çocuklarınızın ilginç, komik, dikkat edilmesi gereken yaramazlıklarını paylaşalım, öneriler getirelim.

Windy soruyor: 10

Ben aslında yaramazlık kelimesini kullanmayı sevmiyorum ama anlaşılsın diye öyle yazdım :)

Benim bebeğim henüz ufak ama etraftan duyduklarımla başlayayım..

*2 yaşında tuvalet fırçası ile suları aka aka etrafta dolaşma, çocuk kilidi olan pencereyi anne açmaya çalışırken ufaklığın "anne tuşuna basacaksın" demesi, çekmecelere takılan kilitlerin çocuk tarafından sökülmesi dolayısıyla mobilya kaplamasının atması - bu noktada önerim çekmece saplarını çıkarmak olacaktır, ben öyle yaptım hala keşfedemedi-, kibritle yangın çıkarma (hamile annenin bayılması haricinde bir sorun yok).

Mesela eşime tv yi yukarı asalım demiştim, o da çocuk onu mu elleyecek demişti!Hah :) bazen kocalar çok iyi niyetli olabiliyorlar. Oğlum ağzında yemekle televizyona doğru hapşırır, parmaklarıyla habire eller, birde kenarından tutup sarsar, buzluğu açar, çalışan çamaşır makinesinin tuşunu çevirir tüm yıkama yarıda bozulur, fırını çalıştırır. fırın kısmı önemli sanrıım fırın kilitlerinden edinmek gerekecek Allah korusun farketmeyiz evden çıkarız yangın falan çıkabilir.

Oğlum küçük dedim ama varmış vukuatları

Bu soruyu cevapla


35 Cevap


kuzeynep

Çamaşır makinasına çamaşır atarken icine bakın :)) siyah yün kazaklarımi atmıştım ve bı çıktı bütün tuvalet kağıdı dağılmış kazaklar berbat çöpe gitti.


opposition

prizlerdeki güvenlik aparatını eine geçirdiği anahtar ile çıkartmayı başarmış bugün :(

kaloriferin vanasını söktü

kendisini kalorifer peteği ile duvar arasına sıkıştırdı, üzerine oturup ayaklarını sıkıştırmış, peteği sökerek kurtardık!

çamaşır makinasının devir düğmesini sıfıra getirmiş, bütün çamaşırlar ıslak çıktı :P

 


ipekkusgoz

Bir buçuk saat önce olan bir olay, cinlerim hala taptaze:)))Mutfakta yemek yapıyorum,babası markette. Mutfak tezgahında sütü gördü istedi. İçmeyecek biliyorum, verdim eline.İçer vaziyette içeri gitti.Biraz sonra gidip bakayım dedim,evet içmemiş:). İki koltuğun minderleri üzerine dökmüş,dökmüş,dökmüş.


nilinmasali

ya bu cocuğun vukuatı değil,benim dikkatsizliğim ama uyarmak istedim,otomobil kapılarını kilitlemek çok çok önemli cadı kızım gecenhafta seyir halindeyken actı kapımızı hala geceleri kabusunu görüyorum:(,birde son günlerde bir şeylerin üzerine cıkıp yetişemediği esyalara uzanıyor,acık klozet kapağı gördümü eline geceni atar hiç affetmez,laptop koltuk yada halının üstündeyse üstüne cıkar tepinir,aklıma geldikçe yazıcam bunları:9


hilal_mehmet

her balkona çıktığımızda kaşla göz arasında bez poşetini aşağı atıyor oyun haline getirdi artık...su verdiğimde yarısını içip yarısını elinden alana kadar döküyor...ama artık ben daha hızlıyım...koltuk tepelerinde gezmeye başladı... bugün mutfakta işim vardı geldiğimde koltuğun tepesinde uyur buldum...babasının odasına girmesi tek başına yasak ve kapıyı açık bulursa oda savaş alanına dönüyor sınabildiği raflardaki kitaplar herbiri bir yerde...Kutay5209

benim yaramaz da televizyonun nasıl açılacağını öğrendi.dokunuyor beklıyor açılmasını,açınca da bitmiyor sonra kapatıyor,aç kapa aç kapa oyun oynuyor resmen bizimle.hele bir de en heyecanlı yerindeyse izlediğin deyme keyfine.
  ayrıca tencere hastasıyız,onun ulaşabileceği yerde olması çok kötü ama malesef nereye koyacağımı da bilemiyorum,ayağına tencereyi düşürdü ve hafif bir kaza atlattık.son gözdemiz cezveler.odadan odaya geziyorlar,çay tabaklarımızda(oğlum için özel aldığımız cam olmayan) onlara eşlik ediyor.oyuncaklarıyla  oynamak yerine bunlar daha cazip geliyor.ilk aklıma bunlar geldi.


HANCAN

Nilsafak, oto koltugunda oturmuyor herhalde kapiyi acabildigine gore? Cunku orada bagli olsaydi kapiya uzanamaz acamaz ve tehlikede olmamis olurdu.


nilinmasali

18 aylık bir bebek koltukta oturup seyahat edemez zannımca...Ama koltuğa oturtur bağladım zannedersen ve kapıları kilitlemezsen bu bahsettiğim olay 1 anlık dikkatsizlikle faciaya dönüşebilir...

 yoseduru

Bendende bi tavsiye

Evdeki kapıların üzerinde anahtar bırakmayın benim kuzuda Bakiciyi yatak odasına kitlemis ve mutfağın cami da acıkmış kadınin akli cikmis yarım saatte anca çıkabilmiş kapıyı menteselerden kırarak

hala akılıma geldikçe geriliyorum kadıncağız da çok korkmuştu sonra tüm anahtarları toplamıştık

Bı kerede çiğnediği sakızı burnuna sokmuştu sonra tel tokayla çıkarmıştık

ne kadar dikkat edersek edelim bi açık buluyorlar kuzular


nilinmasali

An itibarıyla elindeki keki koltuğa sıvamış bulunmakta,elimden tutup koltuğun önüne getirdi beni ve 'Anne al sunları yaaaa' dedi..Ne diyim şimdi ? :)Cevaplamak için Üye ol