portatif mama sandalyesi

Aysegul_ soruyor: 10

klasik fonksiyonlu mama sandalyelerinden bir tane aldık şimdilik memnunuz ancak geçen hafta 3 günlüğüne şehirdışına gittiğimizde sandalyeyi götüremediğimizden perişan olduk yemek saatlerinde. şehir dışına sık çıktığımız için portatif mama sandalyesi şart sanırım. 3 tane model buldum uygun olan
http://www.e-bebek.com/portatif_mama_sandalyeleri/sevi_bebe/sevi_bebe_mama_sandalyesi/SEV-52487
http://www.e-bebek.com/portatif_mama_sandalyeleri/sevi_bebe/sevi_bebe_pratik_kumas_mama_sandalyesi/SEV-27168
http://.blogspot.com/2010/08/portatif-mama-sandalyesi.html
bu ürünlerden kullananlar var mı ? 9 aylık bebeğe uygunluk, kullanışlılık ve güvenlik açısından hangisini seçmeliyim? tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


Aysegul_

teşekkür ederim arkadaşlar. mr party sanki fazla yer kaplar gibi gelmişti katlayınca da, kapalı ölçülerini bulamadım internettebilen var mı? praticbaby yi de biliyorum ama gideceğimiz yerlerde cam masa olabilir veya masa sağlam olmaz diye onu da elemiştim ama şimdi tekrar bir değerlendireyim. tekrar teşekkürler



seda_melis

Chicco Mr Party'nin ölçülerini tam veremeyeceğim ama şöyle söyleyebilirim katlayınca küçücük olmuyor ama taşımaya engel değil. Yazın dışarda yemek yiyeceğimiz zaman her yere götürdüm. Bence en önemli artısı her sandalyeye monte edilebiliyor olması. Dışarda çok rahat ettim ben. Size de kolaylıklar dilerim...


nilinmasali

merhaba,kızım için mama sandalyesi arayışındayım ancak sorun şu ki evimizde sandalyeyi koyabileceğimiz yer yok,bende e-bebekte de satılan sandalyeye bağlanan portatif birşey almayı düşünüyorum,böylece hem yanımızda tasıyabileceğiz,hemde ev içinde yerden tasarruf etmiş olacagız die düşünüyorum,aklıma takılan tek nokta bu sandalyelerin arka kısımlarının yatmıyor oluşu,kullanan anneler artı ve eksi yönleri hakkında fikir verebilirseniz çok sevinirim..


barok

mr party kulllanıyoruz çok da memnun kaldık



nilinmasali

barok,merhaba,bebeğim daha çok küçük ben 6.aydan itibaren kullanmayı düşünüyorum,uzun süreli oturması için değil ama 10-15 dakika oturabilir mi bu tip sandalyelerde ve siz ne zamandan beri kullanıyorsunuz?


seda_melis

bence bu veya herhangi bir tip mama sandalyesini kullanabilmek için tam desteksiz oturmaya başlamaları gerekir. 6. ay erken olur sanırım ama bebeğinizin gelişim sürecine göre de değişebilir tabi.  kimi bebek tam olarak oturmaya çok erken aylarda başlayabiliyor. siz de bebeğinizin durumuna göre karar verirsiniz.
biz 10. aydan 18. aya kadar, yani artık içine sığmamaya başlayana kadar tepe tepe kullandık. eğer sığabilseydi vazgeçmeyi düşünmezdim uzunca bir süre daha:)


barok

seda melisin dediklerine katılıyorum desteksiz oturunca oturabiliir ama bu genel olarak hepsi için geçerli , biz  bir yaş civarı tatilde ihtiyacımız olduğu için aldık , çok da işimize yaradı şimdi evde bile bazen , normal mama sandalyemizin ayakları geniş , onun sığmadığı yerlerde kullanıyoruz



nilinmasali

biz oturma konusunda çok aceleciyiz :),doktorumuzda yapabildiği şeylere çok fazla müdahale etmememiz konusunda bizimle hemfikir,çok uzun sürelere yayılmadan oturabiliyorsa otursun diyor,o yüzden sanırım alıp denemek gerekicek,olmazsa en kötü ihtimal ilerleyen dönemlerde yanımızda tasıyabileceğimiz bir sandalyemiz olacak,olumsuz bir yorumda olmadığına göre denenebilir demekki,cevaplarınız için çok teşekkür ederim.


pregnant1

erenim in tavsiye ettigi portatif mama sandalyesini benkullanıyorum tatile giderken yanlara kıvır koy çok rahat da benimki ondan da tırmanıyor masanın ustune cıkıyor gerci ama normal oturan bebek için çok kullanıslı.



Cevaplamak için Üye ol