çocuklarınızın ilginç, komik, dikkat edilmesi gereken yaramazlıklarını paylaşalım, öneriler getirelim.

Windy soruyor: 10

Ben aslında yaramazlık kelimesini kullanmayı sevmiyorum ama anlaşılsın diye öyle yazdım :)

Benim bebeğim henüz ufak ama etraftan duyduklarımla başlayayım..

*2 yaşında tuvalet fırçası ile suları aka aka etrafta dolaşma, çocuk kilidi olan pencereyi anne açmaya çalışırken ufaklığın "anne tuşuna basacaksın" demesi, çekmecelere takılan kilitlerin çocuk tarafından sökülmesi dolayısıyla mobilya kaplamasının atması - bu noktada önerim çekmece saplarını çıkarmak olacaktır, ben öyle yaptım hala keşfedemedi-, kibritle yangın çıkarma (hamile annenin bayılması haricinde bir sorun yok).

Mesela eşime tv yi yukarı asalım demiştim, o da çocuk onu mu elleyecek demişti!Hah :) bazen kocalar çok iyi niyetli olabiliyorlar. Oğlum ağzında yemekle televizyona doğru hapşırır, parmaklarıyla habire eller, birde kenarından tutup sarsar, buzluğu açar, çalışan çamaşır makinesinin tuşunu çevirir tüm yıkama yarıda bozulur, fırını çalıştırır. fırın kısmı önemli sanrıım fırın kilitlerinden edinmek gerekecek Allah korusun farketmeyiz evden çıkarız yangın falan çıkabilir.

Oğlum küçük dedim ama varmış vukuatları

Bu soruyu cevapla


35 Cevap


gul_duru

benım en cok korktugum an buzdolabını acmıstım kızım da mutfaktaydı o zaman daha 10 aylıktı.kapağı acınca mentese yerlerınde yarım bır acıklık kalıyor oraya elını sokmus bende farketmedım kapağın arkasında durdugu ıcın ,buzdolabı kapağını ıtınce olan oldu ve elı araya sıkıstı parmakları davul gıbı oldu allahtan kırılmadı.Hiç aklıma gelmezdı boyle bısey olacagı.1 ay once yıne aynı vazıyette yakaladım ama bu kez kıstırmadan vakayı atlattık :)

 


HANCAN

Nilsafak demek istedigim suydu. 18 aylik bebek de tum kuzular da onlara ozel tasarlanmis oto koltuklarinda sikica bagli sekilde seyahat etmek zorundadir, yasa emretmese bile, ki eder, akl-i selim bunu gerektirir. Boylece akliniza gelmeyecek tehlikelerden bile korunurlar. Ben bir kez daha soyleyeyim dedim, aman nolur kimse ihmal etmesin..


esgi

* Klozete kilit takınca sinirlenip taharet musluğuna yönelmiş, su sesini duyup koştuğumda banyo su içindeydi.
* Klozet kilidinin ömrü 2 ya da 3 gün oldu, kilidi söküp getirdi "bunu niye koydunuz ki" der gibi :)
* Bulaşık makinesini boşaltırken tahta kaşıklarımı bulamadım, evin her türlü ücra köşesinden çıktı.
* Şarjlı süpürgeyle dolanırken ayağına düşürdü, tırnağı kırıldı.
* Pencerelerimiz yüksek, açıldığı zaman kafası değmeyecek şekilde yani (85 cm boyu). Ama buna güvenmemem gerektiğini pimapenin ufacık çıkıntısına tırmanıp, kendisini yukarı çekip camdan sarkarken bulduğumda anladım. O gün bu gündür o uyanıkken camlar kapalı. (Anasına bak oğlunu al durumu biraz; 4 yaşındayken çöp kamyonunun çöpleri nasıl ezdiğini görmek için 5. kattaki evimizin camının dışındaki mermere oturup izlemiştim sabahın 5'inde. Tek elle de camı tutuyordum, manzarayı hayal edin artık. Annem artık içine mi doğdu nedir, o saatte geliyor salona ve beni indirip çığlığı basıp, ufak çapta bir kriz geçiriyor:) Geçen yıla kadar gülüyordum bu hikayeye, artık gülemiyorum tabii.)
* Geçen akşam eşimin cep telefonu banyodaki çöp kutusunda çalıyordu, arkadaşı aramamış olsa biz de uzunca bir süre telefon arayacaktık ben çöpü attığım için:)
* Çamaşır ve bulaşık makinasının değişik programlarla çalışabilme kapasitesine değinmiyorum bile:)
* Son olarak, normal şartlarda 10 sn bile televizyon izlemeyen oğlum, yazın primanın sandalyeye tırmanan bebek içerikli reklamını 1 kere seyredip, annemin balkonunda sandalyenin üzerine güzelce çıkmış ve manzarayı seyre dalmış. Yukarıdaki olayı benimle yaşayan zavallı annemin 11 aylık torunu sayesinde tepkileri bayağı gelişti:)
Demem o dur ki, "aman daha yapamaz canım" demeyin, en büyük hatadır :)


nilinmasali

hancan,bende sizin kadar düşünürüm elbetteki çocuğumun güvenliğini,kaldı ki yaptığım hareketi hata olarak görmeseydim'' benim dikkatsizliğim'' diye anlatmaya baslamazdım,günlerce etkisini üstümden atamadım,baskalarıda aynı hataya düşmesin diye  paylastım yasadıgım olayı,yasalar öyle emretiği içinden ziyade kızımı düşündüğüm için kullanırım oto koltuğu,bu hatırlatmayı kimsenin yapmasına gerek görmeyecek kadar da bilinçli ve aklı selim bir anne olduğumu düşünüyorum,üstüne basa basa oto koltuğunun faydalarını anlatmanıza bir anlam veremedim,ak
sini idda eder bir beyanım yok ki,emin olun ki bende sizin kadar farkındayım durumun,olayı anlatırken ''oto koltuğu kullanmadığım için ''diye bir ibare kullanmadım,atlamamaya çalıssakta hepimiz insanız ve hatalar insanlar için,bir anlık dalgınlığımın faturasını bu kadarla atlattığım için şükür ediyorum ve baskalarını da uyarmak istiyorum,amacım buydu,eleştiriye baslamadan önce olayın nasıl geliştiğini sormak isteseydiniz konuşma böyle gereksiz bir yere doğru gitmezdi,sevgiler...


tulay_defne

yeni yürüdüğü zamanlarda klozeti gözlerdi hep bir kez kapağını açık unutan bir baba yüzünden içine elini sokmuşluğu var :)) 

Benim makyaj yapmışlığım çok azdır hele çocuktan sonra göz kalemi sürmeye makyaj yaptım der hale geldim. Yanında yaptığımı hele hiç hatırlamıyorum. Geçen gün bizim yatağa çıkmış ordan da makyaj malzemelerine ulaşmış rujla ağzını, siyah kalemle de kaşını göz kapağını boyamış. fındık kurdu yaa onu öyle yakalayınca bir sırıtışı vardı kızmak falan mümkün değil nurus

yani anlayamadığım şey de şu ki ; yaptıkları yaramazlıkları yakalayıp tepki vermeye kalmadan nasıl da şekilden şekile giriyorsun be yavru ??? nereden biliyorsun değil mi onun yaramazlık olduğunu !!!


ben o hallere çok gülüp şaşıyorum.... 

*** bu arada dün akşam ellerini ayaklarını yıkadım yemek seansı sonunda.etrafta yemek döküntüleri hadi toplayayım dedim.kapmış yerden bir fasulye tanesi sözde benden kaçıracak.
ayakta çorap yok,altta eşofman yok.kapı eşiğine takılıp yere yapışması bir oldu.dizi ve ayak bileği kesildi.40 dk. ağladı berilkuş :(((( vicdan azabı çekiyoruz özellikle babamız.yerler daha yeni taş döşendi ve o kot farkını kapatacak çıtayı taktırmadık.en son aklımıza gelen daha ilk geceden oldu :((((


nurus

aman diyim @glee nolur dikkat.eşik çıtasını hemen takın.usta yanlış getirmiş.yerın takarız derken gecesine düştü beril.ama ne ağladı.bıçak gibi kesti dizini tombiş tombiş zaten..


çok sağol.çok dikkat edin,atlamayın bunu...


ozlmarmylmz

dedenin laptopuna ağzındaki yemeği püskürtmek,
babanın cep telefonunu su dolu bardağa koymak,
fotoğraf makinasını lensi açıkken havada uçurmak(yenilenen lensli makina:)
mutfakta suyla oynamak kabaran ve kapanmayan mutfak dolapları,
gece lambası ile oyuncak gibi oynayarak bozdu,
çamaşır makinası su alırken yakaladım defalarca,
yatak odasındaki saatlerimin olduğu kutuyu pencereden aşağı uçurdu,
çatal,kaşık,kirli bezleri balkondan aşağı fırlatmak
makyaj çantamı ele geçirip renkleri harmanlamak:)
kolye namına bişiy kalmadı:)
bisikleti kucaklayıp 3-5 basamak aşağı fırlatmak,
parkta erkek çocuklarının elinden top alıp kaçmak:)
çöpteki maydonozları yemeye kalkışmak,
babanın yüzüğünü takmak,


asyanin_annesi

Bizimde basimiza yanma durumu geldi:(

Sandalyeye hic cikamadigini biliodum cok kilolu kizim. Misafirlere cay yaptim cayciyida masanin ortasina koydum. Kasla goz arasinda sandalyeye cikip ustune kaynar suyu doktu sonuc; 2-3 derece yanik. Allahtan cok sicak diildi su. Ve en icimi acitanda cocugum cirpinirken 10 sn snra farkettim ustunun islandigini. Hastane evimizie cok yakindi ve misafirlerinde arabasi vardi. Ciplak ayakla kosarak indim merdivenlerden asya elimde ciplak.

Hep diorum ben o gun ölmedim ya dahada ölmem. Simdi iyi sukur cok az izi var ama gecer dedi dr


tulay_defne

şimdi aklıma geldi de bir tanıdığımın çocuğu dedesiyle sahilde gezerken babası aramış dedesinin daha iki gün önce bir heves taksitle aldığı telefonundan. Neyse bizim bıcırık babasıyla konuşmuş telefonu kapatmış ve denize atmış. dede şok :))Cevaplamak için Üye ol