Kreşte dışlanma

kuzumismail soruyor: 6

Merhabalar,

1,5 ay oldu yeni bir kreşe başladık. İsmail 26 aylık , kereste toplam 9 çocuklar. 4 ü ismailden 1,5-2 yaş kadar büyük . Diğer 4 ü bebek , yani küćük. İsmail büyüklerde oynamak istiyor. Ancak büyükler çok ciddi dışlamış durumdalar oynatmiyorlar. Ortak bir oyuncakla Oynamak için direndiğinde de büyük çocuk zarar veriyor. Hem psikolojik hem fizyolojik. Kreşteki elemanlar bu durumda nasil davranabilirlr veya bu sorunu nasil çözebilirim. Kreşden almak gibi bir alternatifim yok. Bu arada kreşte 3 eleman var herbirinde 3 çocuk..

Önerilerinizi bekliyorum .. Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


beatrix

Uygun zamanda aralarina almayan cocuklarla yakinlasabilmesi icin okul disi aktivite onerebilirim.

Biz de her gezimizden okulda takim olarak kullanabilecekleri hediyeler getirmistik gecinemedigi cocuklara.

Ornegin ayni bardak setinden yesili birinin bardagi oldu mavisi birine hediye gitti. Ustunde gunes resmi olani en sevmedigine hediye aldik ozendik paketledik. Rusvet ise yariyor:)


kuzumismail

Kreş çalışanları ile görüştüm . Diğer büyüklerin hepsi geçen yıldan beri aynı kreşteler.


nisancadisi

Anne olarak iciniz nasil yaniyodur tahmin edebiliyorum :/ gorevlilerle konusun durumu izah edin, Ismailin psikolojisi cok onemli, gerekirse baska bi krese vermeyi dusunun, yasitlarinin da oldugu bi krese.. Kolay gelsin insallah.


polen

bu dönemde 1 yaş fark,hatta 6 ay fark bile diyaloglarını etkileyebiliyor,kendinden biraz küçük olanları kabullenmeleri zor olabiliyor.kreş çalışanlarıyla görüşüp birebir ilgi oranını artırabilirsiniz,ya da kendi yaş gruplarıyla gruplandırılmış kapsamlı bir kreş tercih edebilirsiniz.


mohter_of_sons

çocuklarda yaşa göre oyun dönemleri vardır arkadaşlar büyük çocukların sizin çocuğunuzu dışlaması bu bağlamda gayet doğal bir durum. ve fakat;

psikolojik ve hatta fizyolojik zarar ciddi bir boyut!!!

birde küçük grupla oyun oynatmayı bir arada tutmayı deneyebilirler bunu bir önerin derim.

nihayetinde o sizin en değerliniz... inşAllah hallolur bu sorununuz.

buarada şuara çalışmasamda anaokulu öğretmeniyim bildieyim.


kuzumismail

Yas grubu olan baska bir kreşe aldık. Sıkıntıların bûyük kısmı bitti Allah'a şûkür.Cevaplamak için Üye ol