ateş kaça kadar normal?

aytude soruyor: 5

Bademcikleri şişmiş bizimkinin. Balgam, öksürük... ve yüksek ateş var. doktora gittik. ilaçlarını verdim. 6da. az önce ateşi 38.8di. ılık duş, ıslak bez. 38.5'a düştü. kaç derecede doktora gitmem gerekiyor? ne kadar beklemeliyim?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


berascu

ateşi yüksek yinedee...ılık duşlada düşüremezsen bence daha fazla çıkmasını beklemeden doktorunu ara.bademcik yüksek ateş yapan bir hastalık maaleseff...


tweety26

Makattan ölçüm: İç vücut ısısına en yakın ve en güvenilir ölçümdür. Ancak rahatsızlık hissi ve özellikle yenidoğanlarda rektum hasarı gibi yan etkileri nedeniyle sık kullanılan bir yöntem değildir. Makattan ölçümde 38 oC'nin üzeri ateş sayılır.

 Koltuk altından ölçüm:Basit ölçüm tekniği nedeniyle sık kullanılır. 37.5 oC nin üzeri ateş kabul edilebilir.

 Kulaktan ölçüm:Hızlı ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle sık kullanılır. Kontrollerde, aynı kulaktan ölçüm yapılmalıdır. Kulaktan ölçümde 37.8 oC üzeri ateş kabul edilebilir.

ATEŞ NERDEN ÖLÇÜLDÜĞÜYLE İLGİLİ DEĞİŞİM GÖSTERİYOR,CANIM BENIM YERIM  BEN ONU,BİRAN ÖNCE İYİLEŞİR İNŞALLAH SEVGİLER


zehra

merhaba aytude, 

oglum da bu hafta atesli hastalik geciriyor, size gecmis olsun. oglumun atesi 38.5C idi. 3 gun atesli olabilir, normal, 3 gunu gecerse veya herhangi bir zamanda 39 u gecerse yine getirin dedi. tabi tum bunlar 6 ayi gecmis/yaklasmis bebekler icin. yeni dogan icin sinir 38C. 


aytude

cok teşekkürler arkadaşlar.. telefonla bir kaç anneyi aradıktan sonraki yaptıklarım: 4 saat arayla yarım ölçek bi  calpol, bi pedifen. işe yaradı. 38.8'e cıkmıştı bir ara. şimdi uyuyor.
Bu arada herkese tavsiyem braun'un thermoscan ürünü. Bir arkadaş getirdi eve kadar sağolsun. dakikasında ölçüyor, kulaktan. Kesin sonuç.


Taita

valla bence ateş hiç de küçümsenecek bir şey değil. tetikte olun, mutlaka ateşini düşürün. düşmüyorsa hastaneye gidin. ateşliyken de çocuğu uyutmayın :(ü
çok geçmiş olsun
http://canimkizim-hira.blogspot.com/2010/10/havale.htmlCevaplamak için Üye ol