çocuklarınızın ilginç, komik, dikkat edilmesi gereken yaramazlıklarını paylaşalım, öneriler getirelim.

Windy soruyor: 5

Ben aslında yaramazlık kelimesini kullanmayı sevmiyorum ama anlaşılsın diye öyle yazdım :)

Benim bebeğim henüz ufak ama etraftan duyduklarımla başlayayım..

*2 yaşında tuvalet fırçası ile suları aka aka etrafta dolaşma, çocuk kilidi olan pencereyi anne açmaya çalışırken ufaklığın "anne tuşuna basacaksın" demesi, çekmecelere takılan kilitlerin çocuk tarafından sökülmesi dolayısıyla mobilya kaplamasının atması - bu noktada önerim çekmece saplarını çıkarmak olacaktır, ben öyle yaptım hala keşfedemedi-, kibritle yangın çıkarma (hamile annenin bayılması haricinde bir sorun yok).

Mesela eşime tv yi yukarı asalım demiştim, o da çocuk onu mu elleyecek demişti!Hah :) bazen kocalar çok iyi niyetli olabiliyorlar. Oğlum ağzında yemekle televizyona doğru hapşırır, parmaklarıyla habire eller, birde kenarından tutup sarsar, buzluğu açar, çalışan çamaşır makinesinin tuşunu çevirir tüm yıkama yarıda bozulur, fırını çalıştırır. fırın kısmı önemli sanrıım fırın kilitlerinden edinmek gerekecek Allah korusun farketmeyiz evden çıkarız yangın falan çıkabilir.

Oğlum küçük dedim ama varmış vukuatları

Bu soruyu cevapla


35 Cevap


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

2 yaşındayken makyaj malzemeleri bulmuş ve top allığın bir tanesini burnuna sokmuştu acilde aldık soluğu :( 
lalena

allah her turlu kazalarda saklasın kuzucukları... okudukca bıde yas profıllerını gordukce ahhhaaaaaa dedım. ve her ne kadar tetıkte olsamda daha cok dıkkat gerektıgını dusunuyorum.

bız de de vukaatlar

tuvalet fırcasını agzına alma
klozete elını sokma
plazmayı yalama(degdıgı yerler salya, yemek artıkları)
en tehlıkelısı yazlıkta halasına emanet ettıgımde merdıvenlerı tırmanma ve 4.basamaktan 3.basamaga dusme ve dusmemek ıcın dırenme.(11 aylıktı)
en en tehlıkelısı bır alt komsuda 25 yasında kı bı ınsana(nasıl tanımlayacagımı bılemedım)5 dk emanet ettıgımde ben dıger odadayken acık bırakılan kapıdan dısarı cıkma ve bır kat merdıvenlerı dar tarafından tırmanmıs.kapı komsum bulmus.ben sordugumda sıze geldıgını sanmıstım dıye bır cevap.
vukaata ramak kala: su sıralar evden ıcerı gırıslerımız. sıkıntı su eren acık olan herseyı kapatmak ıstıyo;kapı vs... dısardan ıcerı gırdıgımızde ılk bebek arabasındakı esyaları ıcerı alıyorum.sonra erenı ve sonra bebek arabasını.eren serbest kaldıgında ben bebek arabasını katlamaya calsırken arkamdan kapıyı kapamaya calsııyo.benım her seferındede yaptıgım en buyuk aptallıgım anahtarı kapıyı acar acmaz hemen anahtarlıga asmak.bu bana bı gun cok sıkıntı yaratacak dıye korkuyorum.


mom35

Mutfaktan odası gözüküyor oğlumun.Benmutfakta iş yaparken dıt dıt dıt ses duydummu anlıyorum ki telsizin fişini çıkartmış bi de eğilip bana gösteriyor yani ya gel benimle ilgilen ya da buna devam ederim bakışı atıyor :) komik geliyor bazen bu tip şeyler bazen de kızıyor insan.Bizimki de bu aralar koltuk tepelerine çıkmaya başladı bi geliyorum salona pufun tepesinde ayakta gülüyor bi de


Sinemce_e

yazılanların bir kısmı çok tanıdık genel olarak çok çılgın yaramazlıkları olan bir çocuk olmadı ama unutamadığım iki şey var.

1) 9_10 aylıktı uyanmış ve telsizden bile ses duyulmayacak sessizlikte korkuluklardan sarkmış yatağından  aşağı uçmasına ramak kalmıştı...o günden sonra yatapının altına ya dğşerse ve duymazsam dşye hep minderler ve yorgan serdşm düşse bile yere değil yumuşak yere düşsün diye:)

2) 5 çekmeceli bir komodini var çekmecelerin hepsini aynı anda açtığı için ağırlık merkezini değiştiridiğinden sanırım komodin üzerine düşmek üzereydi ki son anda tutabildim komodini...tüm çekmeceler açılınca öyle oluyormuş onu da o an anladım belki duvara sabitlenebilir akılda olmalı..Emine_ArasJan

Matrix anne olmak lazım bu yaramazları tam zamanında yakalayabilmek için.
Cevaplamak için Üye ol