Hassas atopik cilt için çamaşır deterjanı ve nemlendirici önerisi

Damla soruyor: 10

Merhaba,

Kızımın bilek, direk içlerinde, bazen diz arkasında, bazen de göz kapak kıvrımında egzama tarzı kızarıklıklar oluyor.

Hassas cilt için parfümsüz kalıntı bırakmayan deterjan önerilerinizi bekliyorum.

Nemlendirici olarak Trixera kullanıyorduk ama özellikle kızarıklık başlamışsa azdırıyor gibi geliyor, farklı bir şey denemek istiyorum. 

Farklı önerilerinize de açığım.

Çok teşekkürler

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


ayberke

Çoksa alerji sabun cevizi dicem. 


babu

Alerji nedeniyle atopik cildi olan yegenim icin sunlari kullaniyorlarmis:

deterjan: friendly (her yerde yokmus, city farm da veya bazi baska organik urun magazalarinda varmis) 

nemlendirici: topylaude- cumlaude lab (doktorlari vermis, cok memnunlarmis)


senayc

Benim deterjana allerjim var. Kullandığım çamaşır yıkama  deterjanları: Dalin sıvı bebekler için ,hacışakir sabun tozu, frosch sıvı deterjan, yumuşatıcı yine dalin ve frosch .

Dalan marka da kullandım,ama yüksek sıcaklıklarda kullanılmazsa tam erimiyor. Özellikle renklilerde farkediliyor deterjan kalıntısı.


Cildini kuru bırakmamak gerekiyor. atopik bebek ve çocuklar için bioderma önerebilirim


dilrubaa

Deterjan Friendly organic kokusuz. Biz istinye parktaki organik satan dukkandan aliyoruz ama internetten de bulursunuz yanilmiyorsam hepsiburadada var.


atakuzu

Friendly. Nemlendirici  ve sabun türevi içi  de bioderma.zenhitm

Oğlumun kızarıklık, kaşınma ataklarına bioderma atopic intensive krem kullandık, memnunduk. Banyo sonrası olsun normal nemlendirmeye yine atopic seriden bir nemlendirici kullanıyoruz. Duşta da yine bioderma kullanıyoruz. Çocuklardan alıştım kendim de kullanıyorum. Memnunum

İyi reklam yaptım biodermayı :))minita

Deterjan olarak Bingo'nun parfümsüz ve antialerjik olanını kullanıyorum memnunum.

krem olarakta Bioderma'nın atopik dermatit ciltler için olanını kullanıyoruz.


MelekAnne

Kızım da da çoklu besin alerjisi, ev tozu alerjisi vs var. Aynı şekilde cilt tepkili ve aşırı derece atopik. Nemlendirici olarak bioderma atoderm intensive baume olan kremini yani en yoğun olanını kullandık fakat aynı şekilde yaraları sanki daha da kızartiyor gibi geliyor. Ben de başka nemlendirici arayisindayim.Damla

Bize en son bir alerji uzmanı nemlendirici olarak Exipial Hydro yazdı. Ve kızarıklık olduğunda 7 gün kesintisiz Zyrtec içirmemizi söyledi. Bu şekilde egzamaya dönme sorunu bitti. Ben de bunun üzerine nemlendiriciyi kestim. Aynı dönemde saç ve vücut ürünlerini Alterra'ya çevirdim.

Şampuan bu

Organik Portakal & Organik Kivi Ekstreli Şampuan - Aile Boyu, 300 ml

Duş jeli bu ürün

Senstiive Organik Zeytinyağı İçerikli ;Parfümsüz Temizleme Sütü - Çok hassas ciltler için, 150 ml

Deterjan olarak da Frosch sıvı çamaşır deterjanı kullanıyorum, yumuşatıcı kullanmıyorum.

Yapılan testlerde belirgin bir besine alerji çıkmadı. Artık döküntü olduğu günlerde ne yediğini yazıyor ve şüpheli olanları bir süre diyetinden çıkartıyorum. Yaz başı bu tedaviye başladığımızdan itibaren hemen hemen ayda bir Zyrtec tedavisi gerekmişti ama kasım sonundan beri vermemişiz son 2.5 ayda. Tam neyin tetiklediğini bulmak zor olsa da umarım bulmuşuzdur dokunan besinleri.


Damla

Havaların ısınması ile kızımın göz kapak kıvrımında, kol içleri gıdık gibi kıvrım yerlerinde egzama tarzı sorunu tekrar etti. Terleme kötü geliyor sanırım, ama kuru hava sanki daha da kötü geliyor. Göz kapaklarının da ağladığında hemen ellerini temiz mi kirli mi bakmadan gözünü ovalamasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Ve bir sebeple bu eklem-kıvrım yerleri tahriş olmuşsa bir daha toparlanamıyordu. Bephantol bir ürün çıkartmış, Sensiderm, kortizonlu kremler dışında bir şeyin gerilettiğini, fayda ettiğini gördüm ilk kez. Ara ara kortizonlu krem sürdüğüm ama pütür pütür hali ve kaşıntısı tam geçmeyen birkaç nokta vardı bunlar 1-2 haftalık bir kullanımdan sonra ciddi toparladı, boyun kıvrımında da yeni çıkan bir kızarıklığı geçirdi. Paylaşmak istedim. Umarım uzun vadede de yarar sağlar.

https://www.bepanthol.com.tr/urunlerimiz/bepantholsensiderm-kasinti-giderici-krem/

Bu ürünü de günlük nemlendirici olarak sipariş ettim umutlanarak, bakalım...

https://www.bepanthol.com.tr/urunlerimiz/bepanthol-sensidaily-vucut-kremi/


Cevaplamak için Üye ol