Karyola

ruzgar11 soruyor: 10

benim 14 aylık bir oğlum var.. karyolası ikeanınkilerden. önceleri bir sıkıntım yoktu ancak büyüdü ve gögüs kafesi neredeyse üst kısmına dayanıyor. akşam yastığına basmış dahada yükselmişti. düşecek diye çok korktum..çocuklarınız düşmemesi için, bu tarz kazalardan korumak için neler yapıyordunuz?

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


mert_mert

biz karyolada sadece 4 5 yattık..sonra yanıma aldım alış o alış..zaten karyolasını hiç sevmedi.mobilya tarzında olan asansörlü diye tabir edilen tipten.ben yatağın yanına tek kişilik baz aldım ..rahat ettim fakat şimdide başka odaya almaya kıyamıyorum üstünü çok açıyor gece bazen kalkıp beni yokluyor sokuluyor filan..kıyamıyorum..


ruzgar11

ikeanın mekanizması çok klasik, dolayısla ek birşeyler yapamadım. ama acayipte korkuyorum. hangi minder falanda koysam bu sefer düşeceği mesafe yine yüksek , kendine yine zarar verebilir. yanıma almaya çalıştım, yanımda yatmak istemiyor :) beyefendi özgürlüğüne düşkün heralde.. ne yapacağım bilemedim


ipekkusgoz

Bizim yatak ikea değil ama oğlanın o dönemlerinde ikea'da satılan bir aparat almıştık. 10 cm'den biraz yüksek sanırım. İki ayağı var,parmaklığa monte ediliyor, parmaklık yükseliyor.Ne güzel de anlatamadım değil mi:) resmini bulursam eklerim.Parmaklıksız yataklara da konuyor hafif bir yükselti yapıp çocuğun düşmesini engelliyor.


ipekkusgoz

Buldum:).Biz bu parçayı parmaklığın üzerine taktık.


ruzgar11

http://www.ikea.com.tr/urundetay/20187879/sundvik_bebek_karyolasi.aspx
bizim karyolamız bundan, ekstra ekleme yapılıyormu yani?ruzgar11

ipekkusgoz arkadaşım eklediğiniz fotoğraf gözükmedi? link varmıdır?


ipekkusgoz

Evet farkettim, arıyorum tekrar.
ruzgar11

tşk ederim arkadaşım bir inceleyeyim..


tulay_defne

Karyolamız bu önündeki parmaklığı çıkarttık yatağı da en alt seviyeye aldık yerden en fazla 30 cm yüksektedir. Ama yine de önüne bunu taktık.Cevaplamak için Üye ol