevabınızı biraz geç gördüm.. gerçekten çok teşekkür ederim detaylı anlatımınız için.. tam olarak merak ettiklerimin cevaplarını aldım.. bu sene okul fiyatları çok fazla, ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.. gönlümüzden yöm geçse de bütçemiz izin vermeyebilir.. oğlunuz için çok sevindim.. umarım çocuklarımız mutlu olacakları yerlerde olabilirler.. tekrar teşekkürler..Cevaplamak için Üye ol