Bilfen velisi varmı? Tavsiye edermisiniz?

Istanbuldavecocuklu soruyor: 10

3. Sınıf ve hazırlık sınıfında olan iki çocuğumuz için Bilfenle görüştük, sistemlerini, yöntemlerini beğendik. Ancak okulları arasındaki fiyat farklılığını tam olarak anlayamadım. Buz pateni,yüzme havuzu vs. olmamasından mı kaynaklanıyor. Ayrıca Bilfen velisi olup olumlu-olumsuz görüşlerini bildirebilecek varmıdır?

Bu soruyu cevapla


36 Cevap


minita

Eltimin çocukları gidiyorlar Bilfen'e. Biri hazırlık sınıfında diğeri 2. Sınıfta şu anda. Okullarından çok memnunlar, eğitim kalitesi çok iyi. Yalnız ağır bir okul olduğunu sölüyor eltim, yani çocuklara ders konusunda yükleniyorlar. Çocuğun ders odaklı olmasını istiyorlar. Eğer çocuğunuz bu doğrultuda bir öğrenciyse bence mutlakavermelisiniz.

Fiyat farklılığı olarak neyden bahsettiniz anlayamadım, açıklarsanız sorar öğrenirim


Istanbuldavecocuklu

Minita teşekkürederim, fiyat farklılığı olarak mesela Yenişehir Bilfen ile Ataşehir Bilfen ücretleri arasında 5.000 tl civarında fark var.


selencem

Yeğenlerim kreşten beri gdiyordu, 1. sınıf sonund yurt dışına taşımdıkları için bıraktılar. Çok çok memnunlardı, hep mutlu gittiler, üzerlerinde hiç baskı vs olmadı. Sadece akademik değil, satranç, piyano gibi hobiler de edindiler.


Istanbuldavecocuklu

Teşekkürederim Selencem :)


minita

Bizim evimize yakın diye Florya şubesine gidiyorlar. Bunu okula sorarsanız bence cevaplayacaklardırIstanbuldavecocuklu

Minita teşekkürederim.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Kesinlikle çok memnunuz, oğlum artık İngilizce konuşuyor. Matematiği çok iyi, okuma yazma öğrendiler. Seneye 1.sınıfa gidecek. Henüz 5 yaşında ve okul ona çok şey kattı. Tavsiye ederim.


Istanbuldavecocuklu

aysegul_yağmur_irmak, teşekkürederim.

Dışarıda nedense Bilfen mi aman aman, çocuklara yazık diye bir durum var. Çocukları bahçeye bile çıkarmıyorlar gibi şeyler söyleniyor. Bu yüzden çok tereddütteyim.  Burada hiç olumsuz birşey duymadım. birkaç arkadaşımın çocuğu gidiyor onlarda memnunlar. Hayırlısı olur umarım. Aysegul_Yagmur_Irmak

Diğer okullar bahçeye ne kadar çıkıyorlarsa onlar da o kadar çıkıyorlar. Bunun bir ölçütü yok bence. Hava çocuklara keyif verecekse ya da öğretmen çocukların temiz hava ihtiyacını fark ederse çıkarıyordur. Ben de şu an okul öncesinde İngilizce öğretmeni olduğumdan konuya hem veli hem de öğretmen gözüyle bakıyorum. 

Biz veli olarak okulla ilgili hiçbir sorun yaşamadık, bizi rahatsız eden hiçbir şey olmadı. Ve ordan burdan birşeyler duyanlara diyeceğim şu ki çocuğumun mutsuz olduğu ve bizim memnun olmadığımız bir dönem gelirse enine boyuna düşünür, gerekirse kaydını alırım, bu bu kadar basit. Mesela ben 1.sınıfta özel bir okula başlamıştım, okulun atmosferini, sınıf arkadaşlarımı, eğitimi (yıllarca okul öncesine gittiğimden 1.sınıf için beklentilerim vardı), öğretmenlerin yaklaşımını beğenmedim ve bunu annemlere söyledim, 1.sınıf ortasında yani şubat tatilinde okulumu değiştirdiler hatta devlet okuluna verdiler. Yani kimse 4 ya da 8 yıllık kayıt yaptırmıyor. ;) Biz çocuklarımızı benim ısrarımla devlete verecekken Ağustos ayında bir gece bir anda fikir değiştirip direk bu okula yazdırdık. İçgüdülerinize güvenin ve olumlu düşünün, her okul için binbir türlü efsane var, kulaklarınızı biraz tıkayın, en önemlisi kendi deneyiminiz. :)

Sevgiler... Ayşegül :)


Istanbuldavecocuklu

Ayşegül Hanım çok  teşekkürederim:)

 
Okurken tebessüm ettim nedeni ise, 10 dak. önce eşimle konuştuk, biz bu okula göndermek istiyormuyuz istiyoruz, bu okul bi şekilde kendini ispatlamış mı ispatlamış. Ha diyelimki seneye memnun olmadık, sorun oldu o zaman yeni bir okul araştırırız, sonuçta çocuklar mutsuz  ise ortamlarının değişmesi onları çokta etkilemiyor. Şimdiki okullarına 8 yılı tamamlatırız düşüncesi ile verdik ama gördük bu işler öyle değilmiş…Cevaplamak için Üye ol