Anne karnında bebeğin gelişimi yavaş olan var mı?

zenodmrl soruyor: 8

merhaba ben 34 haftalık hamileyim, doktorum bebeğin gelişiminin yavaş olduğunu plasentanın bebeği yeterince besleyemediğini dolayısıyla suyunun biraz azaldığını söyledi. durum böyle devam eder de su iyice azalırsa 35den sonra bebeği almak zornda kalabilirmiş. benzer durumu daha önce yaşamış olan var mı? tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim....

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


bbade

Basbakanimizin esi Sare Davutoglu, suyu azalan arkadasima bol bol armut yemesini tavsiye etmisti.

Nasil ki ceviz beyin seklinde ve beyni gelistirmede etkili bir yemis ise armutta rahim seklindeymis. Ve rahme etkisi varmis.

Kiz bol bol armut yedi ve 40 haftalik dogum yapti ki su azalmaya devam etseydi onunda bebegi alinacakti erken donemde.


zenodmrl

mutlaka bu tavsiyeye uyacağım. teşekkür ederim. 


sanemsy

Bende de benzer bir problem vardi. Hindistancevizi suyu ictim makromarkette var 490cc lik siselerde. bir cok yabanci forumda tavsiye ediliyordu bende ise yaradi. 40. Haftada dogum yaptim. Sizde de ise yarar umari .


benbb

bende oldu.34 haftallıken fark edildi su azalması. iki günde bir kontrole gittim 37 haftalık doğum yaptım. normalde 38 de alınacaktı suyum devam edebilse. kontrolden sonra apar topar girdim doğuma. 49 cm 2.850 gr. doğdu kızım. küveze girmedi.  drunuzu dinleyin. sürekli yatın eğer söylediyse. ve bol su için. drum bana eğer büyümeyekce dısarıda büyür demişti. su çok kriktik bebek için.moralinizi yüksek tutun. sizi mutlu eden şeyler yapın ve stresten uzak durun. bebek gelmek istediği zamanı kendi belirliyor. sağlıkla kucağınıza alın inşallah.Meowwow

Ultrasonla kontrol ediliyordum 35 yaş üstünde olduğum için. 35. Haftadan sonra suda azalma gördüler. Hemen hastaneye yatırdılar. Bütün gece serum verdiler torba torba. Ben de litrelerce su içtim. Ne kadar su içtiğim ve ne kadar idrar yaptığımı ölçtüler. Ertesi sabah suyun yükseldiğini gördüler. Ve eve yolladılar. Bebek 39. Hafta sezeryanla doğdu.

Suda azalma varsa ben olsam Dr u dinlerim. Drunuza güvenmiyorsanız başka Dr a görünürüm. Bebeğin hareketlerini Dinler ol, azalma olursa hastaneye git demişlerdi bana.

Sağlıkla alın kucağınıza inşallah


ikikiz

Merhaba,

Bende de su azalması olmuştu doktorum yatmamı ve bol su icmemi söylemişti hatta 1 gece hastane yattım aldıgım sıvı ve idrarımı kontrol etmişlerdi. Su azalması düzeldi bol su icerek.

İkiz oldukları halde 37+5 kendi isteğimle sezaryan alındım.


nevinc

Mrb benim kizda iken oldu dr bol.bol su ic dedi 40 haftada normal doğum yaptim hic endiselenmeyin sadece bebegin hareketlerini iyi dinlemem konusunda uyarmisti sağlıklı dogumlar :)


zenodmrl

Teşekkür ederim hepinize tecrübelerinizi paylaştığınız için ve tavsiyeleriniz için :) umarım sağlıkla alırım bebişimi kucağıma


Cevaplamak için Üye ol