Anneye Düşkünlük

zeynoarda soruyor: 5

Çalışan bir anneyim ve oğlum 15 aylık. Doğduğundan beri aynı bakıcı teyzemizle devam ediyoruz. Son zamanlarda eve girdiğim anda elime yapışıyor ve yatma vakti gelene kadar hiç bir şey yapmama izin vermiyor. Şöyle ki üzerimi bile değiştiremediğim oluyor, değil ki yemek yemek yada bir şey hazırlamak :) Sürekli evin içinde gezip sorularını cevaplıyorum. Henüz 4-5 kelime dışında konuşmuyor, parmağı ile gösterdiklerini anlatıp yapmak istediklerini yapıyoruz ancak bu abartılı bir hal almaya başladı. Bu aylarda anneye yapışma, anneye düşkünlük olabiliyor ama bizimki anneyi hapsetme boyutuna ulaşmak üzere..Bu davranış başladığından beri, onu bırakıp evde birşeyler yapmaya çalışmadım hep gönlünü yapmaya çalışıyorum. Evden hiç kaçarak çıkmadım, hep gittiğimizi gördü, döndüğümüzü de gördü. O uyurken vs gibi durumlarda bırakıp gitmedik. Bu abartılı düşkünlüğün nedenlerini çözmeye çalışıyorum. Varsa deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


zeynoarda

Ben de olabildiğince onu işlere dahil etmeye çalışıyorum. Makineleri birlikte çalıştırıyoruz birlikte boşaltıyoruz, peyibal in da dediği gibi birlikte tuvalete gidiyoruz vs. Yine de çok yorucu olabiliyor , el yıkamak bir oyuna dönüşüyor musluğu terk edemiyoruz, çamaşır makinası çalışmadan önce defalarca dolup boşalıyor gibi gibi örnekler uzar gider. Sağlam bir tabure edinip mutfakta da birşeylere ortak etmeye çalışabilirim sanırım. Şu aralar en merak ettiği yer orası..

Benzer şeylerin yaşandığını bilmek içime su serpti, bir yerlerde hata mı yapıyorum diye düşünmeye başlamıştım..Teşekkür ederim :)


bora

bizde de aynı şekilde, kendimle ilgili hiçbirşeye yetişemiyorum o yüzden, koltuğa oturduğum an elim tutuyo ve kallllllkkkkk diye tutturuyo, ben kalkıp onun elinden tutunca nasıl keyifleniyo anlatamam, bütün bir akşamımız yatana kadar benim ufak bir boşluk bulup dinlenmeye çalışma çabalarımla, onunsa beni kaldırıp istediklerini yaptırma çabasıyla sürüp gidiyor:))


senayc

bu aylarda biz de böyleydik. tuvalete dahi yapışık şekilde gidiyorduk. Yavaş yavaş geçiyor arkadaşlar merak etmeyin. 5 dakika yalnız bırakarak başlayabilirisniz. Misal sen salondasın,  o odasında,yüksek seskle konuşarak beni göremesende ben buradayım mesajı vermek de başlarda işe yarıyor..
Zamanla kendi odasında oyuncaklarına dalıp 10 dakika da olsa kendi kendine oynadığı zamanlar geliyor.
Erkek çocuk etkisi de var galiba.


mosquito

hehehe aynen ben bu duruma koala modeli diyorum hatta:)
yalnız degilisiniz:)


zeynoarda

Elden tutup dolaşma olayı kendi yürüyünce biraz geçer sanmıştım geçmedi :) Aynen el ele ev dolaşıyoruz bütün gece..Cevaplamak için Üye ol