Acil yardım!kızımla yurtdışında dil öğrenme maceramız

Beta soruyor: 7

Merhaba arkadaşlar 

Biz ailecek bir seneliğine amerikadayız,kızım 6 yaşında olacak birbuçuk ay sonra.burda kindergarten a başladı bu hafta.ben de okula gittim sınıfında durdum,kızım hiç ingilizce bilmiyor burda sorun yok international öğrencilerin olduğu sınıfta yavaş yavaş öğrenecek. Lakin sınıfında okuma yazma öğrenmiş durumdalar,kelime öğreniyorlar şu anda,heceleri birleştiriyorlar.ben sınıf öğretmeniyim.kızıma harfleri öğretmek istiyorum zaten 3te ikisini kendi kendine öğrenmişti türkiyede.burda nasıl yapayım kafam çok karışık.harfleri inglizce mi öğretsem türkçe mi,sadece seslerini öğretsem okuyabilir mi,yazılış ve okunuş farklı malum ingilizcede.seneye türkiyeye gelince kAfası karışacak.bir yolu olmalı ama ne ?

Sizi fikirlerinizi alıp öğretmenine de danışabilirim ama anlamıyorm çok hızlı konuştuklarından cümlenin tamamını kaçırıyorum hele de teknik konularda zayıfım.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ecehankoc

Buna benzer bir soru da ben sormustum gecen hafta. size gelen cevaplari ilgiyle takip edecegim. 


Beta

Size cvp gelmiş miydi ? Linki gönderebilir misinizBeta

Sorumu gören yok mu ltf cvp ??


Beta

Güncel


melecek

Merhaba, iki dil eğitiminde bulunduğunuz ülkeye göre eğitime başlamanızın daha uygun olacağını düşünüyorum. Harfleri ve sesleri İngilizce öğretip, derslerinin zaten İngilizce olması çocuğunuzun yararına olur. Bu öğrenmeyi tamamladıktan sonra ki sanırım bu sizin için 6-8 gibi bir süre veya biraz daha uzun olabilir, Türkçe okuma yazmaya başlayabilirsiniz.

1 sene çok uzun bir süre değil, ve çocuklar iki dil öğreniminde biraz sorun yaşasadalar da düşündüğünüz kadar kriz atlatmıyorlar.
Bu benim psikolog olarak önerim, ama esas önerim belki yapmışsınızdır okuldaki öğretmenlere danışmanız. Sonuçta sürekli yabancı çocuklarla onlar çalışıyor. Şimdi gördüm de sormuşsunuz, konuşmayı anlamıyorsanız, yazılı bir not almaya çalışın. Çevrenizde yardımcı olacak biri yoksa, buraya kopyalarsanız, kısa bir notsa çeviririm.


Beta

Çok tşk ederim melecek :) yazdıklarınız ilaç hibi geliyor buralaraCevaplamak için Üye ol