Anne-çocuk sorunumuz

selencem soruyor: 7

1 yaşındaki oğlum bana karşı oldukça sert tavırlar içinde. Gün boyu bakıcı ve babasıyla beraber. Ben çok yoğun çalışıyorum. Sabah-akşam 1-1,5 saat görüyorum. Haftasonu hep beraberiz. Etrafta babası varsa onun elinden tutup yürümeyi tercih ediyor. Benim kucağımdayken beni iterek ona uzanıyor. Benim yerime babayı tercih etmesine tam alışmıştım ki şimdi aynısını bakıcımızlayken de yapmaya başladı. Dün gece ağlarken kucağıma aldım ama o bakıcısına uzandı. Ben de daha çok sinirlenmesin diye içim kan ağlayarak onu bakıcısına verdim, öyle durdum yanlarında. Oğlum ağlarken sakınleşmek için bile beni tercih etmiyor ve bu beni üzüyor. Ama sorum bu üzüntüyle ilgili değil. Acaba bakıcısına gitmek istediğinde buna izin vermem doğru mu; yoksa, hayır benim kucağımda kalsın mı demeliyim. Bu konuda fikri ve tecrübesi olanlar bana önerilerde bulunabilir mi? Ben doktorumuza danıştım. Bana bunun normal bir süreç olduğunu ve beraberken bol bol kucağıma almamı söyledi. Bunu yapıyorum, tabi durduğu sürece... Başka önerisi olan var mı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Bona

selencim bakıcı yatılı mı? biz buraya gelene kadar batu'nun hep bakıcısı oldu ama ben özellikle sırf bu durumla karşılaşmamak adına yatılı istemedim.. akşam kalması gereken durumlarda bile ben eve girdiğim andan itibaren bakıcı iki adım geri çekilmiştir hep..
Bakıcı ile ilişkinden bahsedersen biraz da olsa tavsiyede bulunabiliriz gülüm..


zehra

boyle durumlarda kucagınıza alıp baska bir odaya gecseniz ve ikiniz yalnız kalsanız? Bence bebegin anneye ihtiyacı kadar annenin de bebege ihtiyacı var.  oykununannesi'ne katılıyorum, sadece ikiniz birlikte zaman gecirmelisiniz, yarim saat dahi olsa. bir de 1 yasından sonra bebekler daha iyi ayırt edebiliyorlarmis anneye duydukları sevgiyi gostermeyi. ben de oyle oldugunu umit ediyorum. 


selencem

bakıcı hep yanımızda, rahat bir kız, hatta cemle aynı odada yaşıyorlar. başka şansımız yok maalesef. ben geceler boyu çalışmak zorunda kalıyorum bazen, yatılılık zorunlu ve başka kalacak yer de yok. zaten oğlan çok uyandığı için iyi oluyor yanında olması. ben kalkarsam sabah işe gelemeyebilirim :/ sanırım kızla konuşup yalnız kalmalıyım. bakıcımızdan çok memnunum aslında ama bu aralar bu durumlardan dolayı sinir oluyorum. belki alınganlık ama sanki bana nispet yapıyor cemle...


Bona

o zaman tatlım şunu yapacaksın..sen eve gidince cem ile başka odaya geçeceksin ya da bakıcı başka odaya geçecek.. 1 saat bile görebiliyorsan onu o bir saat boyunca tüm ihtiyaçlarını sen karşılayacaksın..
bir de ben şunu yapmıştım , çok faydasını gördüm..Batu'ya sadece benimle birlikte oynayacağı oyuncaklar aldım..mesela oyun hamuru , tahta tren seti , kitaplar..
akşam eve gidince 2 saatimiz bile olsa oğluşu alır hamurları ortaya çıkarır oynardık baş başa.. o yatınca herşeyi kaldırır saklardım ki ertesi gün bakıcıyla oynamasın ve beni beklesin..neyse daha çok şey var konuşacak , müsait olunca ara beni kuzum..kendini de çok üzme lütfen


elifin_annesi

CANIM SEN EVE GELDİĞİNDE KAÇTA GELMİŞ OLURSAN OL BAKICININ İŞİ BİTSİN GEÇSİN MUTFAĞA YADA ODAYA YANINIZA GELMESİN SİZ BAŞBAŞA KALIN ONU SEN UYUT SEN BESLE SEN OYUNLAR OYNA YANLIZ KALIN HATTA BERABER YATIN KOYNUNDA UYUSUN SEN YOKKAN YATAĞINA ŞAL- BADİ TARZI SENİN KOKUNUN SİNDİĞİ Bİ EŞYANI BIRAKK .. GECE KALKABİLDİĞİN SÜRECE SEN KALK.. VE ÜZÜLME O ANNESİNİN SEVGİSİNİ BİLİYO.. YAPABİLİRSEN GÜNDE 2-3 KEZ GÖRÜNTÜLÜ KONUŞ TELEFONDA KONUŞŞ VSS. BUNLAR BİLE İŞE YARIYOO..

BAKICIYI BU DENLİ SEVMESİ GÜZELL AMA BAKICINIZLA  BABAYLA KONUŞ CEME GÜNDE Bİ KAÇ KEZ ANNE GELECEK ANNE SENİ ÇOOKK SEVİYO GİBİ ŞEYLER SÖYLESİNLERR


selencem

Arkadaşlar, bu sabah sizlerden aldığım tavsiyeleri uyguladım. Dün gece beni görmeden uyuyan cem sabah yatağından kucağıma gelmek istemedi. Ben gene de aldım. Bakıcının kucağına gitmek istedi, hatta ağlayarak. Bakıcımız yeltendi, yok dedim alma. Üçümüz banyoya gittik, alt değiştirdik. Sonra ben dedim ki hadi sen uyu, biz de yalnız takılalım ki barışalım. Kızcağız uyudu, biz salona geçtik. 2-3 dakika kızdı. Sonra kuşlara baktık ve düzeldi. 1.5 saat takıldık, oyunlar, yürümeler ve kahvaltı. Çılgınlarca coşmadı ama güzel güzel oynadık, konuştuk. Hatta kahvaltıda oyunlar yaptım, kahkaha bile attı bana :) Herkese teşekkürler. Başka öneri varsa açığım :)


birsenf

Çalışan bir anne olarak yazdıklarınızı okuyunca kendimi sizin yerinize koydum çok zor. Ama bu bir süreç. o sizin çocuğunuz ve onun annesi sizsiniz. İşten geldikten sonra bakıcı eğer sizde kalıyorsa çocuğa artık görünmesin eğer gidiyorsada biran önce gitsin siz çocuğunuzla vakit geçirin kaçta yatıyor bilmiyorum ama eğer çok geç değilse 1 saat daha geç yatırın daha fazla vakit geçirin. Bu düşkünlükelri devamlı değişir ama bilmelisizki sizin yerinizi kimse tutamaz.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Ella ertesi gün hapı ve emzirme 3

14 aylık bebek 3

118 6H
Son: selmaalpkayra,

Kremin zarari olur mu???? 1

Acıbadem fulya cocuk doktoru 0