sut sagmak

ANNEKALBI soruyor: 2

Merhaba anneler:)aranizda ise gidip sut saganlar banada bilgi verin lutfen kizim nerdeyse 9 aylik ama anne sutunden baska hic birsute veya ek besinleri begenmiyor benimde hala sutum var nasil olacak yardimlarinizi bekliyorum:)

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


nanna

iş yerindeyken sağarsın onları da bozulmadan bebeğine ulaştırırsan iyi olur.sanırım bu iş için küçük dondurucular da var eve gidemeyenler için.eğer evin işine yakınsa öğle aralarında gidip emzirebilirsin.geceleri ise emzirebildiğin kadar emzirirsin bebeğini.sen evde yokkende dolapta biriktirdiklerinle idare eder bir sürelik.


Tunam10

ben 12. aya kadar işte 2 kez sağdım. 12-15 ay arası 1 kez. şu an sağmıyorum ama emzirmeye devam ediyorum.  bir bardağını biberonla gün içinde annem veriyordu ben yokken.  bir bardağını da sabah bulamacına koyuyordu. bazen eve gelince buzluğa atıyorduk. sağınca buzdolabına koyup, işten termal çanta ile getiriyordum. bence zamanla düzelecek kafana takma. yavaş yavaş açken ek gıdaları teklif et. şu an karnını ek gıdayla doyurmak değil alıştırmak amaç. bir kaşık iki kaşıkda olsa zamanla alışacaktır.Cevaplamak için Üye ol