beylikdüzü kreş tavsiyesi Acil!!

bilgenilk soruyor: 10

merhabalar,


beylikdüzü civarında oturup, 3 yaşındaki kızım için önerebileceğiniz bir kreş var mıdır? kısa sürede cevaplayabilirseniz çok sevinirim, bugün ve yarın bakmaya gideceğim ama hiç tanımadığım referanssız bir yere kızımı gün boyu emanet etmek istemiyorum. 

Bu soruyu cevapla


38 Cevap


esrax

malesef biz özel yuvada bu durumu yaşadık acaba çocuk esirgeme  kurumlarındaki kimsesiz çocuklar neler yaşıyor


ZeynepYenice

esrax, beyza kids anaokulunda hangi öğretmendi acaba?


esrax

esra öğretmendi,gerçi hangi öğretmen olduğuda önemli değil,beni rahatsız eden müdür ve okul sahibinin bu olayı çözmek yerine kapatmaya çalışması,öğretmenini koruması,önlem almak yerine bizimle ağız kavgasına girişmesi yazık.........


nesrinecrin

Merhaba, bende bir kız çocugu annesiyim. Benim kızım da bu yıl başladı ve uyum süresi oldukça uzun sürdü. Fakat kızımın gittiği little smarts garden, çocuğumu büyük özveriyle okula alıştırdı. şimdi kızımı eve götüremiyorum okuldan. Beylikdüzünde olan okul bu yıl beykente subesini de açıyor. Mükemmel çalışıyorlar. hem öğretmenleri hem psikologu, hem müdürü ile tam donanımlı bir eğitim kurumu. Çocukların sosyal ve akademik yönden tüm gereksinimlerini karşılıyorlar. Şarkılarla, oyunlarla inanılmaz bir yabancı dil eğitimi var kurumda. ( çok dilli  bir kurum). 

Velilere tamamen açık bir kurum ve günün her saatinde gidip kurumda kalabiliyorsunuz. hem cok sıcak ve sevecen bir karşılama hem de güvenli ve hijyen bir ortamda çayınızı içip, yemeklerinden  tadabiliyorsunuz. Ben ve görüstügüm diger velilerde cocuklarımızın eve geldiğinde yemek yemek  istemediklerini konustuk; çünkü okulda çıkan yemek o kadar dolu dolu ve gerekli vitaminleri ihtiva ediyor ki, çocuklarımız aksam eve geldiklerinde genelde tok oluyorlar. Her gün muhakkak bir parça meyve; çorba, makarna- pilav; sebze yemeği ya da et/ tavuk yemeği çıkıyor. Ayranı ve yoğurdu da hic eksik olmuyor. Katkılı hic bir madde kullanmıyorlar. Gözlerimle görüyorum gittikçe. Kemikler kaynatılarak et suyu  elde ediyorlar. yine ikindi kahvaltılarının tüm ikramları orada hazırlanıyor. yani kek, kurabiye, börek v.s hepsi kendilerinin ürünleri. Hic hazır gida kullanmıyorlar. Benim kızımın katkılı ürünlere  karsı alerjisi vardı ve ben bu konuda cok tereddüt ediyordum. Suan da icim cok rahat ve huzurluyum. Tüm annelere tavisye ederim. Yeni yerleri beykentte olucak ve hala anaokulu arayısı icersindeyseniz bence yeni yerlerini açmadan gidin görüsün. Çünkü yeni yer açılınca fiyat durumu da değişecek, ama suandaki yerlerine kayıt yaptırırsanız, fiyat konusunda ciddi yardımcı oluyorlar. (0212 880 29 09)
sevgiler


bilgenilk

merhaba, cevabınız ve ayrıntılı açıklamanız için teşekkürler. kızım geçen yıl temmuz ayından itibaren minik kurbağa anaokuluna gidiyor. çok şükür memnunum. ama bir aksilik yaşanırsa tavsiye ettiğiniz okulu mutlaka görmek isterim... tekrar teşekkürler, bilgenforever78

Beylikdüzü civarında oturanlara ve güvenilir kurum arayanlara kesinlikle portakal ağacı kreşi tavsiye ederim. 8 ay oldu kızım yazılalı ilk zamanlar çok ağlamasına rağmen öylesine içten ilgi ve alaka gösterildiki hem kurucuları fulya hanım hemde öğretmeni sayesinde şu anda kızımda bende çok mutluyuz :) yemek konusundada oldukça titizler fulya hanıma selamımı söyleyin gerekli indirimi mutlaka yapar :) birde çiğdem taşdelen anaokulu var onun içinde güzel şeyler duydum ama kurucusu biraz kaba geldi. bide doğan bilim anaokulunu da tavsiye ederim.


bilgenilk

teşekkür ederim forever78 ama soruyu 1 yıl önce göndermiştim. 1 yıldır kızım Minik Kurbağa Anaokulu'na gidiyor, memnunum. Eğer arkadaşlarım tavsiye isterse onlara seve seve tavsiye ettiğiniz okulların ismini veririm. tekrar teşekkürler.


bilgenilk

teşekkürler endertek:) benim kızım halen minik kurbağa'ya devam ediyor ama eminim beylikdüzü civarında kreş arayan aileler, tavsiyenizi dikkate alacaklardır.karabey

Anaokulu seçimi, çocuğumuzun gelişimindeki dönüm noktalarından biridir. 


Ancak çocuğunuzu sahtekar, dolandırıcı birilerine teslim ettiğinizi anladığınızda iyice yıkılmaktasınız.

1. bir ana okulunun öğretmenleri 2 - 3 ayda bir değişiyorsa,
2. bir ana okulu, almanca ve ingilizce eğitim verdiğini söylüyor ve bu derslerin öğretmeni yoksa
3. bir ana okulu bir velinin 500 lira kırtasiye parasını iade edemiyorsa ( çocuğunu kreşten aldığı için teslim almadığı 1 yıllık kırtasiye )
4. Bir ana okulu, çocuğunun teslim almadığı velinin 150 Tl sini iade edemiyorsa
4. Bir okul aylık 1000 TL ücret ilan edip, pazarlıkta 550 Tl ye iniyorsa 
böyle kişilere çocuklarınızı nasıl teslim edersiniz. 

Benim 3 yaşındaki kızım birinci günün akşamında "öğretmenimi kızdırdım, o da bana bağırdı" dedi. Biz çocuğun okula gitmemek için uydurduğu fantazi diye düşündük. "Öğretmenler kızdırılmaz, bir daha yapma" dedik.

İkinci gün koma halinde ateşlendi. Çocuğu okuldan aldık. Okulda ilerid derecede mikrobik deri enfeksiyonu olan bir çocuğun olduğunu sonradan öğrendik.

Okul müdürü "1 ay sonra ödemenizi iade edebilirim" dedi. 1 ay dolduğunda bugun, paramızı iade etmedi. Okul ücretini ödemem, kırtasiye olarakta size 500 Tl.lik kırtasiye verebiliriz, üniforma olarakta "30 gündür bekliyoruz, nakışçı yapmadı, yapınca veririz" diyorsa, kendine eğitimci diyen bu insanları çok iyi tanımak gerektiğine inandım. Yakuplu bölgesindeki bu okulu merak edenler beni arayabilir. 0541 876 2803


bilgenilk

 Merhaba Karabey,


Yaşadığınız soruna çok üzüldüm. Malesef çocuklarımızı gün boyu emanet ettiğimiz kreşlerin bir kısmı bu emanete maddi olarak yaklaşıyorlar. Kreşin ismini bilgenilk@hotmail.com adresine atabilirseniz çok sevinirim. Umarım çocuğunuz sevgi ve vicdan sahibi insanların elinde büyür.Cevaplamak için Üye ol