bebeğimi sallamadan nasıl uyutabilirim

esin35 soruyor: 10

kızım 4.5 aylık yanımda beşiğinde yatırıyorum yavaş yavaş odasına alıştırmaya çalışıyorum.gündüzleri ana kucağında sallayıp odasına yatağına koyuyorum.ama bu böyle olmayacak onu sallamadan uyumaya nasıl alıştırabilirim deneyimlerinize ihtiyacım var.paylaşırsanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


MineAda

Biraz daha havalar iyi olsa önce ılık bir duş süt sonrasında loş ışık ve bir uyku müziği işini görebilir.


garipshey

artik kimin metoduysa unuttum ama hani su yumusak metodlu hatunun (aglatmadan) tavsiyesine gore yavas yavas sallamayi tam uykuya dalarken kestim. Sonralari gozkapaklari agirlasinca kesmeye basladim. O arada son uykuya dalis asamasini kendi gerceklestirmeyi ogrendi sanirim. bir de sonraki asamalarda sallamayi artik oyle bir agirlastiriyordum ki "birak ya istemez " gibi bir ruh haline girdi bebis :). Iyice kendi uyumaya alistiginda artik yattiginda odadan cikmami istiyordu resmen, ben cikana kadar agliyordu. azicik azicik caba gosterek planlayarak zamanla hersey daha kolay olacak merak etmeyin.


esin35

bu metodu denemeye başlayacağım inşallah kızımda alışır 6. ayında tamamen odasında yatırmak istiyorum.şimdi önümde 1.5 aylık bir süreç var sallamadan uyumaya alışması için..gece çok sık kalkıyo ve asıl mesele o zaman onu sallamadan uyutabilmek..


esin35

dün gece çok fazla uyandı kızım çok sık emzirmekte istemiyorum mecburen sallayıp uyutmaktan başka şansım kalmıyo ne yapacağımı bilmiyorum emzikte alıyo ama yinede uykuya geçemiyo..1 saatte karnı acıkmış olamaz dimi??


doubletrouble

ben de ikizlerimi annemle bakarken sallıyordum.lakin annemler gidip tek başına kalınca iş başa düştü.
ilk olarak uykusu yoksa şu saatte uyusun die saat takıntım olmadı
 iyice uykuları gelmeden uyutmaya çalışmadım
 öyle sanki inatlaşıyolar insanın sinirleri zıplıyor.
ne zaman hareketleri iyice yavaşladı hafiften mızıldanmaya başladılar mı odanın heryerine minik minik yastıklar koydum onlara gidip sürtünüyorlarsa vakit tamamdır...
yataklarına koyarım mp4 den ninni açarım biraz mırıl mırıl kendi kendilerine konuşuyorlar sonra dalıyorlar.
itabi bazen saptığı oluyor.çok ağlıyorsa bazen kucağıma alıyorum hala ağlıyorsa ystığa ters çevirip sırtlarını kaşırım
gece uyanmaları biz de de devam ediyor bazen acıkıyorlar bazen su içip geri yatıyorlar.Annegozuyle

doubletrouble, çok tatlı anlatmışsın:) minik yastıkara gidip sürtünüyorlar, mırıl mırıl konuşuyorlar, sırtlarını kaşırım, ... :)

maşallah...


Annegozuyle

Kızımı gündüzleri çingene salıncağında sallayarak uyutuyoruz.
Akşamları sallanmak istemiyor, kucağımda emerken uyuyor.
Gündüz de acilen çaresine bakmak gerek ama henüz beceremedim.
gariphsey'in tavsiyesini deneyeceğim ilk fırsatta.

Diğer cevapları da heyecanla bekliyorum.


doubletrouble

teşekkürler dağlar kızı .ha bazen de iyice sakinleştikleri zaman ellerine yumuşak kitap veriyorum onları okuyarak uyuyolar hangi birine masal anlatıyım di mi ama kendileri okusunlar...:)aştım kendimiesin35

doubletrouble çok hoş anlatmışsın maşallah minişlerine ...


Annegozuyle

aomer, bizim çingene salıncağına masayı feda etmiş olduk:) Bir de uzaktan kumandalı bizimki, çamaşır ipini bağladık, uzaktan sallıyoruz teknoloji harikasını:)


Bugün ilk defa gündüzleri de yatağında yatırmayı denedim. Sallanmadı ama beni salladı fena halde. Bir kez uykudan ne yaptığını bilmez halde uyuyakaldı kucağımda, ama diğer sefer inat etti. Yavaş yavaş alışacak sanırım yatağında uyumaya sallanmadan.


Yanında kalıp, zaman zaman kucağıma alıp, kısık sesle konuşup ninni söyledim. Uzun sürdü ama umutluyum.Cevaplamak için Üye ol