Okan Koleji / Vega Okulları

esgi soruyor: 3

Merhabalar,


Seneye birinci sınıfa başlayacak oğlum var ve okula araştırmalarına da ufak ufak başladım. Kurtköy'de oturuyorum ve şu sıralar radarımda Okan Koleji ile Vega Koleji var. Vega çok yeni, Okan ise daha çok üniversitesi ile biliniyor. Bu okulların ilkokul kısmı ile ilgili bilgisi - deneyimi olan aileler var mı aramızda?

Şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


pam

Merhaba,

Her iki okul hakkında da bilgi edinebildiniz mi?


esgi

Merhaba, 

Sorunuzu biraz geç gördüm ama evet, artık bilgim var. Hatta Vega'ya kayıt yaptırdım. İkisi de aslında çok iyi okullar ve arada kaldım da diyebilirim. Ama benim gözlemime göre Okan biraz daha akademik başarı odaklı ve sıkı bir okul gibi geldi bana. Vega ise daha özgürlükçü ama daha çok öz disiplin aşılama yolunda. Birinci sınıflarda, sınıfların arka tarafında oyun alanı var mesela Vega'da. Bu benim çok hoşuma gitti. 6-7 yaş çocuğu ilkokula bile gitse çocuk sonuçta, oyuna ihtiyacı var bana göre... Öz disiplinden kastım da şu, okulda zil sistemi yok :) Çocuklar saate bakıp tenefüsü kendileri takip ediyorlar.

Bunlar tamamen benim görüşüm tabii... Okul olayı tamamen velinin beklentisi ile ilgili bir şeymiş, onu anladım tüm bu süreçte...


melekyeliz

Vega icim güncel yorum alabilir miyim?Cevaplamak için Üye ol